- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
Wykaz uczniów do zakwaterowania w internatach w roku szkolnym 2017/18
sobota, 02 września 2017


Wykaz uczniów do zakwaterowania w internatach w roku szkolnym 2017/18

Przyjęcia do internatów
czwartek, 31 sierpnia 2017

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
czwartek, 31 sierpnia 2017

Informacja dla uczniów klasy 1 TI
niedziela, 20 sierpnia 2017
DYŻUR STAROSTY DRAWSKIEGO W KALISKIM LICEUM
sobota, 22 lipca 2017
We wtorek, 18 lipca 2017 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się drugi Dyżur Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego. Tematem głównym były konsultacje społeczne w sprawie możliwości oderwania fragmentu tej gminy na rzecz sąsiedniego Ińska.
W konsultacjach ze strony Powiatu Drawskiego uczestniczył Starosta Stanisław Kuczyński, etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz, Radny, Przewodniczący Komisji Budżetu, Gospodarki i Rozwoju Karol Korczyński, Radna, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Elżbieta Motyl, a także przedstawiciele administracji powiatu, w tym Dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Maciej Rydzewski. Na spotkanie w auli ZSP przybyli mieszańcy gminy Kalisz Pomorski, zainteresowani prezentowanymi tematami - szkolnictwem na szczeblu powiatowym, zagadnieniami związanymi z budownictwem, ochroną środowiska oraz tematem głównym - konsultacjami społecznymi w sprawie możliwości zmiany granic powiatu. Zebrani zapoznali się z prezentacjami przygotowanymi przez merytoryczne Wydziały Starostwa, otrzymali także specjalne ankiety, na których mogli wyrazić swoją opinię w tej ważnej sprawie
Czytaj całość...
Zawody smoczych łodzi
sobota, 22 lipca 2017
Pomimo wakacyjnych wyjazdów ekipa z kaliskiego liceum wzięła udział w zawodach smoczych łodzi zorganizowanych podczas Święta Wody w Żabinku.
Uczniowie, a także przyszli uczniowie, nauczyciele,oraz rodzice naszych uczniów rywalizowali w kategorii mix / druzyna mieszana/.Tym razem przyszło nam walczyć z prawdziwymi zawodowcami, bo do Żabianka przyjechało ponad 20 ekip min. z Warszawy, Gdańska, Szczecina czy Berlina..Pomimo dość eksperymentalnego składy walczyliśmy dzielnie i do awansu do półfinału zabrakło nam....0, 20 sek. W rezultacie w swojej kategorii zajęliśmy 6 miejsce.
Zawody zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Wierzchowie były przeprowadzone z dużym rozmachem i fajnie było się tam pokazać. To bardzo ciekawa,widowiskowa i szybko rozwijająca się dyscyplina sportowa, więc może warto było by zorganizować profesjonalną drużynę?
Podziękowania dla wszystkich, którzy wystartowali w drużynie Liceum.
Opiekunami druzyny byli Violetta Zbytek i Krzysztof Wójciak.
Spotkanie z wychowawcami
czwartek, 20 lipca 2017
Przymiarka mundurów !!!
wtorek, 18 lipca 2017


Informacja dla uczniów klasy pierwszej Technikum Informatycznego.

Dnia 20 lipca od godziny 12.30 odbywać się będą pomiary do szycia mundurów dla uczniów technikum. Zapraszamy wszystkich uczniów do przybycia przed planowanym na godz. 14.00 spotkaniem z wychowawcą.


Zapraszamy na dyżur Starosty Drawskiego
piątek, 14 lipca 2017
Kaliscy licealiści odkrywają tajemnice rodziny Wittchow
sobota, 01 lipca 2017
Większość przedwojennych gmachów i kamienic, służących mieszkańcom Kalisza Pomorskiego do dziś, wybudowała miejscowa firma Wittchow, założona w 1886 r. przez Alberta Witchowa, a od 1920 r. prowadzona przez jego syna Wilhelma.
Firma posiadała parowy tartak, cegielnię, wytwórnię dachówek oraz skład materiałów budowlanych. Obecnie w tym miejscu znajduje się zaplecze Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Wolności. Plac ten styka się bezpośrednio ze Starym Cmentarzem i dlatego na jego granicy ustawiono w 1919 r. monumentalny grobowiec Alberta Wittchowa oraz jego drugiego syna Ernesta, który zginął w Rosji podczas I wojny światowej. Poświęcone im tablice pamiątkowe wciąż są czytelne. Ta Alberta, umiejscowiona nie od strony cmentarza, lecz od strony placu zajmowanego przez jego firmę, ma godło cechu murarzy: węgielnicę i cyrkiel.
Czytaj całość...
Uwaga kandydaci do klas pierwszych
piątek, 30 czerwca 2017

Informacja dla maturzystów
piątek, 30 czerwca 2017
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
wtorek, 27 czerwca 2017
W dniu 23.06.2017r. na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, połączone z nadaniem honorowego tytułu „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”.
W uroczystości wzięło udział liczne grono zaproszonych gości: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kalisz Pomorski Tadeusz Błądek, Radna Powiatu Drawskiego Halina Samek, Komendant Powiatowy Policji w Drawsku Pomorskim podinspektor Norbert Gorzyński, Dyrektor Zakładu Karnego w Wierzchowie major Radosław Pewniak, Komendant Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Wojciech Czyżak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomierzynie Joanna Kulesza, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim Elżbieta Zydorek, przedstawiciele współpracujących ze szkołą jednostek wojskowych, Armii Kanadyjskiej, osoby zaangażowane w pomoc szkole, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji i przede wszystkim uczniowie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 18 z 210