- Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016
Fotoimpresje ilustrowane Klepsydrą
wtorek, 12 stycznia 2016
Uczniowie naszego Liceum, oczywiście w odpowiednim, orientalnym przebraniu, stanowili żywą ilustrację do zdjęć autorstwa pani Barbary Arsoby-Haddaji, na wernisażu jej wystawy „Fotoimpresje z Wietnamu, Laosu i Birmy”, jaki odbył się w kaliskim Pałacu, 7. stycznia 2016 r.
Weronika Dobrzeniecka, w przebraniu Birmanki, najpierw witała gości a potem częstowała ich egzotycznymi owocami. Towarzyszył jej jako Wietnamczyk – Adrian Kociuba. Najtrudniejszą rolę – buddyjskiego mnicha – odgrywał Piotr Skorulski. Musiał na niby osłaniać parasolką, ogoloną głowę przed słońcem oraz jednocześnie studiować wydrukowany w oryginale modlitewnik. A wszystko w skupieniu, co było nadzwyczaj trudne wobec powszechnego zainteresowania tą postacią przez publiczność.
Autorka wystawy, pani Barbara Arsoba-Haddaji podziękowała uczniom i pani Joannie Mączkowskiej za twórczy wkład w wernisaż.
Nasi uczniowie w Mirosławcu
piątek, 15 stycznia 2016
UCZNIOWIE KLAS WOJSKOWYCH ZSP W KALISZU POMORSKIM
NA UROCZYSTOŚCI W 12 BAZIE BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH W MIROSŁAWCU
W dniu 8 stycznia 2015r. uczniowie klas wojskowych 1c i 2c pod opieką nauczycieli, majora Andrzeja Kowalewskiego i Zyty Bogacz mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystości przekazania sztandaru 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu dla Dowódcy 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.
Czytaj całość...
Wizyta w szkole pani konsul
piątek, 15 stycznia 2016

Powrót do wspomnień
Pani Konsul RP w Winnicy na Ukrainie - Diana Graczyk, kiedy była małą Dianą, najbardziej lubiła spędzać wakacje w Kaliszu Pomorskim. Teraz, po latach studiów i pracy w dyplomacji, odwiedziła nasze miasto, by odświeżyć wspomnienia. I nie kryje zachwytu nad urodą tego miejsca, gdzie spędziła w dzieciństwie tyle niezapomnianych chwil.
- Przyjeżdżałam tu do krewnych, głównie do mojej kuzynki Joanny Mączkowskiej, która odkrywała przede mną uroki Kalisza Pomorskiego, i która nie zamieniła swojego miasta na żadne inne, powracając tu, i ucząc w miejscowym Liceum – opowiada Diana Graczyk.
Czytaj całość...
KOLEJNY SPRAWDZIAN KALISKICH LICEALISTÓW PRZED MATURĄ
piątek, 15 stycznia 2016
W dniach od 7 do 14 stycznia 2015r. 87 uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim zmierzyła się z arkuszami próbnego egzaminu maturalnego z matematyki, języka polskiego oraz z wybranych przedmiotów. Jest dla nich już druga szansa, by sprawdzić poziom swoich wiadomości i umiejętności przed maturą w maju.
Pierwsza maturalna próba miała miejsce w listopadzie i była to matura przygotowana przez Wydawnictwo Operon. Tym razem arkusze maturalne przygotowało Wydawnictwo Nowa Era. Chęć przystąpienia do matury w maju 2016 r. zadeklarowali wszyscy trzecioklasiści. Jest to dla uczniów i nauczycieli kolejny ważny krok w zmaganiach o jak najlepsze wyniki matury w maju, który pozwoli im na wyciagnięcie wniosków do dalszych przygotowań. Życzymy powodzenia i czekamy na pozytywne efekty ich pracy.
Paweł Łuczko
Rekordowy 24. Finał WOŚP w Kaliszu Pomorskim z udziałem wolontariuszy z Liceum
środa, 20 stycznia 2016
Już od rana 10 stycznia 2016 roku, w Kaliszu Pomorskim i okolicznych miejscowościach pojawili tak jak w całej Polsce się wolontariusze, a wśród nich kaliscy licealiści. Mieszkańcy naszej gminy z gorącymi sercami wrzucali do ich puszek pieniądze. Ostatecznie Kalisz Pomorski zebrał rekordową kwotę 21.897,54 złotych. Ponadto do naszego sztabu wpłynęły środki zebrane przez dwóch wolontariuszy z naszego liceum w Drawsku Pomorskim w wysokości 8.631,62 złotych. Łącznie sztab w Kaliszu Pomorskim zasilił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 30.529,16 złotych.
Czytaj całość...
Najważniejsze działania Klepsydry w roku 2015
piątek, 22 stycznia 2016
Działająca od pięciu lat przy kaliskim Liceum grupa teatralna „Klepsydra”, jak w każdym roku, także i w tym minionym 2015, wystawiła dla uczniów oraz mieszkańców Kalisza Pomorskiego kilka spektakli i widowisk. Najważniejsze z nich to spektakl plenerowy o piastowskich pradziejach naszego miasta, czyli rycerzu Januszu Kenstelu i widowisko patriotyczne na Dzień Niepodległości. Tych artystycznych działań nawiązujących do tradycji lub lokalnej historii było niemało, dlatego przypominamy te najważniejsze.
Czytaj całość...
Wyróżnienie dla Karoliny Szwajlik
piątek, 22 stycznia 2016

Karolina Szwajlik z kaliskiego Liceum, występująca w grupie teatralnej „Klepsydra”, otrzymała wyróżnienie na „ I Powiatowym Przeglądzie Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek 2016”. Uczennica wykonała kolędę „Z wysokiego nieba”, zwyciężając w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Przegląd, którego inicjatorem był Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, odbył się 16 stycznia w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim . Jego organizatorzy pogratulowali zwycięzcom i podziękowali wszystkim uczestnikom za popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej.
Erasmus + Wyjazd do Finlandii
niedziela, 24 stycznia 2016
23 stycznia grupa uczniów z naszego liceum rozpoczęła realizację kolejnego etapu projektu Erasmus+. Tym razem uczniowie wyjechali do miejscowości Kemi w Finlandii aby tam spotkać się ze swoimi rówieśnikami oraz aby wspólnie debatować o problemach ekonomicznych Europy.
Głównym tematem obecnych spotkań w ramach projektu są podatki, pomoc publiczna oraz ochrona zdrowia w poszczególnych państwach realizujących projekt. A są to: Polska, Finlandia, Niemcy i Hiszpania. Warsztaty w tym międzynarodowym gronie rozpoczynają się w poniedziałek 25 stycznia, a niedzielę poprzedzającą uczniowie spędzali ze swoimi fińskimi gospodarzami na zwiedzaniu miasta oraz lepszym poznaniu się.
Kolejne informacje będą załączane na bieżąco.
Rocznica katastrofy samolotu CASA
niedziela, 24 stycznia 2016
Poczet sztandarowy i delegacja ZSP w Kaliszu Pomorskim na uroczystości z okazji 8. rocznicy katastrofy samolotu CASA w Mirosławcu.
Sobotni wieczór 23 stycznia 2016 r., to kolejna okazja do uczczenia pamięci oficerów polskiego lotnictwa i załogi samolotu CASA o numerze 019, którzy 8 lat temu zginęli zaledwie 1,3 km od lotniska wojskowego w Mirosławcu w katastrofie lotniczej.
Poczet sztandarowy ZSP w Kaliszu Pomorskim, składający się z uczniów klas wojskowych godnie reprezentował społeczność naszej szkoły wśród wielu pocztów sztandarowych jednostek i formacji wojskowych. Jako jedyny poczet sztandarowy byliśmy reprezentantami organizacji cywilnych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 66 - 78 z 183