- Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016
Turniej Piłki Ręcznej
środa, 25 listopada 2015
Dnia 22 listopada 2015 r. w Drawsku Pom. odbył się Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn w tym reprezentacja naszej szkoły. Chłopcy grali znakomicie wygrywając wszystkie mecze. Niestety przegrali mecz finałowy z bardzo trudnym rywalem zajmując II miejsce w turnieju i zdobywając Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego. Godnie reprezentowali naszą szkołę :
Wojciech Gławdel, Radosław Rębiałkowski, Kamil Gonciarz, Piotr Lewandowski, Dawid Kuca, Oskar Ziemnicki, Michał Pieśkiewicz, Hubert Zaorski, Artur Majorczyk.
Ogromne gratulacje !!!
Trenerem drużyny jest prof. Renata Effenberg-Nawrot

Bezpieczeństwo w szkole.
czwartek, 26 listopada 2015
Bezpieczeństwo w szkole. Odpowiedzialność prawna i karna dla nieletnich.
W dniu 20 listopada odbyło się spotkanie , mające na celu przekazanie młodzieży niezbędnej wiedzy teoretycznej dotyczącej odpowiedzialności prawnej, a także karnej. Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Waszczyk, aspirant z Komendy Powiatowej Policji oraz sierżant sztabowy Sylwester Maziarz, z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu Pomorskim. W spotkaniu brali udział uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
Grupa teatralna Klepsydra w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
czwartek, 26 listopada 2015
Gdzie i kiedy tęsknota za wolnością może się spotkać z wolnością? Otóż wtedy, gdy na zaproszenie Zakładu Karnego w Wierzchowie pojadą tam z piosenkami soliści grupy teatralnej „Klepsydra”, działającej przy kaliskim Liceum. Tak było także w miniony poniedziałek (23 listopada), podczas kolejnego występu przed osadzonymi.
Takich występów licealistów było już kilkanaście. Ale ten okazał się znowu niezwykły, niepowtarzalny, bo za każdym razem inni są soliści, inna jest publiczność. Nie zmienia się jedynie to, że pierwsi przychodzą za te kraty i wychodzą, a drudzy za kratami zostają. Zostają, ale z myślami naprowadzającymi na drogę do tego, o czym marzą najbardziej i czego najbardziej im brak – normalności, którą dać może tylko wolność.
Czytaj całość...
CERTYFIKATOWY ZAWRÓT GŁOWY
niedziela, 29 listopada 2015
W ramach projektu "Praca z pasją - SZOK" uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w Empik School w Szczecinie. 15 uczniów przystąpiło do certyfikatów z języka angielskiego - Cambridge English. Dwoje uczniów zdobyło certyfikat KEY na poziomie A2, ośmioro certyfikat PET na poziomie B1 oraz pięcioro FCE na poziomie B2. Uczniowie przygotowywali sie do egzaminów językowych pod okiem Pani Joanny Bonieckiej.
Uczniom gratulujemy sukcesu i czekamy na wyniki kolejnych grup, które podejmą to wyzwanie już w czerwcu 2016.

Akcja "Biała Wstążka"
niedziela, 29 listopada 2015
Dnia 25.11.15 w naszej szkole odbyła się Akcja "Biała Wstążka".
Akcja została zorganizowana pod patronatem Starosty Drawskiego, Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim oraz Komendy Powiatowej w Drawsku Pomorskim. Miała na celu promowanie hasła "Stop przemocy wobec kobiet".
Kampania Biała Wstążka jest największą na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Skierowana jest do mężczyzn, a noszona przez nich biała wstążka ma być symbolem sprzeciwu przemocy stosowanej wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem, że nigdy nie będą stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.
Czytaj całość...
Wolontariusze ZSP w Niemieńsku
wtorek, 01 grudnia 2015
W związku ze zbliżającymi się andrzejkami, dnia 26.11.2015r. grupa wolontariatu pod opieką Pani Anny Józiak i Pani Pauli Kononowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim postanowiła wziąć czynny udział w dyskotece przygotowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku.
Na miejsce przybyliśmy około godziny 9.00 w świetnych humorach i z bardzo pozytywnym nastawieniem.
Czytaj całość...
"KOBIETY BAROKU"
wtorek, 01 grudnia 2015
ZWYCIĘSTWO UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM "KOBIETY BAROKU"
W dniu 1 grudnia 2015 r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Kobiety baroku" zorganizowanego przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Konkurs polegał na przygotowaniu bloga z informacjami na temat kobiety żyjącej w lokalnej społeczności w epoce baroku. Główną nagrodą w każdej z trzech kategorii (gimnazja, szkoły podstawowe, szkoły ponadgimnazjalne) są bilety wstępu do wilanowskiego muzeum oraz publikacje książkowe.
Czytaj całość...
II Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn
wtorek, 01 grudnia 2015
Dnia 28 listopada 2015 r. w Drawsku Pom. odbył się II Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Starosty Drawskiego w ramach Międzynarodowej Kampanii ,, Biała Wstążka " Stpo przemocy wobec kobiet.Również patronat na turniejem objął Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pom. Już po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w turnieju. Godnie naszą szkołę reprezentowali : Dawid Kuca, Szymon Szłapak, Radosław Sadowski.
Mecze były bardzo widowiskowe i pełne sportowych emocji. Nasi chłopcy po zaciętych rozgrywkach zajęli zaszczytne IV miejsce. Bardzo dziękuję za poparcie tej kampanii.
Renata Effenberg-Nawrot
Konkurs wiedzy o AIDS oraz HIV
piątek, 04 grudnia 2015
Nagroda dla uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w konkursie wiedzy o AIDS oraz HIV
Dnia 3 grudnia 2015r., uczniowie Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, włączyli się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS, obchodzonego pod hasłem ,,Żyjmy bez ryzyka”, poprzez udział w konkursie profilaktycznym wiedzy o AIDS oraz HIV.
Konkurs odbył się w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim, w którym wzięło udział pięć szkół, z których każda wytypowała trzech przedstawicieli swojej szkoły. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 14 uczniów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 40 - 52 z 183