- Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2014/2015
Turniej historyczny IPN
poniedziałek, 15 czerwca 2015
UCZNIOWIE LICEUM W KALISZU POMORSKIM PÓŁFINALISTAMI TURNIEJU HISTORYCZNEGO IPN W SZCZECINIE
W dniu 11 czerwca 2015r. w auli Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie odbył się, zorganizowany przez OBEP IPN w Szczecinie V Turniej Historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych „Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”.
Wśród 40 drużyn z całego województwa w konkursie wzięła również udział drużyna „Wyjęci spod lady” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Przemysław Życzko z klasy 1d oraz Jakub Biegniewski i Maciej Radzimski z klasy 2a, pod opieką Macieja Rydzewskiego.
Czytaj całość...
MŁODZIEŻ TWORZY IZBĘ PAMIĘCI
poniedziałek, 15 czerwca 2015
W dniu 9 czerwca 2015 r. młodzież pod kierunkiem pana Wiesława Piotrowskiego i Macieja Rydzewskiego prowadziła prace związane z katalogowaniem zabytków, w ramach przygotowania w sali historycznej Izby Pamięci. Uczniowie uporządkowali, opisali i nadali numery katalogowe zgromadzonym pamiątkom z przeszłości. Wykorzystali w praktyce wiedzę i umiejętności zdobyte podczas warsztatów muzealnych w Koszalinie. Kolejnym etapem prac będzie sporządzenie podpisów zgromadzonych przedmiotów tak, aby osoby zwiedzające wystawę mogły zapoznać się z ich historią i przeznaczeniem oraz pochodzeniem.

Czytaj całość...
Uwieńczenie Rajdu Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu IID wizytą w Sandbostel.
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Część uczestników IV Rajdu Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D a dokładniej mówiąc zwycięzcy konkursu, który miał miejsce podczas tegorocznego rajdu, dzięki zaangażowaniu Instytutu Pamięci Narodowej ze Szczecina, wyjechało w dniu 18 czerwca 2015 r. do Muzeum Jeńców w Sandbostel, dawnego Stalagu X B. Był to obóz, do którego doszli po dwóch miesiącach marszu jeńcy z Oflagu II D, których szlakiem podążamy każdego roku.
Na wszystkich miejsce to zrobiło ogromne wrażenie. Droga do odzyskania wolności była dla wielu tysięcy jeńców trudna. Cieszymy się, że 12 osób wraz z opiekunami i pracownikami IPN mogło uczestniczyć w tym wyjeździe będącym jedynie namiastką trudu, ale jakże cenną lekcją wolności i historii.
Kolejny etap, to już 19 czerwca zwiedzanie Hamburga.
ZWYCIĘSTWO ZSP W KALISZU POMORSKIM W XVII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
poniedziałek, 22 czerwca 2015
W dniu 21 czerwca 2015 roku zostały ogłoszone wyniki klasyfikacji generalnej XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolna Liga Historyczna” w roku szkolnym 2014/2015, organizowanego przez magazyn historyczny „Mówią wieki” we współpracy z Muzeum Historii Polski w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra”. W konkursie brała udział drużyna z liceum ogólnokształcącego w ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Macieja Rydzewskiego.
Zespół składający się z uczennicy klasy IId Darii Gralak, uczniów klasy Id Bartosza Rowińskiego i Przemysława Życzki oraz ucznia klasy IIa Jakuba Biegniewskiego w klasyfikacji generalnej po sześciu rundach "SLH" zajął 1 miejsce. Tym samym wymienieni uczniowie zostali laureatami konkursu, w którym wzięło udział łącznie ponad 40 drużyn z całej Polski.
Uczestnikom konkursu gratulujemy bardzo dobrych pomysłów i wytrwałości, a przede wszystkim sukcesu w XVII edycji " Szkolnej Ligii Historycznej".
Link do strony z wynikami
Wyjazd na paintball
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Dnia 18 czerwca uczniowie klasy Id wraz z wychowawczynią p. Anną Józiak oraz opiekunem p. Karolem Kaliną wybrali się na PAINTBALL.
Na początek zostaliśmy poinformowani przez naszego opiekuna- sędziego, co możemy, a czego nie wolno nam robić. Dowiedzieliśmy się o tym, że gra ta polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad na kombinezonie, ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.
Czytaj całość...
UCZNIOWIE LICEUM W KALISZU POMORSKIM W GDAŃSKU NA MECZU
poniedziałek, 22 czerwca 2015
16 czerwca 2015r., o godz. 20.45 mieliśmy możliwość wzięcia udziału w meczu towarzyskim Polska –Grecja, który odbył się na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Naszymi opiekunami byli: p. Krzysztof Wójciak i p. Karol Kalina.
Wśród ponad 38-tysięcznej widowni nie zabrakło Nas uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim. Wszyscy uczestnicy wydarzenia bardzo miło wspominają wyjazd na mecz naszej reprezentacji. Pomimo bezbramkowego remisu udzieliła się nam fantastyczna atmosfera i niezapomniane wrażenia.
Czytaj całość...
OBÓZ KLAS POLICYJNYCH
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Dnia 16.06 młodzież klas policyjnych udała się na obóz do Słupska. Dzięki życzliwości p. Krzysztofa Wójciaka, zaangażowaniu opiekunów: p. Annie Józiak, p. Karolowi Kalinie, a także dzięki szkole, przez trzy dni mogliśmy zgłębiać i poznawać tajniki pracy w policji, specyfikę służby, oraz przejść cykl szkoleń praktycznych obejmujących-techniki interwencji, rodzaje broni i zasady jej użycia, musztrę. Wszystkie zajęcia odbywały się pod opieką doświadczonych policyjnych instruktorów z wykorzystaniem sprzętu i pomocy dydaktycznych.
Czytaj całość...
BOHATEROWIE DRUGIEGO PLANU
środa, 24 czerwca 2015
WYRÓŻNIENIE DLA UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM
W KONKURSIE HISTORYCZNYM
„BOHATEROWIE DRUGIEGO PLANU”
W dniu 22 czerwca 2015 r. odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników I etapu konkursu historycznego dla szkół ponadpodstawowych „Bohaterowie drugiego planu”, zorganizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją Banku Zachodniego WBK i Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi.
Czytaj całość...
Złoty koniec roku
środa, 24 czerwca 2015
Ostatni miesiąc pracy w szkole jest zawsze bardzo intensywny. Każdy z uczniów stara się poprawić oceny. Maturzyści czekają z niepokojem na wyniki z egzaminu i nieśmiało planują, na jaką uczelnię złożą swoje dokumenty, by kontynuować naukę.
Dla innych ten czas upływa także na śledzeniu stron internetowych z ogłoszeniem wyników konkursów. W takim gronie znalazła się Marta Stympin, tegoroczna abiturientka.
Na listę sukcesów dziennikarskich po nagrodzie Wojewody Dolnośląskiego w Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. W. Dybalskiej we Wrocławiu dopisała kolejne.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 118 - 130 z 133