- Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2014/2015
Mamy Laureata Konkursu Historycznego
czwartek, 16 kwietnia 2015
UCZEŃ ZSP W KALISZU POMORSKIM LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY”
W dniu 15 kwietnia 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1aw Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w finale VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się w Bydgoszczy.
W gronie 18 finalistów osiągnęli bardzo dobre wyniki. Szymon Wytlib zajął szóste miejsce i zdobył tytuł laureata konkursu oraz otrzymał indeks na wybrany przez siebie kierunek studiów humanistycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Karolina Majewska uzyskała tytuł finalistki konkursu.
Czytaj całość...
Wyjazd uczniów na PUM i ZUT
wtorek, 21 kwietnia 2015
W dniach 9-10 kwietnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim udali się na wycieczkę edukacyjną do Szczecina. Celem odbywających się cyklicznie wyjazdów jest poszerzenie wiedzy z zakresu chemii i biologii, a uczniowie mogą poczuć się jak studenci.
Pierwszego dnia zajęcia rozpoczęły się wykładem na temat tkanek roślinnych, które były kontynuacją tematu z poprzedniego wyjazdu. Zajęcia obejmowały nie tylko część teoretyczną, ale również praktyczną, gdzie uczniowie mogli robić i oglądać preparaty pod mikroskopem. Resztę dnia zajęły przygotowania do kolejnego dnia zajęć z chemii. Główną atrakcją zajęć była samodzielna praca na spektofotometrze, dodatkowo uczniowie oswajali się ze sprzętem laboratoryjnym i samodzielnie wykonywali doświadczenia. Wyjazd był bardzo udany. Dzięki tym zajęciom uczniowie poczuli większą chęć do kontynuowania edukacji w kierunku medycyny.
Klaudia Bulwa
Matematyczny MARATON MATURALNY w kaliskim LO
środa, 22 kwietnia 2015
Ostatnie szlify przed maturą. Piątkowy wieczór i noc 17 kwietnia 2015r. grupa maturzystów z klasy 3a dziennikarsko-artystycznej pod opieką wychowawczyni Katarzyny Witek spędziła na rozwiązywaniu zadań w kaliskim Liceum. To nie pierwsze takie nocne spotkania matematyczne w budynku szkoły.
Młodzi ludzie ambitnie podeszli do tematu i pracując w rytmicznych cyklach godzina rozwiązywania zadań, krótka kartkówka i 10 min przerwy wytrwali do siódmej rano, z drobnym odpoczynkiem.
Czytaj całość...
Alicja w krainie laureatów
środa, 22 kwietnia 2015
Na Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim i Poezji Śpiewanej im. Jana Chryzostoma Paska, którego organizatorem jest Czaplinecki Ośrodek Kultury - Alicja Dziadek, licealistka z Kalisza Pomorskiego, zdobyła jeden z pięciu równorzędnych Tytułów Laureata.
- Konkurs był trudny i z racji wysokiego poziomu uczestników, i z racji niełatwego repertuaru. Ale najbardziej pomogło mi w tym występie obycie sceniczne, jakiego nabrałam odgrywając różne role w spektaklach realizowanych przez naszą grupę teatralną „Klepsydra” – dzieli się wrażeniami Alicja Dziadek. Jej opiekunem jest Joanna Mączkowska - polonistka w kaliskim Liceum i absolwentka reżyserii krakowskiej PWST - filii we Wrocławiu.
Konkurs w Czaplinku, jak podkreślają jego organizatorzy, propaguje literaturę staropolską i europejską powstałą do końca XVIII wieku, a także pielęgnuje tradycje staropolskie. Jego głównym celem jest budzenie wrażliwości na żywe słowo, doskonalenie sztuki recytacji oraz upowszechnianie trudnej dziś do mówienia literatury staropolskiej.
Joanna Mączkowska
ZBIERAMY PAMIĄTKI HISTORYCZNE DO IZBY PAMIĘCI
środa, 22 kwietnia 2015
ZBIERAMY PAMIĄTKI HISTORYCZNE DO IZBY PAMIĘCI
Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zwraca się z prośbą do mieszkańców Kalisza Pomorskiego i okolicznych miejscowości o przekazywanie pamiątek historycznych: rzeczy codziennego użytku, starych narzędzi, prasy, książek, legitymacji, druków, odznaczeń, starych zdjęć i innych przedmiotów związanych z przeszłością.
Przedmioty można przekazywać w depozyt, wypożyczyć na określony czas lub ofiarować jako darowiznę na rzecz Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”. Prosimy o ich przynoszenie do sekretariatu szkoły w Kaliszu Pomorskim przy ulicy Wolności 20 w godzinach od 8:00 do 15:00. Zostaną one opisane, skatalogowane i wzbogacą izbę pamięci, która powstaje w pracowni historycznej w ramach realizowanego przez stowarzyszenie projektu edukacyjnego „Historia naszego miejsca”.
Wierzymy, że dzięki Państwa życzliwości i pomocy nasz projekt zakończy się sukcesem.

Maciej Rydzewski, koordynator projektu „Historia naszego miejsca”

Pożegnanie uczniów klas trzecich
poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Pożegnanie tegorocznych absolwentów kaliskiego Liceum: życzeniami, gratulacjami, podziękowaniami, czy wreszcie słowami wspólnie odśpiewanych piosenek oraz obrazami wspólnie obejrzanych, okolicznościowych filmów – zrobiło wrażenie na wszystkich bez wyjątku. Także na staroście drawskim - panu Stanisławie Kuczyńskim, który celnie podsumował atmosferę tej uroczystości, mówiąc, że kaliska szkoła „ma siłę artystyczną”.
Czytaj całość...
"Moja kariera - moja przyszłość"
poniedziałek, 27 kwietnia 2015
Dnia 21 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty informacyjno - edukacyjne w ramach programu „Moja kariera - moja przyszłość”. Zajęcia prowadziła Teresa Janiszak, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim i Monika Wytracz, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim. Patronat honorowy objął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.
Celem warsztatów było:
Czytaj całość...
WARSZTATY HISTORYCZNE W FOLWARKU KARPNO
poniedziałek, 27 kwietnia 2015
W dniu 23 kwietnia 2015 r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R. w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu "Historia naszego miejsca" realizowanego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" wzięła udział w warsztatach historycznych, które odbyły się w Folwarku Karpno, w okolicach Drawska Pomorskiego. Młodzi ludzie zapoznali się ze specyfiką poszukiwań pamiątek z przeszłości na obszarze, gdzie znajduje się poniemieckie gospodarstwo oraz toczyły się walki podczas drugiej wojny światowej w 1945 r. Zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas prac w terenie. Mieli okazję wziąć udział w poszukiwaniach z użyciem wykrywacza metali, a także magnesu neodymowego. Przekonali się, że nie łatwo jest znaleźć ciekawe przedmioty. Wymaga to wielogodzinnej pracy i cierpliwości, której uczestnikom warsztatów nie zabrakło.
Czytaj całość...
Klepsydra w Krakowie
wtorek, 05 maja 2015
Spektakle teatralne, Wawel, Kopiec Kościuszki, statkiem po Wiśle, Muzeum Schindlera i długa wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Te trzy dni przeleciały tak szybko, jak trzy akty fascynującej sztuki, którą tym razem to nie „Klepsydra” odegrała dla publiczności, lecz to Kraków odegrał dla „Klepsydry”.
Ze schroniska na ul. Oleandry, historycznego miejsca skąd wyruszyły Legiony Piłsudskiego (ale co w Krakowie nie jest historyczne), kaliscy licealiści z grupy teatralnej „Klepsydra” mieli wszędzie na wyciagnięcie ręki. Autobusem komunikacji miejskiej tylko przyjechali i pojechali na Dworzec. Zaraz po zakwaterowaniu, ruszyli więc pieszo na wieczorny spacer po Rynku Głównym.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 92 - 104 z 133