- Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2014/2015
Klip na konkurs "Operacja Dehejtyzacja"
poniedziałek, 16 lutego 2015
Tekst alternatywny

Mamy zaszczyt zaprezentować utwór wraz z klipem (teledyskiem), który wziął udział w konkursie "Operacja Dehejtyzacja" organizowanym przez magazyn "Numa Numa". Piosenkę stworzył Jakub Biegniewski, a w klipie wystąpił Bartosz Rowiński. Opiekunem była i jest Pani Joanna Mączkowska. Nasze dzieło, można obejrzeć pod tym linkiem KLIK
Bartosz&Kuba

I Olimpiada Wiedzy o Obronności
środa, 18 lutego 2015
W dniu 22 stycznia uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim w składzie: Piotr Iliczyn, Mateusz Gerula i Przemysław Doroszuk zajęli drugie miejsce w I Olimpiadzie wiedzy o obronności i bezpieczeństwie państwa organizowaną przez Szkołę Policji i Akademię Pomorską w Słupsku. Patronat honorowy nad imprezą objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego prof. dr hab. Stanisław Koziej.
Czytaj całość...
PODZIĘKOWANIA DLA KOMBATANTÓW
środa, 18 lutego 2015
W dniu 13 lutego 2015 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Alicja Bulkiewicz, Liza Okonek i Kacper Ambroziak razem z nauczycielem historii Maciejem Rydzewskim, dzięki uprzejmości Straży Miejskiej, odwiedziła mieszkających na terenie Gminy Kalisz Pomorski kombatantów, którzy walczyli o wolną Polskę podczas drugiej wojny światowej. Okazją była 70 –ta rocznica zdobycia Kalisza Pomorskiego przez Armię Czerwoną.
Czytaj całość...
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej
czwartek, 19 lutego 2015
Dnia 18 lutego 2015 r. w hali ZSP w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach udział wzięły drużyny ZSP z Czaplinka, Drawska Pom., Czaplinka i Kalisza Pom.
Nasze dziewczęta pokonały drużynę ze Złocieńca 11:4, Drawska Pom. 19 :1 i Czaplinka nie dając rywalkom żadnych szans broniąc tytułu z ubiegłego roku ponownie zostały MISTRZYNIAMI POWIATU DRAWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ 2015 .Niepokonaną drużynę tworzą : Zuzanna Menżyk, Karolina Lak, Natalia Butkowska, Lenart Natalia, Wolińska Klaudia, Dzida Kaja, Trojanek Dominika, Góralczyk Aleksandra, Tuchaj Anna, Zawada Magdalena.
Renata Effenberg-Nawrot
Czytaj całość...
ERASMUS + Wyjazd do Hiszpanii
sobota, 21 lutego 2015
21 lutego grupa uczniów biorących udział w projekcie ERASMUS+ (Alicja Dziadek, Konrad Rybczyk, Agnieszka Pęder, Szczepan Domagała, Aleksandra Łastówka, Olivia Kucharska, Szymon Wytlib) udała się w podroż do Hiszpanii. Razem z nimi trójka nauczycieli - Agnieszka Kubat, Paweł Łuczko oraz Adam Stąporek.
Bardzo dużo dzieje się podczas tego wyjazdu. Wobec tego postanowiliśmy na bieżąco w miarę możliwości codziennie informować o wszystkich ważnych wydarzeniach.
Czytaj całość...
ERASMUS+ - working day 1
poniedziałek, 23 lutego 2015
Po wspaniałej słonecznej niedzieli, którą uczniowie spędzili ze swoimi hiszpańskimi rodzinami, przyszedł czas wytężonej pracy nad projektem.
Rozpoczęliśmy dzień od wizyty w szkole naszych gospodarzy w Caceres, gdzie po śniadanku udaliśmy się na zajęcia warsztatowe oraz mogliśmy zwiedzić szkołę i jej wyposażenie. Uczestniczyliśmy także w uroczystym otwarciu wystawy poświęconej książce "Don Kichot" Servantesa. Mogliśmy zobaczyć publikacje tej książki z całego świata (w tym także z Polski). Postać Don Quijote de la Mancha jest bardzo blisko związana z rejonem w którym przebywamy.
Czytaj całość...
ERASMUS+ working day 2
wtorek, 24 lutego 2015
24 lutego w ramach zajęć z projektu ERASMUS+ młodzież biorąca w nim udział udałą się odległego o 70 km od Caceres Parku Narodowego Monfrague. To jedyny park narodowy w prowincji Extremadura, i jeden z 11 w Hiszpanii. Park ten znajduje się nad rzeką Tag, która stąd płynie aż do Portugalii i tam wpływa do Atlantyku. Tutaj też znajdują się lęgowiska sępów, orłów oraz m.in. bocianów czarnych.
Młodzież z zapartym tchem oglądała przepiękne widoki oraz podziwiała wiejską architekturę pamiętającą pierwszych mieszkańców tych terenów sprzed tysiąca lat.
Administrator
ERASMUS+ working day 3
czwartek, 26 lutego 2015
Kolejny dzień w Hiszpanii spędziliśmy poza miastem. Mogliśmy blisko przyjrzeć się pracy zakładów utworzonych przez młodych ludzi jako pomysł na problem bezrobocia w Hiszpanii. Ekologiczne jedzenie, ekologiczne kosmetyki oraz ekologiczna turystyka.
Kolejnym punktem programu było muzeum sztuki współczesnej z bardzo niecodziennymi eksponatami, których niestety nie można było fotografować. Ten na zdjęciach z zewnątrz - rzeźba z samochodów i samolotu jest najmniej zaskakujący.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy.


Administrator
ERASMUS+ working day 4
czwartek, 26 lutego 2015

26 lutego uczniowie przebywający w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ zwiedzili miasto Montanches. W nim wspaniałe ruiny zamku z II wieku wybudowanego przez Rzymian. Zamek był kolejno zdobywany przez Wizygotów, Arabów i od XII wieku przez chrześcijan. Piękne widoki sięgające 160km oraz piękny cmentarz u podnóża zamku.
Następnie mogli zwiedzić masarnię produkująca specjał regionu - wyśmienitą szynkę. A na koniec, spotkanie z Panem Burmistrzem Caceres.
Administrator
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 53 - 65 z 133