- Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2014/2015
Piknik Młodych Pasjonatów 2015
piątek, 29 maja 2015
Czwarty Piknik Młodych Pasjonatów w kaliskim Liceum
Piknik Młodych Pasjonatów na stałe wpisał się w harmonogram pracy LO w Kaliszu Pomorskim. W czwartek 28 maja 2015r. odwiedziło nasze liceum 250 uczniów z 13 gimnazjów. Najliczniejszą grupę stanowili gimnazjaliści z Choszczna, Drawna, Kalisza Pomorskiego, Recza, Dolic i Tuczna. Młodzież aktywnie brała udział w zajęciach warsztatowych, sprawnościowych i różnego rodzaju pokazach.
Czytaj całość...
WARSZTATY KULINARNE Z KUCHRZEM KRÓLEWSKIM
wtorek, 02 czerwca 2015
W dniu 1 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez pana Macieja Nowickiego, kucharza królewskiego z Muzeum Króla Jana III w Wilanowie, współpracownika profesora UMK w Toruniu, Jarosława Dumanowskiego, specjalisty od kuchni staropolskiej, z którym wspólnie odkrywa i rekonstruuje smaki naszych przodków.
Maciej Nowicki pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał pod okiem Brada Ryana
Czytaj całość...
DWIE DRUŻYNY FINALISTAMI MIĘDZYNARODWEGO KONKURSU "ALIANTE 2015"
wtorek, 02 czerwca 2015

W dniu 15 czerwca 2015 r. zostały ogłoszone wyniki etapu krajowego międzynarodowego konkursu „ALIANTE 2015”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Macieja Rydzewskiego.
Czytaj całość...
Klepsydra wystawi Kenstela
piątek, 05 czerwca 2015
Czy wiecie, że polski rycerz Janusz Kenstel, pierwszy pan na kaliskim Zamku, żyje do dzisiaj jako wodnik w toni naszego Wielkiego Bobrowa? Pewnie dlatego jest ono takie głębokie… O tym opowiada widowisko plenerowe, jakie w najbliższą środę, 10 czerwca o godzinie 18.00 na Plaży Miejskiej, zaprezentuje licealna grupa teatralna „Klepsydra” (gościnnie wystąpią także uczniowie z kaliskich szkół, z Ośrodka Kultury i „Violki-Kibolki”). Próby już trwają.
Czytaj całość...
IV Rajd im. Jana Zamoyskiego Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu IID.
piątek, 05 czerwca 2015
Rajd im. Jana Zamoyskiego, patrona tegorocznej edycji przeszedł już do historii. Pięćdziesięciu uczestników w zmiennym składzie przemierzało trasę ewakuacji jeńców z 1945 roku. Po wizycie w Bornem Sulinowie i chwili refleksji przy tryptyku autorstwa Jana Zamoyskiego uczestnicy przeszli do Izby Muzealnej, by losy jeńców stały się jeszcze bliższe tuz przed wymarszem. Jak zawsze w pierwszych chwilach rajdu towarzyszył nam dr Tomasz Skowronek, by opowiedzieć wiele niesamowitych historii już na terenie obozu. Około południa wszyscy byli już w stanie rozpocząć trwający trzy dni marsz w kierunku Węgorzyna.
Czytaj całość...
"SMAK ŻYCIA" - debata o dopalaczach.
piątek, 05 czerwca 2015
Dnia 02.06.2015r w Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim odbyła się debata społeczna na temat dopalaczy.
W spotkaniu oprócz uczniów tej szkoły udział wzięli zaproszeniu uczniowie okolicznych gimnazjów, przedstawiciele władz samorządowych, rodzice oraz przedstawiciele pomocy społecznej i szczecińskiego Monaru.
Celem debaty było dostarczenie Nam młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.
Czytaj całość...
Klepsydra wystawi Kenstela - zaproszenie
piątek, 05 czerwca 2015
Spotkanie z muzyką SDM
niedziela, 07 czerwca 2015


Pierwsze spotkanie z muzyką w "kawiarence 5" za nami. Stare Dobre Małżeństwo w starych i nowych utworach przez blisko 2 godziny uspokajało i wyciszało 9 uczestników klimatycznego spotkania. Miło było porozmawiać przy herbatce, słodząc się ciastami w tak zacnym gronie.
Zapraszamy na kolejne spotkania z poezją śpiewaną wkrótce.

Spotkanie z kulturystyką
niedziela, 07 czerwca 2015
W ramach Europejskich Dni Sportu, w dniu 1 czerwca br. w Liceum w Kaliszu Pom. odbyła się ciekawa impreza sportowa. Uczniowski Klub Sportowy „Strzelec” zorganizował mini seminarium dotyczące kulturystyki.
W trakcie spotkania odbyły się min. prezentacja dotycząca historii kulturystyki, wykłady Martyny Gabrych i Konrada Rybczyka na temat odżywiania, mądrego odchudzania się, oraz korzyści płynących z uprawiania sportu. Następnie na hali sportowej odbyła się część praktyczna imprezy – trening dla chłopców i dziewcząt prowadzony przez Konrada i Nicolę, oraz to na co czekali wszyscy- zawody wyciskaniu sztangi leżąc.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 105 - 117 z 133