- Start
UDZIAŁ UCZNIÓW KALISKIEGO LICEUM W OBCHODACH 70. ROCZNICY CSWL DRAWSKO
niedziela, 22 maja 2016
W dniu 13.05.2016r. uczniowie z klas wojskowych ZSP w Kaliszu Pomorskim wraz z dyrektorem Maciejem Rydzewskim oraz nauczycielami: mjr rezerwy Andrzejem Kowalewskim oraz Sebastianem Statecznym uczestniczyli w obchodach 70. rocznicy powstania Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.
Z tej okazji w drawskim kościele odbyła się uroczysta msza z udziałem dowódcy CSWL Drawsko pułkownika Marka Gmurskiego, Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyń-skiego oraz licznie zaproszonych gości, przedstawicieli wojska, samorządów lokalnych i służb mundurowych. Wśród pocztów sztandarowych obecny był poczet sztandarowy ZSP w Kali-szu Pomorskim. Uroczystości kościelne uświetniała wojskowa orkiestra.
Czytaj całość...
POŻEGNANIE KLAS MUNDUROWYCH
poniedziałek, 16 maja 2016
W dniu 28 kwietnia 2016r., dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego klas trzecich, absolwenci klas mundurowych uroczyście pożegnali się za sztandarem szkoły.
W uroczystości obok dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pana Macieja Rydzewskiego wzięli udział wychowawcy klas trzecich – policyjnej, pan Paweł Łuczko, wojskowej, pani Karina Antończak oraz nauczyciele przedmiotów mundurowych, zaproszeni goście z jednostek wojskowych, policji, straży miejskiej i przede wszystkim absolwenci i uczniowie klas mundurowych.
Czytaj całość...
PIERWSZE MIEJSCE DRUŻYNY Z ZSP W KALISZU POMORSKIM
wtorek, 10 maja 2016
PIERWSZE MIEJSCE DRUŻYNY Z ZSP W KALISZU POMORSKIM W III RUNDZIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA" W dniu 6 maja 2016 roku zostały ogłoszone wyniki III rundy Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolna Liga Historyczna”, organizowanego przez magazyn historyczny „Mówią wieki” we współpracy z Muzeum Historii Polski w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra”. W konkursie bierze udział drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego.
Zespół składający się z uczennicy klasy 2b Alicji Bulkiewicz oraz uczniów klasy 2d Bartosza Rowińskiego i Przemysława Życzki zajął zajął w III rundzie SLH 1 miejsce. Jest to drugie zwycięstwo etapowe tej drużyny w tegorocznej edycji konkursu. Na półmetku rywalizacji, po ogłoszeniu wyników trzech z sześciu zadań drużyna z kaliskiego Liceum prowadzi w ligowych zmaganiach. Trzecie zadanie polegało na zaprojektowaniu logo Polski oraz hasła, które mogłoby być wykorzystywane w promocji naszego kraju.
Nagrodzoną pracę przedstawiamy na ilustracji.

Maciej Rydzewski
Link do strony z wynikami
OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS WOJSKOWYCH NA POLIGONIE DRAWSKIM
wtorek, 10 maja 2016
W dniach 4 do 7 maja 2016r. uczniowie klas 1e i 2c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w obozie szkoleniowym zorganizowanym przy współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. W zajęciach na terenie poligonu brało udział 33 uczniów. Z ramienia szkoły opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: mjr rezerwy Andrzej Kowalewski, pan Krzysztof Wójciak i Karol Kalina.
Czytaj całość...
Pożegnanie uczniów klas trzecich kaliskiego Liceum
piątek, 06 maja 2016
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, 29 kwietnia 2016r., uroczyście pożegnano tegorocznych abiturientów. Powodzenia na maturze życzyli im: przedstawiciele władz samorządowych, grono pedagogiczne, uczniowie oraz rodzice. - Nasze Liceum zapewnia różnorodne formy i kierunki kształcenia. Wiem, że z tych możliwości korzystaliście, dlatego nie wątpię, iż dobrze sobie poradzicie i na egzaminie dojrzałości, i potem na studiach - powiedział dyrektor szkoły, pan Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Kaliska licealistka w matematycznym finale w Warszawie
piątek, 06 maja 2016
W dniu 29 kwietnia 2016r. uczennica klasy 2b Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim Karolina Wiśniewska wzięła udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PANGEA, organizowanego przez Uniwersytet Vistula w Warszawie, m.in. pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Uczniowie z kaliskiego Liceum chętnie uczestniczą w tym konkursie. W jego tegorocznej edycji rywalizowało około 3500 szkół z całego kraju i ponad 105 tysięcy uczestników. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Finałowe matematyczne emocje przeżywała również Magdalena Katuszonek z klasy 1b, która znalazła się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczne Preteksty. W konkursie rywalizowało około 400 szkół i około 5000 uczestników.
Czytaj całość...
NIECODZIENNE LEKCJE JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KALISKIM LICEUM
wtorek, 03 maja 2016
W dniach od 21 do 28 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim obyły się zajęcia języka angielskiego dla uczniów gimnazjów zorganizowane i poprowadzone przez panią Joannę Boniecką oraz uczniów klasy dwujęzycznej, 1a.
Każdego dnia odwiedzało nas inne gimnazjum. Łącznie gościliśmy w progach naszej szkoły siedem gimnazjów (Drawsko Pomorskie, Ińsko, Świerczyna, Wierzchowo, Kalisz Pomorski, Choszczno, Recz). Swoją obecnością zaszczycili nas również żołnierze z Kanady, dwoje wolontariuszy z Hiszpanii i Portugalii, współpracujących z kaliskim Ośrodkiem Kultury oraz studentki z Turcji, które aktualnie biorą udział w wymianie Erasmus i przebywają w PWSZ w Wałczu .
Czytaj całość...
Odkrywanie tajemnic kaliskich jezior
wtorek, 03 maja 2016
Kalisz Pomorski to najprawdopodobniej jedyne miasto w Polsce, które ma w swoich granicach cztery naturalne zbiorniki wodne. I dokumenty historyczne, i zachowane ślady w terenie oraz jego rzeźba jednoznacznie wskazują, że powstały one z jednego, wielkiego jeziora. A jego najdłuższa zatoka ciągnęła się pomiędzy ulicami: Koszalińską i Młyńską a Toruńską i Gdańską, aż pod ostatnie (w kierunku Mirosławca) domy sołectwa Krężno. Dno tej dawnej zatoki właśnie badali nasi Licealiści realizujący projekt odkrywania „Tajemnic kaliskich jezior”.
Czytaj całość...
Karolina wróciła do domu
wtorek, 03 maja 2016
Po ponadmiesięcznym pobycie w szpitalu i walce o życie Karolina Skory jest ponownie w domu we wsi Pomień koło Recza. Od trzech dni cieszy się z obecności rodziców i rodzeństwa. Mówi, że siłę czerpała od tych, którzy w nią wierzyli i z ogromną determinacją zbierali dla niej pieniądze na rehabilitację i dalsze leczenie.
- Lekarze uważają, że to był cud, a ja myślę tylko o tym , że w końcu jestem z rodziną. Wszyscy na mnie tu czekali – mówi szczęśliwa dziewczynka.
Czytaj całość...
Spotkanie z historią
piątek, 29 kwietnia 2016
W dniu 26 kwietnia 2016r. w pracowni historycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty w ramach projektu "Okruchy historii ocalone od zapomnienia", realizowanego przez uczniów szkoły pod opieką nauczyciela historii Macieja Rydzewskiego oraz pana Wiesława Piotrowskiego, pasjonata historii regionalnej i kolekcjonera pamiątek z przeszłości.
Podczas spotkania pan Wiesław Piotrowski zaszczepił uczniom swoją pasję odkrywcy historii. Zapoznał ich z metodami pozyskiwania pamiątek. Podkreślił, że należy wobec nich, a szczególnie osób starszych odnosić się z szacunkiem i zadbać o zachowanie nie tylko dziedzictwa materialnego, ale przede wszystkim wspomnień i relacji ludzi, którzy przeżyli drugą wojnę światową, a później zagospodarowywali Pomorze Zachodnie, dla przyszłych pokoleń.
Czytaj całość...
KONKURS na grę planszową
piątek, 29 kwietnia 2016
Od Leonarda da Vinci do współczesnej inżynierii
czwartek, 28 kwietnia 2016
W dniu 27 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się wykład pt. "Od szkiców Leonarda da Vinci do współczesnej grafiki inżynierskiej", który poprowadził dr inż. Wojciech Musiał z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu.
W spotkaniu wzięły udział klasy pierwsze. Na początku zajęć wykładowca opowiedział o swoim wykształceniu i pracy. Uczniowie poznali twórczość Leonarda da Vinci w pigułce. Szczególnie tę, która wiąże się z projektami technicznymi. Prelegent podkreślił znaczenie osiągnięć konstruktora, wyprzedzającego swoje czasy. W drugiej części prezentacji młodzież usłyszała o tym, jak współcześnie wygląda praca inżyniera. I co stało się możliwe dzięki takim geniuszom jak Leonardo da Vinci. Podczas wykładu mogli również obejrzeć wystawę małych modeli dzieł Leonarda, m.in. czołgu, statku, robota i maszyny latającej . Pod koniec spotkania wykładowca zaprezentował program, w jakim tworzy się w dzisiejszych czasach projekty różnych maszyn.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>