- Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016
Złoto i srebro reprezentantów Liceum w Kaliszu Pomorskim
wtorek, 01 marca 2016
Złoto i srebro reprezentantów Liceum w Kaliszu Pomorskim w Mistrzostwach Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców
W dniu 26.02.2016r. w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
Liceum w Kaliszu Pomorskim reprezentowały: Angelika Maciąg, Karolina Gierzkiewicz, Zuzanna Menżyk, Aleksandra Góralczyk, Hanna Krzak, Magdalena Zawada, Dominika Trojanek, Natalia Lenart, Klaudia Wolińska i Paulina Kucharska.
Czytaj całość...
UDZIAŁ UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OBCHODACH NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
środa, 02 marca 2016
Dnia 1 marca, jak w wielu miejscach w Polsce, uczniowie z Liceum w Kaliszu Pomorskim oddali hołd Żołnierzom Wyklętym.
Uroczystości młodzież z Kalisza rozpoczęła o godz.12.30 projekcją filmu "Pseudonim Anoda". Film opowiada o Janie Rodowiczu ps. "Anoda", bohaterze z książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec". Żołnierz batalionu Zośka, uczestnik słynnej akcji pod Arsenałem a następnie powstania warszawskiego, kawaler najwyższych orderów i odznaczeń, mimo, że po wojnie nie należał do żadnych organizacji wojskowych został zatrzymany, a następnie skatowany na śmierć przez komunistycznych oprawców. Po filmie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Żołnierzach Wyklętych, oraz przygotowania do biegu.
Czytaj całość...
Licealno - gimnazjalne warsztaty teatralne w kaliskim Liceum
piątek, 04 marca 2016
Młodzież z kaliskiego Gimnazjum, odgrywając rozmaite etiudy teatralne, uczyła się opanowywać stres, improwizować oraz oddychać przeponą, co dopiero umożliwia głośne i zrozumiałe dla otoczenia mówienie. A wszystko to na warsztatach teatralnych, na jakie zaprosiła ich 3 marca 2016r, po raz kolejny pani Joanna Mączkowska, prowadząca w Liceum znaną z wielu występów grupę teatralną „Klepsydra”.
Wspólnie z licealistami - gimnazjaliści, których opiekunem była pani Jolanta Cirzniewska, próbowali swoich sił w auli kaliskiego Liceum. Wśród tematów odgrywanych etiud znalazły się m.in.: wizyta u lekarza, operacja chirurgiczna czy zachowanie na pierwszej randce. Zwłaszcza ta ostatnia scenka wywoływała salwy śmiechu, co stanowiło najlepszy dowód, iż teatr bawiąc – uczy i rozwija zmysły. - To było bardzo ciekawe doświadczenie i dla młodzieży z „Klepsydry”, i dla gimnazjalistów, Teatr nie tylko bawi, lecz przede wszystkim uczy sztuki nawiązywania kontaktów z innymi oraz sposobów komunikowania się, co potem przynosi wiele korzyści w dorosłym życiu – podsumowała warsztaty teatralne pani Joanna Mączkowska.
Joanna Mączkowska
Laureatki konkursów poświęconych Żołnierzom Wyklętym
piątek, 04 marca 2016
Uczennice Liceum w Kaliszu Pomorskim, laureatki dwóch konkursów poświęconych „Żołnierzom Wyklętym” odebrały nagrody.
Oktawia Gwiaździńska, w dniach od 19 do 23 lutego 2016r. wzięła udział w wycieczce do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie 22 lutego podczas międzynarodowej konferencji poświęconej „Żołnierzom Wyklętym”, odebrała nagrodę z rąk posłanki do Parlamentu Europejskiego pani Anny Fotygi. Miała też okazję spotkania z synem ostatniego bohatera niezłomnego, walczącego aż do roku 1963, Józefa Franczaka „Lalka”, a także wysłuchania koncertu zespołu „Forteca”, który uświetnił swoim występem spotkanie w Brukseli.

Czytaj całość...
Wizyta w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
piątek, 04 marca 2016
Dnia 3 marca 2016 roku uczniowie z klas wojskowych i policyjnych wraz z profesorem Krzysztofem Wójciakiem oraz majorem Andrzejem Kowalewskim i księdzem Piotrem Śmiechurą, wzięli udział w wycieczce do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego znajdującej się w Świdwinie.
Na początku uczniowie obejrzeli wystawę przedstawiającą starodawne ubiory, odznaczenia. Każdy chętny mógł poczuć się jak prawdziwy pilot dzięki symulatorowi latania. Uczniowie mieli też okazję przymierzenia kasków lotniczych, a nawet wejścia do prawdziwego samolotu myśliwskiego SU 22. Co ważne nic nie było repliką, wszystko było autentyczne. Była możliwość zobaczenia jak wygląda helikopter medyczny. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami i żołnierzami, którzy oprowadzali nas po lotnisku piekli kiełbaski przy ognisku. Mimo tego, że pogoda nie dopisała - było mokro i zimno - wszyscy byli w dobrym nastroju.
Uczennica Paulina Szymonik kl. I
Trzecie miejsce kaliskich licealistek
poniedziałek, 07 marca 2016
Trzecie miejsce kaliskich licealistek w Mistrzostwach Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Dnia 1 marca 2016 r. odbyły się w Drawsku Pomorskim Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do turnieju zgłosiła się drużyna ze Złocieńca, Drawska Pomorskiego i nasza reprezentacja. Mecze rozgrywane były „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta rozegrały dobre spotkania, pełne dużego zaangażowania, rywalizyjąc z drużynami Powiatu Drawskiego. Zajęły III miejsce w powiecie.
Czytaj całość...
Śpiewający prezent od "Klepsydry"
czwartek, 10 marca 2016
Julia, Kamila, Karolina i Adrian z działającej w kaliskim Liceum grupy teatralnej "Klepsydra" zamienili wtorkowe (8 marca) spotkanie mieszkańców Białego Zdroju w kameralny, rozśpiewany lirycznie wieczór. Wykonali utwory m.in. Adele, Cohena i Grechuty, wkładając w to tyle serca, ile długo niemilknących oklasków otrzymywali od słuchaczy zgromadzonych w wiejskiej świetlicy.
- Młodzież sama wybrała te utwory na spotkanie, na jakie zaprosiła nas pani Violetta Zbytek, sołtys Białego Zdroju. To dla nich nowe doświadczenie, bo dotąd nie występowali z recitalem w wiejskiej świetlicy. A jak się okazało, ich talenty spotkały się tu z dużym uznaniem, co dobrze rokuje kolejnym takim koncertom - zdradza opiekunka "Klepsydry"- pani Joanna Mączkowska.
- To był zapadający w pamięć i wzruszający występ. Młodzież dała naszym mieszkańcom wspaniały prezent. Bardzo za niego wszyscy dziękujemy - pożegnała licealistów pani Violetta Zbytek, wręczając opiekunce "Klepsydry" oraz uczniom kwiaty i słodkie upominki.

Nocny maraton filmowy
piątek, 11 marca 2016
Edukacja w klasie artystyczno-dziennikarskiej kaliskiego Liceum obejmuje także wiedzę filmową. Stąd w ciągu trzyletniego cyklu nauki, tegoroczni maturzyści z klasy III a wielokrotnie spotykali się na całonocnych maratonach, na których królowało światowe kino. W nocy z 8. na 9. marca oglądali wspólnie serię filmów po raz ostatni przed egzaminem dojrzałości.
- Nasze maratony filmowe to nie tylko oglądanie filmów i dyskutowanie nad ich tematyką. Na takiej edukacyjnej imprezie czujemy się bowiem w specyficzny sposób połączeni sztuką. Rodzą się wówczas więzi interpersonalne na płaszczyźnie emocji, odczuwania, percepcji. Czyli wspólne rozumienie świata przedstawionego na ekranie - wyjaśnia wychowawczyni klasy III a- pani Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
WYSTAWA "RYSUNEK LICEALIŚCI"
piątek, 11 marca 2016

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 92 - 104 z 183