- Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY KONTRAST
czwartek, 10 grudnia 2015
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY „KONTRAST” W PAŁACU WEDLÓW W KALISZU POMORSKIM
W dniach 7 – 11 grudnia 2015r. odbyły się warsztaty dziennikarskie dla młodych adeptów pióra z „Kontrastu” – szkolnej gazety działającej przy kaliskim Liceum. Zajęcia miały miejsce w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim młodzi dziennikarze pracowali w sali i pracowni internetowej Biblioteki Publicznej.
Czytaj całość...
UCZENNICA NASZEGO LICEUM Z WYJĄTKOWĄ PASJĄ
czwartek, 10 grudnia 2015
Uczennica klasy III D Liceum w Kaliszu Pomorskim Karolina Karolewicz zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie "It`s your life, just take it 2015", organizowanym przez firmę elektroniczną Krüger&Matz. Zadaniem postawionym przed uczestnikami konkursu było zaprezentowanie za pomocą fotografii lub filmu swojej pasji i tego, co jest ważne w życiu. Nagrodą dla laureatów konkursu jest wparcie finansowe ich działań związanych z realizowaną pasją.
Czytaj całość...
Kaliskie pierniki
sobota, 12 grudnia 2015
Świąteczny czas z piernikami w kaliskim Liceum Kiedy w holu kaliskiego Liceum pojawia się piękna, śnieżnobiała choinka to znak, że do świąt już niedaleko. Wszystkim udziela się ich atmosfera. Aby podkreślić tę symbolikę wychowankowie internatu już po raz kolejny wypełnili szkołę pięknym zapachem miodu i korzennych przypraw. A to za sprawą samodzielnie przez nich pieczonych świątecznych pierniczków. W tym roku do wspólnej zabaw zaprosiliśmy uczniów zaprzyjaźnionego kaliskiego gimnazjum, którzy pod opieką Pani Emili Bogusz wzięli udział w tych pachnących zmaganiach.
Czytaj całość...
Olimpiada Ekologiczna
sobota, 12 grudnia 2015
Drużyna ZSP w Kaliszu Pomorskim po raz czwarty z rzędu najlepsza w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
Pięcioro uczniów z klasy IIIb reprezentowało kaliskie Liceum w XV Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej organizowanej przez Starostę Drawskiego. Nasz zespół w składzie: Karol Drewkę Kamila Kędzierska, Zuzanna Pawliczek,Aleksandra Spera i Izabela Suty wykazał się najwyższym poziomem wiedzą z zakresu szeroko pojętej ochrony przyrody i krajobrazu, w szczególności terenów i obiektów prawnie chronionych występujących na terenie naszego kraju i na obszarze Powiatu Drawskiego. Zajął I miejsce w rywalizacji zespołowej.
Czytaj całość...
Konkurs " Z matematyką do Europy"
sobota, 12 grudnia 2015
Trzecie miejsce uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w konkursie „Z matematyką do Europy”
Dnia 10 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczno – Językowy pt. „Z matematyką do Europy”. O puchar Starosty Drawskiego walczyło 10 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali:
Anna Półgrabska, Magdalena Katuszonek z kl. 1b, Karolina Wiśniewska, Monika Furman z kl. 2b oraz Katarzyna Sukiennik i Szymon Lisiecki z kl. 3b.
Czytaj całość...
Wizyta wojsk kanadyjskich w naszym LO
niedziela, 13 grudnia 2015
Spotkanie sojuszników spod znaku klonowego liścia z uczniami klasy policyjnej kaliskiego Liceum.
W dniu 10 grudnia 2015r. na zaproszenie klasy policyjnej IId odwiedzili nas pan Yves Dureau i pani Mateo Jung z Kanadyjskiej Żandarmerii Wojskowej. Nasi goście byli bardzo ciekawi jak funkcjonują klasy policyjne, jakie mają zajęcia i dlaczego budzą takie zainteresowanie wśród uczniów. My chcieliśmy zapytać jak wygląda praca i szkolenie w żandarmerii kanadyjskiej, ale także życie mieszkańców Kanady.
Czytaj całość...
Maturzyści z kaliskiego Liceum na Dniu Otwartym PWSZ w Wałczu.
wtorek, 15 grudnia 2015
W czwartek, 10 grudnia 2015r. uczniowie klas maturalnych ZSP w Kaliszu Pomorskim skorzystali z zaproszenia skierowanego przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu. Celem wizyty było zapoznanie się z ofertą edukacyjną i kierunkami kształcenia w nowym roku akademickim. Poprzez ciekawe zadania questu uczniowie podzieleni na grupy 8 osobowe dokładnie poznawali poszczególne kierunki i specjalności. Wykonując zadania sprawnościowe, wiedzowe, językowe i wiele innych zdobywali przy tej okazji punkty, które pomogły naszym uczniom na zdobycie ciekawych nagród. To już kolejny rok, kiedy korzystamy z zaproszenia uczelni, licząc na dalszą owocną współpracę.
III Powiatowe Zawody Strzeleckie Młodzieży Gimnazjalnej i Ponadgimnazjalnej
środa, 16 grudnia 2015
Dnia 22.10.2015r. odbyły się III Powiatowe Zawody Strzeleckie Młodzieży Gimnazjalnej i Ponadgimnazjalnej na strzelnicy w Złocieńcu. Wzięło w nich udział 88 uczniów wraz z opiekunami ze Szczecinka, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego, Nowego Worowa, Tuczna, i Złocieńca. Naszą szkołę reprezentowało 6 drużyn w składach:
Drużyna 1: Dawid Kuca, Szymon Szłapak, Kamil Lenik. Drużyna 2: Patryk Głasek, Hubert Zaorski, Jakub Jóźwiakowski. Drużyna 3: Paulina Kucharska, Jakub Czerniak, Radek Słupski. Dużyna 4: Radosław Sadowski, Michał Banaszak, Wojciech Pater. Dużyna 5: Kornel Gwiazda, Kacper Matuszewski, Bankiewicz Marcin. Drużyna 6: Dawid Dudzik, Nikodem Białecki, Michał Pieśkiewicz.
W klasyfikacji drużynowej 3 miejsce na podium zdobyła drużyna w składzie: Dawid Kuca, Szymon Szłapak, Kamil Lenik a w klasyfikacji indywidualnej: chłopców 2 miejsce zajął Michał Banaszak, dziewcząt: 2 miejsce zajęła Paulina Kucharska.
Opiekunem naszych strzelców był pan prof. Krzysztof Wójciak.
Ogromne Gratulacje!!!
Zajęcia na PUM
poniedziałek, 21 grudnia 2015
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zajęciach na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie
W dniach 9-11 grudnia 2015r. uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjlanych w Kaliszu Pomorskim udali się na zajęcia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Były to kolejne z cyklu lekcji prowadzonych przez wykładowców uczelni w ramach umowy o patronacie szczecińskiego PUM nad klasami medyczno – politechnicznymi kaliskiego Liceum. Opiekunami 38 osobowej grupy byli: pani Katarzyna Drab, pani Renata Effenberg-Nawrot, pani Anna Józiak i pan Karol Kalina. Celem odbywających się cyklicznie wyjazdów jest poszerzenie wiedzy z zakresu chemii i biologii.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 53 - 65 z 183