- Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016
II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
niedziela, 10 kwietnia 2016
W dniu 6 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Podobnie jak w roku ubiegłym został zorganizowany przez uczniów klasy dwujęzycznej Ia, wraz z wychowawcą – panią Joanną Boniecką oraz drugim nauczycielem języka angielskiego, panią Magdaleną Jarząbek.
Czytaj całość...
WYJAZDOWE POSIEDZENIE KOMISJI OŚWIATY RADY POWIATU DRAWSKIEGO W ZSP W KALISZU POMORSKIM
wtorek, 12 kwietnia 2016

W dniu 11.04.2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty Rady Powiatu Drawskiego. Spotkanie prowadził Przewodniczący Komisji Oświaty pan Piotr Jurski, uczestniczyli w nim również członkowie Komisji Oświaty – Starosta Drawski pan Stanisław Kuczyński i pan Wojciech Chmiel, a także Naczelnik Wydziału Edukacji pani Izabela Krężołek oraz Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim pan Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Spacery "Klepsydry" z kaliskiego Liceum po krakowskich teatrach
środa, 13 kwietnia 2016
To były dwa dni (8 i 9 kwietnia 2016r.) niemal całkowicie wypełnione teatrem. Tegoroczna, artystyczna wyprawa licealistów z „Klepsydry” do Krakowa, pod opieką pani Joanny Mączkowskiej i Zyty Bogacz, obejmowała aż cztery spektakle oraz kilkugodzinną wizytę studyjną w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Tak jednak gospodarowano czasem, by nie zabrakło go również na zwiedzanie zabytków, bo przecież nie mogło się obejść bez wizyty choćby na królewskim Wawelu.
Czytaj całość...
UCZEŃ ZSP W KALISZU POMORSKIM LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO KAZIMIERZ WIELKI I
czwartek, 14 kwietnia 2016
W dniu 13 kwietnia 2016r. troje uczniów z klasy 1a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska, Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w finale IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczniowie kaliskiego Liceum byli jedynymi finalistami konkursu z województwa zachodniopomorskiego. Dla Karoliny i Szymona był to drugi z rzędu finał. Oboje poprawili ubiegłoroczne osiągnięcia, kiedy zajęli odpowiednio czternaste i szóste miejsce. W gronie 18 finalistów z 13 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju osiągnęli bardzo dobre wyniki. Szymon Wytlib zajął czwarte miejsce i zdobył tytuł laureata konkursu oraz otrzymał indeks na wybrany przez siebie kierunek studiów humanistycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Karolina Majewska, zajęła ósme miejsce i uzyskała tytuł finalistki konkursu, podobnie jak Jadwiga Tutur.
Czytaj całość...
Licealiści z Kalisza Pomorskiego poznają rys historyczny poligonu drawskiego
czwartek, 14 kwietnia 2016
Dnia 13 kwietnia 2016 r. uczniowie klas o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję zapoznać się z historią poligonu drawskiego, podczas sesji naukowej dotyczącej „Roli poligonu drawskiego w rozwoju gospodarczym i kulturalnym Powiatu Drawskiego”. Swoją uwagę skupili na ciekawych wykładach i prezentacjach m.in.: pana dr Łukasza Gładysiaka „Ordensburg i Einsatzgruppe. Ciemne karty dziejów Poligonu Drawskiego”, pana Aleksandra Ostasza „Poligon Drawski Archeologia Militarna”, pana Mikołaja Klorka „Kształtowanie Esprit de Corps Poligonu Drawskiego”.
Czytaj całość...
Tytuł laureata dla ucznia z naszego Liceum
czwartek, 14 kwietnia 2016

Na Powiatowym Przeglądzie Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych, jaki odbył się 9 kwietnia w w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim, jeden z trzech tytułów laureata zdobył uczeń kaliskiego Liceum – Adrian Kociuba. Teraz pojedzie na Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie odbędzie się Przegląd Wojewódzki. Adrian zaśpiewa tam piosenkę Piotra Rubika: „Strażnik raju”.
Jak głoszą pierwsze strofy tego znanego utworu: „Do bram raju aż się wspiąłem, żeby ujrzeć wreszcie rajski świat”… Czy Szczecin okaże się tym piosenkarskim „rajem” dla naszego solisty? Zobaczymy, trzymając kciuki i życząc mu powodzenia. Bo w Kaliszu Pomorskim Adrian już jest znany z licznych występów jako solista grupy teatralnej „Klepsydra”, śpiewający najchętniej i porywająco piosenki Marka Grechuty i Leonarda Cohena.
Zapraszamy na spotkanie z autorką
poniedziałek, 18 kwietnia 2016

WARSZTATY JĘZYKOWE W PWSZ W WAŁCZU
wtorek, 19 kwietnia 2016
W środę 13.04.2016 roku uczniowie kaliskiego Liceum z klas dwujęzycznych 1a i 1b wraz z wychowawcami, panią Joanną Boniecką i panią Agnieszką Kubat, na zaproszenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego.
Po przybyciu na uczelnię uczniów przywitał pan Dziekan docent Marek Olesiak. Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy i skierowani do odpowiednich sal na zajęcia z języka angielskiego na poziomie akademickim. Pierwsze spotkania dotyczyły wybranych aspektów tłumaczenia ustnego i pisemnego. Prowadził je dr Piotr Cegłowski. Pan doktor przedstawił nam, jak wygląda praca tłumacza i wspólnie omówiliśmy cechy, którymi powinna się wykazywać taka osoba oraz sprawdziliśmy się w tej roli.
Czytaj całość...
WIDZENIE SPORTOWE W KALISKIM LICEUM
wtorek, 19 kwietnia 2016
Dnia 15 kwietnia 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu Pomorskim, w ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałczu, odbyły się praktyczne zajęcia dla uczniów zainteresowanych koszykówką pod nazwą ,,Widzenie sportowe - Eye Tracking w działaniach motorycznych”. Prowadziła je pani dr hab. Teresa Zwierko.
Program szkolenia poruszał zagadnienia dotyczące zdolności koordynacyjnych, takich jak zdolność kinestetycznego różnicowania ruchów, orientacji czasowo-przestrzennej, szybkiej reakcji czy też sprzężenia ruchów. Podczas bardzo ciekawych zajęć z użyciem specjalistycznego sprzętu – okularów do Eye Trackingu, kaliscy sportowcy mogli zaobserwować, jak reaguje ludzki organizm na różnego rodzaju świetlne i dźwiękowe sygnały z zewnątrz.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 118 - 130 z 183