- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
Zajęcia kaliskich Licealistów na PUM i ZUT
wtorek, 17 stycznia 2017
Zajęcia kaliskich Licealistów na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym i Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie
Dnia 12.01.2017r. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z zakresu rozszerzonej biologii i chemii. Warsztaty odbyły się w szczecińskich uczelniach wyższych pod okiem doświadczonych wykładowców oraz nauczycieli: pani Emilii Grabowskiej-Grządziel oraz pani Anny Józiak.
Zajęcia chemiczne miały miejsce w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.
Czytaj całość...
Wycieczka do Berlina
wtorek, 17 stycznia 2017
W dniu 14 grudnia 2016r. kaliscy Licealiści odbyli pełną wrażeń wycieczkę do Berlina. Organizatorem wyjazdu było biuro podróży Anawa Tour, a przewodnikiem była dyr. Biura Anna Szadokierska. Nad bezpieczeństwem czuwali nasi nauczyciele: Panie K. Antończak, J. Czerniga, M. Kacperska i ksiądz P. Śmiechura. Miasto przywitało nas świąteczną atmosferą. Liczne stragany na Alexanderplatz przyciągały migoczącymi światełkami, a w powietrzu unosił się zapach pierników, czekolady, waty cukrowej. Przyjemność dla zmysłów, której wtórowały dźwięki kolęd.
Czytaj całość...
Puste miejsce....Odszedł Prof. Kazimierz Kapiszka
sobota, 07 stycznia 2017
Żal, niedowierzanie, smutek i milczenie - 5.01.2017 r. odszedł od nas nauczyciel geografii, wychowawca wielu pokoleń młodych ludzi – Pan Profesor Kazimierz Kapiszka. Dla wielu przyjaciół zwyczajnie Kaziu, wspaniały, skromny człowiek, na którego uśmiech i życzliwość można było liczyć.
Pracował jako nauczyciel w Liceum w Kaliszu Pomorskim z przerwami od 1996r. Pozostawił po sobie puste miejsce, które zawsze będzie na Niego czekało i trwały ślad zapisany w sercach i umysłach wychowanków oraz bliskich. Wracają wspomnienia : Jego dowcipne uwagi, wskazówki życiowe, spacery po wszystkich kontynentach świata na rozwieszonych mapach i w wyobraźni, wędrówki górskie i fascynacje polską ziemią. Na zawsze pozostanie ważną postacią w historii naszej szkoły, dzięki której inni stali się bogatsi i wrażliwsi, stali się lepszymi ludźmi.
Cześć Jego pamięci!
Czytaj całość...
Wyjazd do Warszawy, na warsztaty
środa, 04 stycznia 2017

W dniach od 6 do 9 grudnia 2016r. uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, Julia Sikora i Magdalena Wyrzykowska, brały udział w XI CEMS Chance w Warszawie. Jest to cykl 4-dniowych warsztatów, skierowany do ambitnych i uzdolnionych uczniów klas trzecich gimnazjów oraz pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Inicjatywa ma na celu pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji edukacyjnych i zaplanowaniu ścieżki zawodowej. W projekcie biorą udział uczniowie, którzy przesłali w określonym terminie formularz rekrutacyjny i zostali zakwalifikowani do projektu przez komisję projektową.
Czytaj całość...
Serce Bolesi przestało bić
środa, 04 stycznia 2017
Pierwszego stycznia o godzinie 22., przestało bić serce Bolesławy Płachty – naszej poetki, malarki i hafciarki - Bolesi. Serce, które oddała ludziom, swojemu miastu oraz sztuce. Msza żałobna w kaplicy cmentarnej w Kaliszu Pomorskim, a potem pogrzeb, rozpocznie się o godz. 13.30 w środę, 4 stycznia. Natomiast we wtorek (3 stycznia), o godz. 17.00, także w kaplicy, odbędzie się wystawienie ciała i różaniec.
To ona napisała i zaśpiewała wzruszającą pieśń o naszym mieście, z taką pierwszą zwrotką:

„W Kaliszu proszę państwa jest najpiękniej,
tu czeka na mnie mój rodzinny dom.
Tu serce bije najgoręcej,
rozprasza wszystkie smutki, wszelki gniew.”
Czytaj całość...
Spotkanie profilaktyczne dla rodziców
niedziela, 01 stycznia 2017
16 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie pedagoga szkolnego Pani Anny Józiak, odbyło się spotkanie z rodzicami: ,,Bliżej siebie – jak uchronić dziecko przed zagrożeniami wieku dorastania”. Prezentacje multimedialną przedstawiły pracownice Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Drawska Pomorskiego: Iwona Andrzejczak i Monika Wytracz.
Wybór tematu był odpowiedzią na zapotrzebowanie dotyczące zagadnień rozwojowych i wspomagania rozwoju młodego człowieka z perspektywy zarówno teorii naukowych jak i praktyki poradnianej.
Czytaj całość...
Archiwum zdjęć
wtorek, 27 grudnia 2016
Wystartował ponownie dział ARCHIWUM, w którym można wyszukać zdjęcia jakie nadsyłane były do administratora przed poprzednim zjazdem absolwentów.
Na kilka lat zniknęły dzięki firmie vel.pl, w której mieliśmy hosting - a która po prostu zniszczyła nasze dane. Powoli staram się je odzyskiwać i mam nadzieję, że przynajmniej pamiątki fotograficzne sprzed lat będą w całości przywrócone do wglądu.
LINK do ARCHIWUM ZDJĘĆ TUTAJ oraz także w MENU głównym.

Jasełka w kaliskim Liceum
wtorek, 27 grudnia 2016
Podczas tegorocznych Jasełek, wystawionych 22 grudnia 2016r. w kaliskim Liceum, wyśpiewywano wspólnie kolędy. To właśnie uczniowie z „Klepsydry” nie tylko ożywili tradycyjną szopkę bożonarodzeniowymi postaciami, ale i przygotowali bajkowe dekoracje. Doskonale się w nie wpisał przebrany za św. Mikołaja Dyrektor Liceum - pan Maciej Rydzewski, który ze Śnieżynką (w tej roli wystąpiła Wicedyrektor – pani Katarzyna Witek) złożyli wszystkim świąteczne życzenia. A ich ciepły wydźwięk poparli słodyczą rozdawanych z torby cukierków.
Czytaj całość...
Świąteczny konkurs w kaliskim internacie
wtorek, 27 grudnia 2016
Już w listopadzie kierownik Jadwiga Czerniga ogłosiła konkurs dla uczniów mieszkających w internacie kaliskiego liceum na najładniej udekorowany świątecznie pokój oraz na najładniej udekorowany internat. Termin rozstrzygnięcia konkursu ustalono na 15.12. 2016r.
Młodzież ruszyła do działania. Pomysły były różne czasami zaskakujące.
Czytaj całość...
WIGILIA W INTERNACIE KALISKIEGO LICEUM
wtorek, 27 grudnia 2016
W dniu 20.12.2016r. na w budynku kaliskiego Liceum oraz na stołówce miała miejsce wigilia dla uczniów mieszkających w internacie i ich wychowawców. W uroczystości uczestniczył Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Janusz Garbacz, dyrektor szkoły pan Maciej Rydzewski, zastępca dyrektora pani Katarzyna Witek oraz w roli gospodarza, kierownik internatu pani Jadwiga Czerniga.
Czytaj całość...
SUKCES KALISKIEJ LICEALISTKI W DYKTANDZIE O PIÓRO STAROSTY DRAWSKIEGO
wtorek, 27 grudnia 2016

W dniu 17.11.2016r. odbyło się IV Dyktando o Pióro Starosty Drawskiego. Uczennica klasy 2b kaliskiego Liceum Katarzyna Krzak zajęła w nim zaszczytne trzecie miejsce, uzyskując tytuł drugiej wicemistrzyni. W dniu 21.12. 2016 na Sesji Rady Powiatu Starosta Drawski pan Stanisław Kuczyński wręczył nagrody i pogratulował laureatom.
Kto czytał treść któregokolwiek z tych tekstów wie, że są bardzo trudne, naszpikowane słowami, które czasami słyszy się pierwszy raz. Pomimo tych pułapek Kasia poradziła sobie znakomicie w rywalizacji bez podziału na kategorie wiekowe, gdzie walczyła o palmę pierwszeństwa m.in. z nauczycielami. Dlatego jest prawdziwą, kaliską mistrzynią ortografii.

Jadwiga Czerniga
Uczniowie kaliskiego liceum mistrzami powiatu w XVI Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej
wtorek, 27 grudnia 2016
Dnia 16.12.2016r. pięcioro uczniów kaliskiego liceum: Karolina Pawłowska, Michalina Kędzierska, Agata Kmiecik, Aleksandra Biegniewska oraz Szymon Pawluczuk pod opieką pani Emilii Grabowskiej - Grządziel uczestniczyło w XVI Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej w Drawsku Pomorskim. Tematyka tegorocznej olimpiady dotyczyła katastrof ekologicznych, ich skutków i wpływu na środowisko, zagrożeń ekologicznych (żywiołowych – nieantropogenicznych, cywilizacyjnych – antropogenicznych), szkód w środowisku i ich zapobieganiu oraz regulacji prawnych tych zagadnień.
Czytaj całość...
Życzenia świąteczne dla mieszkańców Kalisza Pomorskiego od naszych licealistów
sobota, 24 grudnia 2016
Jasełka 2016
piątek, 23 grudnia 2016
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 127 - 144 z 210