- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
KALISCY LICEALIŚCI NA WYSTAWIE VIA DOLORIS OJCÓW NASZYCH
czwartek, 24 listopada 2016
W dniu 22 listopada 2016 r. grupa uczniów z liceum w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczyciela historii i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego odwiedziła wystawę historyczną „VIA DOLORIS OJCÓW NASZYCH” przygotowaną przez kolekcjonera pamiątek z przeszłości i miłośnika historii pana Wiesława Piotrowskiego z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w sali wystawowej na dworcu kolejowym w Drawsku Pomorskim.
Czytaj całość...
WASZTAT EDUKACYJNY - ,,Kult pięknego ciała  nie dajmy się zwariować''
poniedziałek, 21 listopada 2016
Dnia 8 listopada i 15 listopada 2016 roku, w Internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie pedagoga szkolnego P. Anny Józiak zostały przeprowadzone przez pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Monikę Wytracz zajęcia warsztatowe.
Uczniowie internatu uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat wyznacznika pięknego wyglądu dziewczyny/kobiety oraz pięknego wyglądu chłopaka/mężczyzny i szeroko rozumianego pojęcia zdrowia. Celem zajęć było wzbogacanie poczucia własnej wartości, ćwiczenia umiejętności krytycznego oceniania informacji i reklam na temat diet, zdrowej żywności, ćwiczeń kulturystycznych.
Czytaj całość...
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS
poniedziałek, 21 listopada 2016
Podejmując działania na rzecz promocji zdrowia w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, po raz kolejny zorganizowany został konkurs dla uczniów naszej szkoły. Jego celem było: poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS, kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec osób zakażonych wirusem HIV lub chorych na AIDS, integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Konkurs został przeprowadzony 18 listopada 2016r. W eliminacjach wzięło udział 4 uczniów z klas I.
Czytaj całość...
Kampania antynikotynowa w kaliskim Liceum
poniedziałek, 21 listopada 2016
Czy odradzanie młodzieży sięgania po papierosy przypomina syzyfowe prace? Czy musi być apodyktyczne albo zwyczajnie nudne i nieprzekonywujące? Nie, jeśli i do tej poważnej kwestii podejść w sposób niekonwencjonalny, jak to uczyniono ostatnio w kaliskim Liceum. Na przerwie międzylekcyjnej, w ramach obchodów “Swiatowego Dnia Rzucania Palenia 17 listopada 2016”, uczniowie zaprezentowali kolegom antynikotynowy spektakl teatralny. W rytm zwolnionych uderzeń serca na korytarz szkolny wkroczyły "papierosy". Wokół przebranych za nie licealistów zaczęły zaraz gromadzić się zgubne konsekwencje nałogu: ubrani na czarno aktorzy z rysunkami “przeżartych” nikotyną płuc. Ten korowód nie wyglądał zachęcająco. Wtedy do słaniających się czarnych postaci podeszły białe. Aktorzy symbolizujący rozum i zdrowie. Co było także widać po zawieszonych na piersi rysunkach zdrowych płuc. W tańcu, nastąpiło wyparcie zła przez dobro, czyli zwycięstwo postaci białych nad czarnymi, a następnie wypędzenie " papierosów" ze Szkoły.
Czytaj całość...
Bezpieczeństwo w szkole. Odpowiedzialność prawna i karna nieletnich.
poniedziałek, 21 listopada 2016
W dniu 18 listopada 2016r. w auli kaliskiego Liceum odbyło się spotkanie mające na celu przekazanie młodzieży niezbędnej wiedzy teoretycznej dotyczącej odpowiedzialności prawnej, a także karnej nieletnich. Zajęcia zorganizowane przez pedagoga szkolnego Annę Józiak, prowadziła pani Agnieszka Waszczyk, aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. W spotkaniu brali udział uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Prowadząca zwróciła uwagę na zagadnienia z zakresu czynów zabronionych oraz przejawów demoralizacji, a także problematykę postępowania z nieletnimi naruszającymi normy prawne oraz możliwe do zastosowania przez Sąd Rodzinny i Nieletnich środki wychowawcze. Podczas prowadzonego spotkania pani aspirant wskazywała, że niejednokrotnie, popełniane błędy w wieku młodzieńczym mają odzwierciedlenie w dalszym, już dorosłym życiu.
Czytaj całość...
Energetyczna i aromatyczna lekcja geografii.
poniedziałek, 21 listopada 2016
W dniu 17 listopada 2016r. grupa 20 maturzystów z kaliskiego Liceum, wraz z nauczycielem geografii Pawłem Łuczko, wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do biogazowni firmy Poldanor S.A.
O ekologii, rolnictwie, czy alternatywnych źródłach energii sporo już napisano i równie dużo można na ten temat przeprowadzić lekcji. Kiedy jednak poczujemy i zobaczymy na własne oczy przynajmniej jeden z elementów wielkiej machiny współczesnego rolnictwa, wówczas w pamięci zostanie więcej obrazów. Wykorzystując zatem kilka zmysłów, w tym też zmysł zapachu, grupa maturzystów podczas lekcji geografii udała się z nauczycielem Pawłem Łuczko do jednej z biogazowni firmy Poldanor S.A. w Giżynie. Po obiekcie oprowadził nas i w bardzo interesujący sposób opowiedział o jego funkcjonowaniu pracownik biogazowni, pan Florczak.
Czytaj całość...
Spektakl "Klepsydry" 11 listopada
środa, 16 listopada 2016
Lekcja patriotyzmu

Spektakl i koncert, jaki zaprezentowała w Święto Niepodległości licealna grupa teatralna "Klepsydra", stanowiły prawdziwą i porywającą lekcję patriotyzmu, docenioną przez widzów gromkimi oklaskami. Najpierw w sali Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim wystawiono sztukę zatytułowaną "Ostatni spektakl w kinie Tracz". Przypomniała ona z humorem fakty z tuż powojennej historii naszego miasta, gdy miejscowe kino wykorzystywano bardziej w celach propagandowych niż kulturalnych. Pokazano więc ówczesnych przodowników pracy socjalistycznej, a dla kontrastu wrogów ludu pracującego. Były też zdumiewające kursy dla analfabetów, sceny kolejkowe w sklepie mięsnym oraz akcja zwalczania imperialistycznej stonki. Te sceniczne reminiscencje z czasów słusznie minionych przemieniły się niemal niepostrzeżenie dla widzów w niezwykle wzruszający i piękny koncert patriotycznych pieśni, z których jedną wykonał uczeń Szkoły Podstawowej w Pomierzynie.
Czytaj całość...
Nasi uczniowie na festiwalu w Krakowie
środa, 16 listopada 2016
Uczniowie z kaliskiego Liceum finalistami I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. H. Rasiewicza “KIMA” w Krakowie
Czwórka kaliskich licealistów, która zdobyła w Szczecinie nominacje do finału I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej, zaśpiewała 12. listopada, przed jury w Filharmonii Krakowskiej. Tytuły finalistów otrzymali: Zuzanna Błaszczak, Adrian Kociuba, Kamila Pomagalaska i Julia Zinczuk. Zgodnie z regulaminem należało wykonać piosenki i pieśni partyzanckie związane tematycznie z okresem II Wojny Swiatowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległosć Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych. Po uroczystej Gali młodzież z opiekunką artystyczną - Joanną Mączkowską zwiedziła Rynek Główny i Kościół Mariacki.
Czytaj całość...
Zajęcia z pierwszej pomocy w internacie
wtorek, 15 listopada 2016
W dniach 18 i 23 października w internacie kaliskiego Liceum odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez wychowawczynię, a równocześnie pielęgniarkę panią Małgorzatę Kryczkę.
Podczas zajęć wychowankowie mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi wytycznymi Krajowej Rady Resuscytacji, poznania tajników udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieli się jak zapewnić bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia oraz jak udzielać pierwszej pomocy od strony teoretycznej i praktycznej. Jak sprawdzić przytomność oraz oddech u dorosłego i niemowlaka, w jaki sposób ułożyć poszkodowanego (nieprzytomny, oddycha) w pozycji bocznej bezpiecznej. Nie należy też zapominać o wezwaniu pomocy, stąd uczniowie przypomnieli sobie ważne numerów telefonów. Odbyła się również symulacja rozmowy telefonicznej z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.
Czytaj całość...
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Z UDZIAŁEM LICEALISTÓW
wtorek, 15 listopada 2016
W dniu 11 listopada 2016r. mieszkańcy Kalisza Pomorskiego świętowali 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło wśród nich uczniów kaliskiego Liceum, którzy wzięli aktywny udział w obchodach tego bliskiego każdemu Polakowi święta.
W pierwszej części uroczystości pod pomnikiem „Tym, którzy przywracali polskość tej ziemi” wzięli udział uczniowie z klas pierwszych o profilu wojskowym i policyjno - prawnym pod opieką wychowawców Sebastiana Statecznego i Karola Kaliny oraz poczet sztandarowy szkoły, a także nauczyciele. Delegacja z udziałem Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego Janusza Garbacza, dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim Macieja Rydzewskiego i zastępcy dyrektora Katarzyny Witek złożyła kwiaty i znicz pod pomnikiem.
Czytaj całość...
STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM
piątek, 11 listopada 2016
"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."
W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci Bajkowych w piątek 4.11.2016r. „ Myszki” z grupy przedszkolnej gościły u siebie na zajęciach swoje starsze koleżanki: Emmę Brożek i Wiktorię Abras, uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku. Na pewno spora część przedszkolaczków, ma swoją ulubioną bajkową postać. Może nią być Kaczor Donald, Myszka Miki, pies Pluto, albo któraś postać z wioski Smerfów czy Doliny Muminków. Starsze koleżanki w tym dniu przeczytały maluszkom bajkę pt „ Przygody małej Małgosi” i „ Franklin kupuje hulajnogę”.
Czytaj całość...
MECZ Z KANADYJCZYKAMI
piątek, 11 listopada 2016
We wtorek 8 listopada 2016r. na boisku „Orlik” odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami ZSP w Kaliszu Pomorskim a kanadyjskimi żołnierzami.
Kaliskie Liceum od wielu lat współpracuje z żołnierzami nie tylko z Polski, lecz również ze Stanów Zjednoczonych czy Kanady. W ramach współpracy został zorganizowany mecz piłki nożnej, który miał na celu zacieśnienie przyjaźni, dobrą zabawę oraz możliwość zaprezentowania umiejętności piłkarskich obu stron. Po przywitaniu naszych gości i rozgrzewce przystąpiliśmy do części oficjalnej. Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i udanej rywalizacji. Zawodnicy obu drużyn zostali wyprowadzeni na boisko w towarzystwie flag narodowych oraz zostały odegrane hymny obu krajów.
Czytaj całość...
Laureatka i finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno - Artystycznego Pamięć nieustająca
czwartek, 10 listopada 2016
Uczennice z kaliskiego Liceum, które zdobyły nagrody w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pamięć nieustająca”, uczestniczyły w galowym spotkaniu 6 listopada 2016r. w auli Uniwersytetu Warszawskiego. Jury oceniające prace w kategorii: Dzieła artystyczne, albumowe i niekonwencjonalne przyznało Justynie Góreckiej tytuł laureata, a Weronice Błądek, Oktawii Gwiaździńskiej i Natalii Osak - tytuły finalistów. Opiekunem nagrodzonych uczennic jest Joanna Mączkowska (polonista, reżyser teatralny). Głównym celem konkursu „Pamięć nieustająca” jest budowanie wśród młodzieży świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, a ponadto podkreślenie znaczenia Małych Ojczyzn i lokalnych bohaterów oraz zainteresowanie historią współczesną Polski.
Czytaj całość...
"Wystąpienia publiczne  jak przeżyć od A do Z?  zajęcia warsztatowe dla uczniów klas trzecich kal
piątek, 04 listopada 2016
Dnia 02.11.2016 r. gościliśmy w kaliskim Liceum pana Sławomira Muzioła, z Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Celem spotkania oprócz zaprezentowania uczniom oferty uczelni było przeprowadzenie warsztatów dotyczących wystąpień publicznych dla uczniów klas trzecich, pomocnych w przygotowaniu maturzystów do radzenia sobie ze stresem i zaprezentowania dobrego wystąpienia podczas czekających ich egzaminów ustnych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 163 - 180 z 210