- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
RELACJA Z LICEALIADY WOJEWÓDZKIEJ W SZACHACH DRUŻYNOWYCH
piątek, 16 grudnia 2016
W dniu 14 grudnia 2016r. uczniowie kaliskiego Liceum pod opieką wychowawcy internatu i trenera pana Artura Sydlewskiego, wzięli udział w Wojewódzkiej Licealiadzie w Szachach Drużynowych, która odbyła się w II LO im. Mieszka I w Szczecinie. Debiutująca w turnieju drużyna z Kalisza Pomorskiego zajęła bardzo dobre 7 miejsce. Nasze liceum reprezentowali: Szymon Trojanowski z klasy 1b, Damian Jackowiak z klasy 2e, Magdalena Wyrzykowska, z klasy 1b, Karolina Gierzkiewicz z klasy 2d oraz Aleksandra Rogan w rezerwie.
Czytaj całość...
NIEZWYKŁA WIZYTA W MIEŚCIE NAUKI
piątek, 16 grudnia 2016
W dniu 14.12.2016 r. młodzież z klasy 2d i 1b kaliskiego Liceum pojechała na zajęcia warsztatowe do Muzeum Narodowego w Szczecinie pod opieką pani Marty Kaczmarek oraz pani Zyty Bogacz. Nie pojechaliśmy jednak tam po to, aby oglądać obrazy, rzeźby, czy stare kroniki. Pojechaliśmy do miejsca, gdzie każdy naukowiec czuje się jak ryba w wodzie - do „Miasta Nauki”!
Najpierw zwiedziliśmy wystawę interaktywną, na której mogliśmy doświadczyć na własnej skórze na czym polega m.in. prawo aerodynamiki, poznać zasadę działania lustra weneckiego, czy lewitacji oraz sprawdzić jak łatwo oszukać mózg ludzki , który ulega wielu złudzeniom optycznym. Fenomenem podczas pokazów fizycznych był „domek obrotowy”. Z zewnątrz doświadczenie wyglądało przerażająco. Osobiście przyznam, że przez długą chwilę bałam się wejść do środka domku. Trzeba jednak przełamywać bariery! Weszłam, doświadczyłam i nie żałuję!
Czytaj całość...
ZAJĘCIA Z INFORMATYKI W RAMACH WSPÓŁPRACY Z PWSZ WAŁCZ
piątek, 16 grudnia 2016
We wtorek 13.12.2016r. odbyły się już czwarte w tym roku szkolnym zajęcia z informatyki dla uczniów kaliskiego Liceum. Prowadzone są przez wykładowcę Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu dr inż. Wojciecha Musiała.
Na zajęciach uczniowie zainteresowani informatyką uczą się pracy z oprogramowaniem AutoCAD. Przygotowują się również do egzaminu na certyfikat ProCax, poświadczający umiejętność tworzenia projektów w grafice 3D. W przyszłości planowane są działania mające na celu budowę przez uczniów drukarki 3D, na której będą mogli wcielać w życie swoje projekty.
Czytaj całość...
SREBRNE UNIHOKEISTKI Z KALISKIEGO LICEUM
poniedziałek, 12 grudnia 2016
Dnia 8 grudnia 2016 r. dziewczęta z kaliskiego liceum brały udział w Wojewódzkim Turnieju Unihokeja rozgrywanym w Mrzeżynie. W zawodach udział wzięły takie Szkoły, jak LO w Kołobrzegu, ZSP w Goleniowie, ZSP Trzebiatów, II LO w Szczecinie oraz ZSP Kalisz Pomorski. Nasze unihokeistki wraz z dziewczętami z Trzebiatowa były faworytkami zawodów, zajmując pierwsze i drugie miejsca.
W tym roku historia się powtórzyła, a nasze dziewczyny zdobyły wicemistrzostwo województwa zachodniopomorskiego, przegrywając jedynie ze Szkołą z Trzebiatowa. Poza jedyną porażką z mistrzyniami turnieju, dziewczęta poradziły sobie z resztą Szkół wygrywając odpowiednio spotkania 1:0 z II LO Szczecin, 2:0 z ZSP Goleniów i 5:0 z LO Kołobrzeg.
Czytaj całość...
Wizyta klas wojskowych w Składzie Cybowo
poniedziałek, 12 grudnia 2016
W dniu 30.11.2016r. uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycieli Andrzeja Kowalewskiego i Sebastiana Statecznego, w ramach planu współpracy z 1 Regionalną Bazą Logistyczną w Wałczu, uczestniczyli w przeładunku na terenie Składu Paliw w Cybowie. Skład odpowiada za stan utrzymania zdolności dystrybucyjnych infrastruktury MPS (materiałów pędno – smarnych) w naszym regionie. W roli gospodarzy wystąpili – major Rafał Cieśliński i pan Alfred Kadłubowski.
Czytaj całość...
Wyjazd do Filharmonii w Szczecinie
poniedziałek, 12 grudnia 2016
Dnia 04.12.2016r. uczniowie z klasy 2 „c” wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Radecką oraz panią Mirosławą Kacperską, nauczycielem języka niemieckiego i panią Joanną Boniecką, nauczycielem języka angielskiego wyjechali do Filharmonii w Szczecinie na koncert Lory Szafran.
Przed występem grupa miała możliwość zwiedzenia budynku Filharmonii. W roli przewodnika wyjątkowo wystąpił pan Jakub Gibowski, rzecznik prasowy tej instytucji. Młodzież miała okazję zobaczyć kulisy Filharmonii w Szczecinie, na przykład specjalną salę dla VIP-ów, w której gościem specjalnym, w momencie otwarcia instytucji, był sam prezydent Bronisław Komorowski.
Czytaj całość...
SUKCES KALISKICH LICEALISTÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM "BAROKOWE PODRÓŻE"
poniedziałek, 12 grudnia 2016

W dniu 6 grudnia 2016r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Barokowe podróże" zorganizowanego przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Konkurs polegał na przygotowaniu bloga z informacjami na temat podróżnika z epoki baroku związanego z lokalną historią oraz sposobów podróżowania i wszelkich spraw dotyczących przemieszczania się po Polsce, Europie i świecie w wymienionym okresie. Główną nagrodą w każdej z dwóch kategorii (13 – 15 lat oraz 16 – 19 lat) są bilety wstępu do wilanowskiego muzeum oraz publikacje książkowe.
Czytaj całość...
STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW
wtorek, 06 grudnia 2016
W dniu 28 listopada 2016 r.w Delegaturze Zachodiopomorskiego Urzędzu Wojewodzkiego w Koszalinie 72 uczniów z powiatów: miasta Koszalin, koszalińskiego, szczecineckiego, białogardzkiego, kołobrzeskiego, świdwińskiego, drawskiego, sławieńskiego oraz miasta Wałcz odebrało dyplomy za przyznane im stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród nich znalazła się uczennica klasy 2d kaliskiego Liceum Justyna Górecka, pod opieką kierownika internatu, pani Jadwigi Czernigi.
Czytaj całość...
Subkultury w kaliskim Liceum
poniedziałek, 05 grudnia 2016
Każdego roku na lekcjach wiedzy o kulturze w kaliskim Liceum uczniowie prezentują wybrane przez siebie subkultury. Nie tylko o nich opowiadają rówieśnikom, ale także zakładają charakterystyczne dla danej grupy stroje. Młodzież najchętniej przebiera się i opisuje zwyczaje dzieci kwiatów, czyli hipisów oraz dresiarzy. Pojawiają się także rastafarianie, którzy propagują życie bez konfliktów i wojen.
Czytaj całość...
MUZYCZNA NOC LISTOPADOWA
piątek, 02 grudnia 2016
W dniu 30 listopada 2016r. w gościnnych murach Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert zespołu Distractor, działającego w kaliskim Liceum pod opieką nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie, a także muzyka, pana Konrada Chwastka.
Tym razem tematem przewodnim koncertu pt. „Muzyczna Noc Listopadowa”, były refleksje nad przemijaniem i losem człowieka. Wśród różnorodnych utworów uczniowie i gość z Kanady Aleks, zagrali m.in. piosenki Tadeusza Woźniaka, TSA, O.N.A. i Pink Floyd. Nad jakością dźwięku czuwał pan Adam Stąporek, który wspomógł zespół jako muzyk i wokalista w jednym z utworów. Obsługą fotograficzną koncertu zajęło się szkolne koło fotograficzne Pozytyw pod opieką pana Pawła Łuczki.
Czytaj całość...
MARATON FILMOWY KLASY IIC
piątek, 02 grudnia 2016
W nocy z dnia 24 na 25 listopada 2016r. odbył się maraton filmowy klasy II „c”. Spotkanie było w nieco mniejszym gronie, jednak i tak wrażeń oraz zabawy nie było końca. Dodatkowo uczestniczyła w nim była uczennica naszej szkoły – Kasia Grelewicz.
Początek wieczoru to zabawy rozwijające umiejętność opowiadania historii. Uczniowie tworzyli zabawne scenariusze akcji do obrazków, które ukazywały się na wylosowanych kościach. Były trzy etapy zabawy: od najłatwiejszego do bardziej wymagającego. Przyniosło to dużą ilość śmiechu, radości i emocji. Odpadały kolejne osoby, które zapominały jakiegoś fragmentu opowieści.
Czytaj całość...
Stypendium naukowo-socjalne dla uczennicy ZSP w Kaliszu Pomorskim
piątek, 02 grudnia 2016
Po raz kolejny POLDANOR SA utworzył fundusz stypendialny, którego zadaniem jest udzielanie wsparcia finansowego uczniom szkół ponadgimnazjalnych i policealnych oraz studentom szkół wyższych, którzy osiągają dobre wyniki w nauce. W tym roku szkolnym 2016/2017 stypendium otrzymała uczennica klasy III, Martyna Serafin. Sumienność, odpowiedzialność, praca i zaangażowanie, są wynikiem otrzymanej nagrody dla uczennicy.
Gratulacje!!
Dziękujemy firmie Poldanor, za stworzenie naszym uczniom szansy otrzymania stypendium.
Anna Józiak
CEMS CHANCE!!!
czwartek, 01 grudnia 2016

Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim, w grupie 40 uczniów zakwalifikowanych z całej Polski do projektu CEMS CHANCE!!!

Dnia 21.11.2016 roku razem z Magdaleną Wyrzykowską dostałyśmy informację o zakwalifikowaniu się na warsztaty Cems Chance. Początkowo nie wierzyłyśmy w to, że spośród tylu uczestników, to właśnie my się dostałyśmy, ale kiedy wreszcie to do nas dotarło byłyśmy bardzo zadowolone i szczęśliwe. Warunkiem przystąpienia do projektu było wypełnienie ankiety, która polegała na opisaniu siebie, swoich planów oraz zainteresowań.
Czytaj całość...
Konferencja Samorządów Uczniowskich w Szczecinie
poniedziałek, 28 listopada 2016
Samorząd Uczniowski ZSP w Kaliszu Pomorskim na Xu – Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich w Szczecinie.
W dniach 23-25.11.2016 r. troje przedstawicieli Rady Uczniowskiej Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięło udział w pierwszym w Polsce spotkaniu konferencyjno-warsztatowym samorządów uczniowskich o nazwie XU – Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich. Do Szczecina pojechali wraz z opiekunem samorządu Pawłem Łuczko, przewodnicząca Olivia Kucharska, Wiktoria Pielichowska, oraz Patryk Pawluk.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 145 - 162 z 210