- Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2014/2015
SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
wtorek, 24 marca 2015
Dnia 19 marca 2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów naszego liceum zorganizowany przez Panią Joannę Boniecką. Swoich sił spróbowało 21 osób. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej dla 8 wyłonionych finalistów.
Gratulujemy zajęcia:
I miejsca Adriannie Siodłowskiej (3b)
II miejsca Julii Kapiszce (3b)
III miejsca Mateuszowi Gajdzie (1b)
IV miejsca Natalii Tymczyszyn (2a)
V miejsca Kindze Maćkowiak (3b)
VI miejsca Idze Rębacz (1aw)
VII miejsca Piotrowi Iliczynowi (3c)
VIII miejsca Szymonowi Kaweckiemu (2b)
Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim oraz wydawnictwo Express Publishing. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału.
Joanna Boniecka
Licealno-gimnazjalne warsztaty teatralne
wtorek, 24 marca 2015
Rekwizyty, gesty i miny młodych aktorów, a głównie ich wyobraźnia, wyczarowały w tworzonych na poczekaniu etiudach sceny z zoo, z plaży na Hawajach czy z leniuchowania na polskiej łące. A wszystko działo się w auli kaliskiego Liceum, gdzie grupa teatralna „Klepsydra” zaprosiła na swoje warsztaty młodzież z kaliskiego Gimnazjum.
- Być może w przyszłości zajmiecie miejsce swoich starszych kolegów, obecnych maturzystów, którzy niestety opuszczają w tym roku nasz zespół – zwróciła się do gimnazjalistów opiekunka „Klepsydry”, Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
Program profilaktyczny ,,Korekta
środa, 25 marca 2015
22 marca młodzież internatu, uczestniczyła w programie profilaktycznym „Korekta”. Zajęcia prowadził terapeuta, Wiktor Blichowski, będący jednocześnie psychoterapeutą i doświadczonym specjalistą w terapii uzależnień. Głównym celem programu było pokazanie powodów, dla których ludzie piją alkohol i używają narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych. Ważnym elementem warsztatów było rozwiązanie przez młodzież testu Rozpoznawania Zaburzeń Związanych z Piciem Alkoholu AUDIT i omówienie jego wyników, z których wyciągnięto podstawowy wniosek, że jedynym stuprocentowo skutecznym sposobem ochrony przed uzależnieniem, jest abstynencja oraz zdrowy i trzeźwy styl życia. Program posiadał strukturę dynamiczną i bardzo zaangażował młodzież, która zadawała wiele pytań.
Anna Józiak
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik
środa, 25 marca 2015

W czwartek 12 marca 2015 r. w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ,,Alchemik”. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klasy IIb i IIIb. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 30 kwietnia 2015r.
Uczestnikom życzymy sukcesu

Anna Józiak

Spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta
czwartek, 26 marca 2015
Dlaczego wybrałem to miejsce…
Czy wiecie, że nasze jeziora zasilają podziemne źródła? Tak czyste, iż żyje w nich nawet objęta ścisłą ochroną ryba różanka, składająca ikrę we wnętrzu małż. Czy znacie w naszej okolicy miejsca tak piękne, że można się nimi zauroczyć na całe życie? I chcieć mieszkać tylko tu – pytał kaliskich licealistów Zbigniew Chołuj, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, zaproszony 25 marca na lekcję przedmiotu: wiedza o kulturze przez jego nauczycielkę, Joannę Mączkowską.
Czytaj całość...
SUKCES UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM
piątek, 27 marca 2015
PODWÓJNY SUKCES UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY”

W dniu 18 marca 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1aw Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w etapie okręgowym VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się w Bydgoszczy. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 50 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Czytaj całość...
Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt
środa, 01 kwietnia 2015
Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt odbył się 30.03.2015 r. w Zespole Szkół w Goleniowie. Nasze zawodniczki Zespolu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom. godnie reprezentowały Województwo Zachodniopomorskie zajmując zaszczytne V miejsce.
Reprezentacja ZSP w Unihokeju Dziewcząt: Kamila Kędzierska, Bulwa Klaudia, Pawliczek Zuzanna, Łastówka Aleksandra, Rogala Karolina, Ambroziak Magdalena, Lenart Natalia, Menżyk Zuzanna, Góralczyk Aleksandra, Gibka Agnieszka.
Trenerem drużyny jest Renata Effenberg-Nawrot.
Renata Effenberg-Nawrot

Sukcesy uczniów w jubileuszowym konkursie  Pokaż nam język
środa, 01 kwietnia 2015
Najlepsi językowcy z naszej szkoły brali udział w XV edycji konkursu organizowanego przez WSB w Szczecinie. Jest to największy w Polsce konkurs lingwistyczny pod względem liczby uczestników i szkół biorących w nim udział. Uczniowie zmierzyli się w II finałowym etapie z najlepszymi rówieśnikami, natomiast wybitni przeszli do etapu III – debaty ustnej . Wśród nich nasza MARTYNA GABRYCH , która zajęła ostatecznie II miejsce. Swoim wystąpieniem potwierdziła swoje mistrzostwo: podziwialiśmy jej umiejętności językowe, wiedzę, elokwencję i bystrość umysłu. Warto wspomnieć, że Karolina Rogala uplasowała się na V miejscu.
Czytaj całość...
Przełamanie stereotypu. Wyjazd dziennikarzy Kontrastu do Warszawy.
środa, 01 kwietnia 2015
W ostatnich dniach marca br. młodzi adepci pióra ze szkolnej gazety „Kontrast” gościli w stolicy. Na warsztatach dziennikarskich mogli spotkać m.in. Macieja Orłosia, Jacka Kurowskiego, czy Łukasza Olkowicza.
Od dziewięciu lat stałym punktem harmonogramu pracy ZSP w Kaliszu Pomorskim i licealnej gazety „Kontrast” są warsztaty dziennikarskie w Warszawie. Nie jest to zwykła wycieczka do stolicy, ale przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, rozmowy, wywiady i spotkania z najwybitniejszymi dziennikarzami w Polsce, jak np.: Maciej Orłoś (znany widzom „Teleekspressu” prezenter telewizyjny), Jacek Kurowski (gospodarz magazynów sportowych TVP Sport) , Łukasz Olkowicz (dziennikarz „Przeglądu Sportowego”).
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 79 - 91 z 133