- Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016
Ewakuacja jeńców Oflagu IID 71 lat później
poniedziałek, 01 lutego 2016
Młodzież ZSP w Kaliszu Pomorskim pamięta o bohaterach Oflagu IID sprzed 71 lat!
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza Pomorskiego od czterech lat organizuje Rajdy Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu IID. Odbywają się one zazwyczaj późna wiosną. Tym razem jednak pojawił się pomysł na zorganizowanie obchodów 71 rocznicy ewakuacji jeńców z tego, położonego w okolicy Bornego Sulinowa obozu. Bez względu na odległość, jaka dzieli gminę Kalisz Pomorski od Bornego Sulinowa udało się przy współpracy z Nadleśnictwem Borne Sulinowo i dr. Tomaszem Skowronkiem z RDLP w Szczecinku uczcić pamięć zasłużonych dla Polski żołnierzy.
Czytaj całość...
Filmowo - muzyczne ewolucje licealistów z Kalisza Pomorskiego
wtorek, 02 lutego 2016
Dnia 28.01.16 r. klasa – 1”c” razem z wychowawczynią panią Aleksandrą Radecką spędziła noc filmową w budynku naszego Liceum. Tuż przed dziewiętnastą spotkaliśmy się niemal w pełnym gronie w pracowni numer 15 i w bardzo dobrych humorach rozpoczęliśmy od krótkiego karaoke. Zaśpiewaliśmy znane piosenki, które każdy pamiętał, przeboje – Lady Pank, Perfectu, Dody.
Następnie włączyliśmy film. By pozostać w tak miłym nastroju, zdecydowaliśmy się na komedię. Usiedliśmy wszyscy na materacach, pożyczonych ze szkoły i przykryliśmy się kocami. Wyglądało to trochę jak na biwaku, trochę jak w rodzinnym domu, w którym każdy czuje się swobodnie i naturalnie. Już w trakcie pierwszego seansu zamówiliśmy pizzę.
Czytaj całość...
Studniówka 2016
wtorek, 02 lutego 2016
Sobotni wieczór 30 stycznia 2016 r. był dla maturzystów, nauczycieli i zaproszonych gości na wiele sposobów wyjątkowy. Bal studniówkowy Liceum w Kaliszu Pomorskim jest zawsze niepowtarzalny. Motywy dekoracyjne to często wypadkowa wielu twórczych pomysłów maturzystów. Tego wieczoru wszyscy bawili się w nastroju „Alicji z krainy czarów”. Wiszące naczynia, tajemnicze gałęzie, karty, muchomory i przygotowany przez młodzież wielki zegar stanowiły magiczne tło i budowały szczególną atmosferę.
Czytaj całość...
Tajemnice aktorskiego rzemiosła w kaliskim Liceum
środa, 03 lutego 2016
Aby kandydat na aktora mógł być artystą musi najpierw opanować techniczne podstawy tej profesji, a zwłaszcza sztukę głośnego i wyraźnego mówienia z tzw. przepony. Tego między innymi uczyła licealistów z grupy teatralnej „Klepsydra” aktorka i śpiewaczka, dyrektor artystyczny Teatru La Fayette w Szczecinie – pani Iwona Faj. Prowadzone przez nią 28 stycznia w kaliskim Liceum profesjonalne ćwiczenia wyglądały chwilami nad wyraz zabawnie, bo najlepszym sposobem na nabieranie oddechu umożliwiającego odpowiednią ekspresję mowy… jest udawanie sapiącego psa.
Czytaj całość...
UDZIAŁ UCZNIÓW W OBCHODACH DNIA OSADNIKA I KOMBATANTA W DRAWNIE
poniedziałek, 15 lutego 2016
Uroczyste obchody Dnia Osadnika i Kombatanta w Drawnie w rocznicę wyzwolenia Ziemi Drawieńskiej, odbyły się w dniu 12.11.2016r. pod Pomnikiem Poświęconym Tym, Którzy Przywrócili Tę Ziemię Macierzy. O godzinie 15.00 wprowadzone zostały Poczty Sztandarowe, a wśród nich Poczet Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim im. pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R.
W rytmie werbli Choszczeńskiej Orkiestry Dętej oraz asyście żołnierzy Kompanii Honorowej 2. Baterii z Dywizjonu Artylerii Samobieżnej, 12. Brygady Zmechanizowanej z Garnizonu Choszczno wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz miasta, instytucji, organizacji, szkół, zakładów pracy i stowarzyszeń. W imieniu Kombatantów Armii Krajowej oraz Stowarzyszenia Osadników Ziemi Drawieńskiej uczniowie z klasy wojskowej z Liceum w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego.
W ten sposób po raz kolejny delegacja uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Monika Piluk, Patryk Głasek, Dawid Dąbrowski, Mateusz Jaworski i Rafał Maliczewski pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego miała okazję wziąć udział w uroczystościach patriotycznych w Drawnie, gdzie godnie reprezentowała szkołę.
Dziękujemy za zaproszenie Urzędowi Miasta Drawno i liczymy na dalszą współpracę.
OKTAWIA GWIAŹDZIŃSKA LAUREATKĄ KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  POMORSCY KONSPIRATORZY
wtorek, 16 lutego 2016
Uczennica klasy 1d Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Oktawia Gwiaździńska został laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Żołnierze Wyklęci – Pomorscy Konspiratorzy”, zorganizowanego przez posłankę do Parlamentu Europejskiego Annę Fotygę z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Opiekunem Oktawii był dyrektor szkoły i nauczyciel historii Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Kino na medal w wykonaniu kaliskich maturzystów
wtorek, 16 lutego 2016
Trójka maturzystów z Liceum w Kaliszu Pomorskim (Klaudia Bulwa, Aleksandra Łastówka i Szymon Kawecki) zdobyła I wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ambasadą Rzeczpospolitej Polskiej w Bernie. Konkurs zatytułowano „Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza”. Oficjalne wyniki ogłoszono trzynastego lutego.
Polegał on na stworzeniu krótkiego, maksymalnie trzyminutowego filmu, na temat jednej z nowel napisanych przez urodzonego w Woli Okrzejskiej noblisty.
Do komisji konkursowej napłynęło około 100 filmów. W ich ocenianiu brano pod uwagę zgodność z tematyką, pomysłowość, jakość gry aktorskiej lub animacji, a także montaż i umiejętność zaciekawienia tematem.
Czytaj całość...
Walentynkowa niespodzianka
środa, 17 lutego 2016
Święty Walenty, radosną uroczystość Dnia Zakochanych w kaliskim Liceum, obchodził 16 lutego. Dwa dni później od daty kalendarzowej, ale za to ze zdwojoną serdecznością. Wystarczyło popatrzeć na uczennice występujące w roli posłańców dobrych uczuć, by się radośnie uśmiechnąć do swojego i cudzego szczęścia.
Walentynkowy happening dla grona pedagogicznego Liceum zorganizowała i przeprowadziła grupa teatralna "Klepsydra”, której opiekunką jest pani Joanna Mączkowska. Tradycji stało się zadość: impulsy dobra przekazane przez uczniów nauczycielom wracają potem do nich w postaci zwielokrotnionej. Oczywiście w sensie pozytywnym. Radość bowiem to dar tak niezwykły, że tym jej więcej, im bardziej się ją pomiędzy innych podzieli.
OBCHODY 71. ROCZNICY ZDOBYCIA KALISZA POMORSKIEGO PRZEZ ARMIĘ CZERWONĄ
środa, 17 lutego 2016
W Dniu 16 lutego 2016r. o godzinie 15.00 delegacje władz Kalisza Pomorskiego, Powiatu Drawskiego wraz z przedstawicielami szkół i instytucji złożyli wieńce, wiązanki i znicze pod pomnikiem „Tym co przywracali polskość tej zemi” w Kaliszu Pomorskim.
Po oficjalnych uroczystościach w Pałacu Wedlów odbyły się odczyty i wykłady zaproszonych gości. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Michał Hypki, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Janusz Garbacz, przedstawiciele Rady Miasta Kalisz Pomorski, szkół, mieszkańcy miasta i gminy oraz goście, którym bliska jest historia naszego miasta i regionu. W atmosferę pierwszych miesięcy i lat na Pomorzu Zachodnim i w Kaliszu Pomorskim oraz związane z nimi migracje niemieckiej i polskiej ludności wprowadził uczestników spotkania pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie dr Paweł Szulc.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 79 - 91 z 183