- Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016
Odsłona tajemnicy kaliskiego Ratusza i kaliskiego Pałacu
niedziela, 11 października 2015
Uczniowie kaliskiego Liceum, pod kierunkiem pani Joanny Mączkowskiej i pana Bogumiła Kurylczyka, odkryli dwie kolejne tajemnice Kalisza Pomorskiego. Rok temu zaprezentowali nieznane dotąd fakty dotyczące budowy miejscowego Kościoła i gmachu Czerwonej Szkoły. W czwartek, 2 października, wygłosili dwie prelekcje: na temat kaliskiego Pałacu oraz kaliskiego Ratusza. I tym razem nie zabrakło wielu skrytych w zapomnieniu szczegółów, odkrytych w archiwach lub zdobytych od naocznych świadków.
Czytaj całość...
Zwycięzcy Ligi Historycznej na warsztatach w Nieborowie.
niedziela, 11 października 2015
W roku szkolnym 2014/2015 drużyna Liceum w Kaliszu Pom. w składzie Daria Gralak, Kuba Biegniewski, Bartosz Rowiński, oraz Przemysław Życzko pod opieką Macieja Rydzewskiego wygrała Szkolną Ligę Historyczną w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Nagrodą dla wygranej drużyny były warsztaty historyczne w pałacu w Nieborowie połączone ze zwiedzaniem Mazowsza, oraz ziemi łódzkiej.
W dniu 15 września Daria, Kuba i Bartosz wraz z nauczycielem historii Krzysztofem Wójciakiem zameldowała się w miejscu zbiórki w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Czytaj całość...
Paintball
niedziela, 11 października 2015
W dniu 1 października 2015 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w paintballu, który odbył się w Drawnie. W grze uczestniczyły klasy pierwsze o profilu policyjnym i wojskowym pod opieką pana Krzysztofa Wójciaka, pana Sebastiana Statecznego oraz pana majora Andrzeja Kowalewskiego. Zabawa rozpoczynała się o 11:00, a trwała do 14:30.
Czytaj całość...
Erasmus + Wyjazd do Stuttgartu
niedziela, 11 października 2015
W dniach 3-9 października 2015 uczennice naszej szkoły: Alicja Bulkiewicz, Julia Kaszuba, Iga Rębacz, Sandra Sompolińska oraz Michalina Wróblewska wraz z opiekunami panem Pawłem Łuczko oraz Adamem Stąporkiem, uczestniczyły w międzynarodowej wymianie młodzieży. Był to już drugi wyjazd młodzieży z LO w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu Erasmus + realizowanego w naszej szkole od ubiegłego roku szkolnego. Koordynatorem szkolnym projektu jest pani Agnieszka Kubat.
Tym razem miejscem spotkania uczniów z Hiszpanii, Finlandii, Polski i Niemiec była miejscowość Schwäbisch Gmünd położona w okolicach Stuttgartu.
Czytaj całość...
Spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego z Poznania
niedziela, 11 października 2015
Dnia 7 października, odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas o profilu medyczno –politechnicznym z dr n. med. Eweliną Wierzejską, z Uniwersytetu Medycznego Im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni w zakresie oferowanych kierunków i specjalności oraz warunkami studiowania.
Przedstawiciele szkoły przekazali uczniom materiały promocyjne i odpowiadali na pytania zainteresowanych uczniów.
Wierzymy, że spotkania z przedstawicielami uczelni uświadomią naszej młodzieży, jak ważny dla przyszłej kariery zawodowej jest trafny wybór kierunku studiów.

Anna Józiak
Nabór do projektu ERASMUS+
poniedziałek, 12 października 2015

W wyniku przeprowadzonej dnia 15 października rozmowy kwalifikacyjnej, na wyjazd do Finlandii w ramach projektu Erasmus+ zostały zakwalifikowane następujące osoby:
Monika Furman
Michał Banaszak
Monika Ławniczak
Filip Maculewicz
Patrycja Rożnowska
Aleksandra Grous

Gratulujemy.

Dzień Edukacji Narodowej
poniedziałek, 19 października 2015
Na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jaki zorganizowano w środę (14 października) w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim, stawili się wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne oraz liczni zaproszeni goście i rodzice. Dlatego, by pomieścić kilkaset osób, uroczystość odbyła się nie w auli, a w sali gimnastycznej. Dzięki temu było to prawdziwe święto edukacji, bo całej, licealnej społeczności.
Czytaj całość...
Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
środa, 21 października 2015
Podwójny sukces uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
Dnia 17 października 2015r. w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Podwójny sukces w konkursie odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zdobywając dwa najwyższe miejsca na podium. Szymon Wytlib z klasy 1a zajął pierwsze miejsce, a Olivia Kucharska, również z klasy 1a, zdobyła drugą lokatę. Warto podkreślić, że konkurs nie był łatwy, dlatego tym bardziej się cieszymy, że zdobyliśmy dwa czołowe miejsca - mówili laureaci. Opiekunem przygotowującym uczniów był Pan dyrektor Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Spotkanie młodzieży z doradcą zawodowym
sobota, 24 października 2015
Dnia 22 października 2015r. odbyło się spotkanie uczniów klas II z doradcą zawodowym. Warsztaty poprowadziła Pani Teresa Janiszak, z Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim. Tematyka zajęć dotyczyła planowania przyszłości zawodowej, wyboru zawodu na podstawie testów predyspozycji zawodowych. Doradca zawodowy prowadzący spotkanie przedstawiła młodzieży aktualną sytuację na rynku pracy oraz prognozy i tendencje dotyczące zawodów przyszłości.
Młodzież uczestnicząca w spotkaniu wykazywała duże zainteresowanie omawianą tematyką. Uczniowie zadawali wiele pytań i chętnie włączali się do dyskusji.
Uczestnictwo w zajęciach z doradcą zawodowym z pewnością przyczyni się do zwiększenia wiedzy na temat rynku pracy i tym samym ułatwi świadome podjęcie decyzji edukacyjnych i zawodowych.
Anna Józiak
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 14 - 26 z 183