- Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016
Kalisz Pomorski - moja mała Ojczyzna
piątek, 18 marca 2016
Uczniowie klas pierwszych kaliskiego Liceum odtworzyli w szkolnej auli spektakl „Wesele jakiego dawno nie było”, zrealizowany w plenerze przez ich starszych kolegów w roku 2013. To widowisko nawiązujące do tradycji szlifowania charakterów na przedwojennym symbolu miasta – słynnym kamieniu Schleifstein. Jego kameralną powtórkę odegrano w ramach publicznych prezentacji, jakie odbywają się każdego roku na lekcjach wiedzy o kulturze, gdzie prowadząca ten przedmiot pani Joanna Mączkowska realizuje od sześciu lat autorski projekt „Kalisz Pomorski – moja mała Ojczyzna”.
Czytaj całość...
Wystawa rysunków uczniów kaliskiego Liceum
poniedziałek, 21 marca 2016
W dniu 18 marca 2016r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy, która po raz pierwszy prezentuje szerszej publiczności ponad czterdzieści rysunków uczniów i absolwentów kaliskiego Liceum.
W piątek, 18 marca 2016r. nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy zorganizowanej przez młodzież z grupy plastycznej działającej w Liceum w Kaliszu Pomorskim oraz jej opiekuna pana Zbigniewa Kowalskiego we współpracy z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
Sfilmowane widowisko kaliskich Licealistów o naszej historii
środa, 23 marca 2016
Skąd jesteśmy? Dokąd idziemy? Na te proste, lecz najważniejsze w życiu pytania odpowiadali aktorzy występujący w widowisku o Januszu Kenstelu, założycielu osady Callies, czyli dzisiejszego Kalisza Pomorskiego. Grupa teatralna „Klepsydra” wystawiła ten spektakl na deskach pomostu przy nowej Stanicy Wodnej, 10 czerwca 2015 roku. Właśnie powstał jego filmowy skrót.
Czytaj całość...
Wielkanoc w międzynarodowej odsłonie w kaliskim Liceum
środa, 23 marca 2016
Jak się obchodzi Wielkanoc u nas – wiemy wszyscy. A jak świętują inne narody? Kaliscy licealiści od 16. do 23. marca prezentowali te zwyczaje na lekcjach wiedzy o kulturze prowadzonych przez panią Joannę Mączkowską. W tym roku młodzież pokazała wielkanocne tradycje mieszkańców m.in. Anglii, Szwecji, Włoch a nawet dalekich Filipin, porównując je ze zwyczajami polskimi.

Czytaj całość...
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW
środa, 23 marca 2016
W dniach od 17 do 19.03.2016r. odbyła się pielgrzymka maturzystów z Liceum w Kaliszu Pomorskim oraz Liceum w Drawsku Pomorskim na Jasną Górę. Maturzyści odwiedzili również Pola Lednickie, spotkali się z kardynałem Stanisławem Dziwiszem w Krakowie, a w drodze powrotnej zatrzymali się na chwilę refleksji w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Czytaj całość...
Współpraca ZSP w Kaliszu Pomorskim z uczelniami wyższymi
czwartek, 31 marca 2016
W środę 23.03.2016r. w ramach dwustronnej współpracy gościliśmy w kaliskim Liceum przedstawiciela Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina. Pani Aneta Zierke zaprezentowała młodzieży z klas maturalnych bogatą ofertę studiów i zasady rekrutacji na rok akademicki 2016/17. Uczniowie zostali poinformowali o kierunkach i specjalnościach studiów, bazie dydaktycznej, zaletach i perspektywach zatrudnienia po ukończeniu uczelni, zasadach rekrutacji i możliwościach uzyskania różnych stypendiów. Pani Aneta bardzo chętnie udzielała odpowiedzi na pytania młodzieży.
Czytaj całość...
Dzień Wiosny...
czwartek, 31 marca 2016
W dniu 21. marca Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji, które pozwoliły zapomnieć zarówno młodzieży jak i nauczycielom o szkolnych obowiązkach.
Nie było lekcji, ale były różnorodne konkurencje, w których licealiści brali udział.
Już od godziny 9 szkolną aulę wypełnił kolorowy tłum młodych ludzi. Przewodnicząca SU Sandra Sompolińska przywitała wszystkich i przedstawiła harmonogram działań. Pierwszą i najbardziej zabawną konkurencją była międzyklasowa walka o najlepsze przebranie. Każda klasa miała wymyślić oryginalne kostiumy i zaprezentować się na scenie. Nagrodą za pierwsze miejsce był dzień wolny od zajęć oraz tort ufundowany przez Radę Rodziców.
Czytaj całość...
Uczniowie kaliskiego Liceum na wykładzie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym
poniedziałek, 04 kwietnia 2016
Dnia 31 marca 2016r. klasy II B i ID o profilu medyczno-politechnicznym pojechały na zajęcia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Młodzież uczestniczyła w wykładzie "Immunologia w zarysie" prowadzonym przez doktora Macieja Hałasę. Opiekunami grupy byli: pani Anna Józiak i pan Karol Kalina.
Młodzież miała okazję szczegółowo zapoznać się z działaniem i funkcjami układu odpornościowego, który jest jednym z najbardziej skomplikowanych układów naszego organizmu.
Czytaj całość...
Spotkanie uczniów klas trzecich z przedstawicielem PWSZ z Wałcza
poniedziałek, 04 kwietnia 2016
W dniu 1 kwietnia 2016 roku, w ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Wałcza, odbyło się spotkanie z uczniami klas maturalnych.
Podczas piątkowego spotkania, odbył się wykład „Ile zarabiają banki w Polsce”, na temat rozwoju sektora finansowego. W trakcie zajęć uczniowie pozyskali również wiedzę na temat preferowanych na uczelni kierunków studiów, zasad rekrutacji i działalności wolontariuszy. Zajęcia prowadziła wykładowca PWSZ z Wałcza doktor Kamila Trojanowska.
Anna Józiak
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 105 - 117 z 183