- Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016
KONCERT ZESPOŁU FULL POWER SPIRIT
czwartek, 29 października 2015
KONCERT ZESPOŁU FULL POWER SPIRIT W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KALISZU POMORSKIM
Dnia 22.10.2015 r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert religijnego zespołu „Full Power Spirit”, pt. „Znajdź pomysł na siebie”. Był to koncert profilaktyczny, pokazujący wartość życia, jako najcenniejszego daru, jaki posiadamy, uświadamiający potencjał tkwiący w każdym z nas, że poprzez ciężką pracę i wytrwałość można realizować cele, które na pozór wydają się odległe i nieosiągalne. Uczniowie przekonali się, że warto mieć w życiu własny system zasad i wartości.
Czytaj całość...
Stypendyści w kaliskim Liceum
piątek, 30 października 2015
"Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali."
Słowami Jana Pawła II, w środę 28 października 2015r. rozpoczęto w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. 70 dyplomów wręczył wyróżnionym uczniom Wicewojewoda Ryszard Mićko oraz Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Krzysztof Rembowski.
W zaszczytnym gronie znalazła się Iga Rębacz uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden – najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem. Stypendystą może także zostać uczeń o wybitnych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.
W kaliskim Liceum nagradza się wybitnych uczniów za ich uzdolnienia i wysokie wyniki w nauce. W roku szkolnym 2015/16 Starosta Drawski Pan Stanisław Kuczyński wyróżnił nagrodą Stypendium Starosty Drawskiego następujących uczniów:
Czytaj całość...
UWAGA KONKURS !
piątek, 30 października 2015

KEEP CALM TO TYLKO KONKURS!!!
KOCHASZ TWORZYĆ MUZĘ? JESTEŚ KREATYWNY?
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W NASZYM KONKURSIE!!!
STWÓRZ SWÓJ WŁASNY KAWAŁEK , KTÓRY BĘDZIE ZACHĘCAŁ DO ŻYCIA BEZ PAPIEROSA!!!
CZEKAJĄ NAGRODY! PŁYTY CD WRAZ Z NAGRANIEM PROSIMY O DOSTARCZENIE DO GABINETU PEDAGOGA DO DNIA 27.11.2015R.
Wyjazd historyków do Polic
czwartek, 05 listopada 2015
Trzynastego października wybraliśmy się z grupą historyków do obozu pracy w Policach- Hydrierwerke Pölitz. Obóz ten powstał już w 1939 r. i podlegał bezpośrednio obozowi w Stutthofie. W Policach znajdowała się jedna z największych fabryk produkujących benzynę syntetyczną, która miała wielkie znaczenia dla przemysły zbrojeniowego III Rzeszy.
Młodzież miała okazję zapoznać się z warunkami pracy i życia więźniów w tamtym czasie, które były bardzo ciężkie. Zwiedziliśmy bunkry, fabrykę, a właściwie to, co po niej zostało- ogromne betonowe ruiny, które dają świadectwo przerażającemu mechanizmowi, który miał miejsce w czasie wojny.
Czytaj całość...
Historia jednej, kaliskiej piwnicy
niedziela, 08 listopada 2015
Wprawdzie tytuł najnowszego spektaklu grupy teatralnej „Klepsydra”, działającej przy kaliskim Liceum, brzmi: „Historia jednej piwnicy”, ale wiadomo, że chodzi o kaliską piwnicę. Którą? Tego właśnie dowiemy się w najbliższą środę, 11 listopada, gdy z okazji Dnia Niepodległości licealiści wystawią tę sztukę na scenie Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Wstęp wolny, a kurtyna odsłoni się punktualnie o godz. 18.30. Zapraszamy!
Czytaj całość...
KONKURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO
niedziela, 08 listopada 2015
Uczniowie naszej szkoły zaczęli sezon konkursowy z języka niemieckiego.
23 października 2015r. odbył się konkurs OXFORD, w którym uczestniczyło 20 uczniów. 5 listopada 2015r.po raz czwarty miały miejsce egzaminy potwierdzające kompetencje językowe - znajomość języka niemieckiego; Certyfikat DEUTSCH na poziomie B1/B2.
Egzaminy przeprowadziło Centrum Egzaminacyjne Goethe Institut ze Szczecina, a Pani Dyrektor Izabela Zalewska - Baran osobiście nadzorowała część pisemną i przeprowadziła część ustną egzaminu.
Czytaj całość...
Zaproszenie na spektakl
niedziela, 08 listopada 2015
WIZYTA ŻOŁNIERZY KANADYJSKICH
poniedziałek, 16 listopada 2015
W dniu 5 listopada 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli żołnierze armii kanadyjskiej z 3 Batalionu Królewskiego 22 Regimentu Sił Zbrojnych, przebywający na terenie Poligonu Drawskiego. Uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez żołnierzy, dotyczącą Kanady i zaproszonych oddziałów. Następnie mieli okazję zapoznania się ze sprzętem wojskowym i wyposażeniem używanym przez kanadyjskich spadochroniarzy i żandarmów.
Czytaj całość...
Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
poniedziałek, 16 listopada 2015
W dniu 10 listopada 2015r. odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
W głosowaniu wzięło udział 259 uczniów, spośród 326 uprawnionych do głosowania, co stanowi 79,4 % wszystkich uprawnionych.
Ważnych głosów oddano 251.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wybrano uczennicę klasy 1a - Sandrę Sompolińską, na którą oddano 114 głosów, co stanowi 44 % wszystkich ważnych głosów.
Pozostali kandydaci, czyli Agata Krysińska, Łukasz Maziarz, Daniel Morcinek i Natalia Osak uzyskali łącznie 137 głosów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 27 - 39 z 183