- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
Uczniowie z kaliskiego Liceum nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Pamięć Nieustająca w Warszawie
sobota, 24 czerwca 2017

W tegorocznej V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Artystycznego „Pamięć nieustająca” w Warszawie jury przyznało kaliskim licealistom wyróżnienie w kategorii: Prace multimedialne „za uczestnictwo w prowadzeniu strony internetowej poświęconej małej Ojczyźnie - Kalisz Pomorski”. - Głównym celem tego konkursu jest budowanie wśród młodzieży świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, a ponadto podkreślenie znaczenia Małych Ojczyzn i lokalnych bohaterów oraz zainteresowanie historią współczesną Polski, dlatego zgłosiliśmy portal internetowy: „MY-KALISZ POMORSKI- OKOLICE-ŚWIAT” (www.liceum.kalisz.pl), gdzie konsekwentnie odkrywamy tajemnice naszego miasta.
Czytaj całość...
Zakończenie roku szkolnego 20161/2017
czwartek, 22 czerwca 2017
Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego,
które odbędzie się 23 czerwca 2017 o godzinie 7.50
w Inteligentnym Ogrodzie.WARSZTATY MUZEALNE W KOSZALINIE
poniedziałek, 19 czerwca 2017
W dniu 13 czerwca 2017r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R. w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna” realizowanego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" wzięła udział w warsztatach muzealnych, które odbyły się w Muzeum w Koszalinie.
Uczestnicy projektu zapoznali ze sposobami ekspozycji, katalogowania i zabezpieczania eksponatów historycznych. Obejrzeli prezentację przedstawiającą historię eksploracji stanowiska archeologicznego w Nowym Łowiczu na terenie gminy Kalisz Pomorski i poligonu drawskiego. Okazało się, że jest to wyjątkowe w skali europejskiej miejsce, gdzie znajduje się m.in. największe w Polsce cmentarzysko kurhanowe użytkowane przez ludność tzw. kultury wielbarskiej. Uczniowie dowiedzieli się jakie przedmioty pozyskano w wyniku prac archeologicznych oraz jak wygląda praca archeologów.
Czytaj całość...
SPOTKANIE MOTYWACYJNE MOC PASJI
poniedziałek, 19 czerwca 2017
W dniu 6 czerwca 2017 roku w MGOK-u w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie motywacyjne pt. "MOC PASJI”. Było to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Kaliszu Pomorskim. Na event zaproszeni zostali uczniowie z liceum oraz gimnazjum w Kaliszu Pomorskim, a także mieszkańcy miasta i okolic. Sala była wypełniona po brzegi, przyszło 150 osób.
Event rozpoczął się piosenką zespołu Dystraktor z kaliskiego Liceum. Gości przywitała pani wicedyrektor Katarzyna Witek. Pierwszym prelegentem był pan Wiesław Piotrowski. Opowiedział widzom swoją rodzinną historię. Przedstawił trzy najtrudniejsze etapy ze swojego życia : chorobę żony, swoją chorobę oraz adopcję dzieci.
Czytaj całość...
Kaliscy licealiści zaśpiewali w Szczecinie
czwartek, 15 czerwca 2017
Laureaci „Powiatowego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych” w Drawsku Pomorskim : Adrian Kociuba, Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk zaśpiewali 10. czerwca w Szczecinie na Przeglądzie Wojewódzkim. – Poziom tego konkursu był bardzo wysoki. Występ pośród najlepszych wykonawców stanowił dla naszych uczniów dużą nagrodę. Soliści z grupy teatralnej „Klepsydra” godnie zaprezentowali kaliskie Liceum– podkreśla Joanna Mączkowska, polonista, reżyser teatralny.

Joanna Mączkowska
"Wspomnienie o pierwszomajowym pochodzie"- spektakl grupy teatralnej Klepsydra
czwartek, 15 czerwca 2017
Piąty z kolei spektakl plenerowy "Klepsydry" na otwarcie sezonu letniego, jaki odegrano 8. czerwca przy Nowej Przystani nad Bobrowem Wielkim, znowu rozśmieszył i pobudził do refleksji publiczność, a co więcej porwał ją do współuczestniczenia w widowisku.
Punktem kulminacyjnym spektaklu było bowiem uformowanie pochodu ze wszystkich jego uczestników na wzór dawniejszych pochodów pierwszomajowych. Na sztandarach tej odegranej współcześnie manifestacji powiewał błękit zamiast czerwieni, ponieważ symbolizuje on niebo, czyli raj na ziemi obiecywany populistycznie przez wszystkie rządy autorytarne.
Czytaj całość...
Współpraca z Uniwersytetem w Bedfordshire
czwartek, 15 czerwca 2017
Dnia 08.06.17 mieliśmy zaszczyt gościć w kaliskim Liceum: Starostę Powiatu Drawskiego - Stanisława Kuczyńskiego, Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego - Janusza Garbacza, Naczelnik Wydziału Edukacji - Izabellę Krężołek, przedstawiciela uniwersytetu w Anglii (University of Bedfordshire) - Lee Allena i Certyfikowanego Konsultanta Edukacyjnego British Council, twórcę portalu studiawanglii.pl - Janusza Dargiewicza. Organizatorem spotkania była nauczycielka języka angielskiego pani Joanna Boniecka wraz z młodzieżą z klas dwujęzycznych.
Czytaj całość...
Certyfikaty Cambridge English z języka angielskiego w kaliskim liceum
czwartek, 15 czerwca 2017
W pierwszych dniach czerwca 2017r. po raz kolejny uczniowie kaliskiego Liceum podjęli się ciężkiego zadania, jakim była próba zdobycia certyfikatów językowych. Łącznie swoich sił spróbowały 73 osoby, głownie uczniowie klas dwujęzycznych (1a, 2a, 2b), ale też uczniowie grup zaawansowanych oraz osoby spoza szkoły. Poziom trudności certyfikatów Cambridge English wahał się od B1 (PET), będącego podstawowym certyfikatem zdawanym w kaliskim liceum do C2 (CPE), który jest dokumentem potwierdzającym biegłość w swobodnym posługiwaniu się tym językiem.
Czytaj całość...
Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie z sukcesami kaliskich drużyn.
czwartek, 15 czerwca 2017
W dniu 9 -11 czerwca 2017 r. w Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.W turnieju zagrały nasze zawodniczki i zawodnicy. Turniej ten cieszy się ogromną popularnością co sprawia, że w turnieju brało udział 56 zespołów. Nasi zawodnicy zagrali bardzo dobre mecze, a były one na bardzo wysokim poziomie. Drużyna dziewcząt zajęła XI miejsce a chłopcy zajęli wysokie V miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie.
Czytaj całość...
VI Rajd Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D
czwartek, 15 czerwca 2017
VI Rajd Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D odbył się w dniach 8 - 10 czerwca 2017r. Każda edycja rajdu posiada swojego patrona, który związany był z obozem jenieckim w okolicach Nadarzyc dla m.in. polskich oficerów i z ich ewakuacją w styczniu 1945 r. do obozu w Sandbostel. W tym roku duchowym patronem rajdu był autor wspomnień związanych z ewakuacją - Feliks Przyłubski.
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, jego absolwenci i osoby spoza szkoły, wyruszyli autokarem do Choszczna, by tam uczcić pamięć oficerów Oflagu II B Arnswalde , następnie udali się do Dobiegniewa do Muzeum Woldenberczyków, gdzie znajduje się wiele pamiątek obozowych po Oflagu II C.
Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI FINALISTAMI TURNIEJU HISTORYCZNEGO IPN W SZCZECINIE
poniedziałek, 12 czerwca 2017
W dniu 9 czerwca 2017r. w  auli I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbył się, zorganizowany przez OBEP IPN w Szczecinie VII Turniej Historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych „Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”. W rywalizacji wzięło udział 38 trzyosobowych drużyn ze szkół województwa zachodniopomorskiego.
W konkursie wzięła również udział drużyna „Pogromcy stonki” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Weronika Mazur z klasy 1a, Szymon Wytlib z klasy 2a oraz Grzegorz Rydzewski z klasy 2c, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego.
Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI NA PODIUM OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW W WYŚCIGACH SMOCZYCH ŁODZI
poniedziałek, 12 czerwca 2017
W dniu 10.06.2017r. w Cieszynie nad Jeziorem Siecino odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Wyścigach Smoczych Łodzi o puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie, zorganizowane przez Zakład Karny w Wierzchowie podczas pikniku rodzinnego dla pracowników więzienia.
Na mistrzostwa została zaproszona także drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, szkoły która współpracuje z ZK Wierzchowo, a w ostatnim czasie zakres wspólnych działań został rozszerzony o powołanie klasy policyjno – penitencjarnej. W imprezie wzięło udział łącznie sześć zespołów, cztery z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz strażacy ze Złocieńca i kaliscy licealiści.
Czytaj całość...
Medalowa drużyna - II Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na polgonie drawskim
niedziela, 11 czerwca 2017
W czwartek 8.06.17 miało miejsce oficjalne zakończenie II Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim.Spośród 13 drużyn z całej Polski, biorących udział w zmaganiach o tytuł najlepszej, bezkonkurencyjna okazała się grupa kadetów z ZSP w Kaliszu Pomorskim w składzie: Jakub Jóźwiakowski, Damian Jackowiak, Paulina Kucharska, Piotr Woźniak, Konrad Preis.
W generalnej klasyfikacji wyprzedzili oni zespół z Liceum w Złocieńcu i z Tomaszowa Mazowieckiego. - To wspaniała niespodzianka i jednocześnie zasłużony sukces. Dzięki opracowanym i wdrożonym innowacyjnym programom na zajęciach wychowania fizycznego możliwe jest dodatkowe szkolenie uczniów w zakresie obronności, co jak widać daje rezultaty- komentował dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski. Swojej radości nie kryli także uczniowie.
Czytaj całość...
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA
wtorek, 06 czerwca 2017
Dnia 02.06.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się Szkolny turniej piłki nożnej z okazji dnia dziecka. Głównym inicjatorem zorganizowania turnieju była młodzież z klasy Id, której wychowawcą jest Karol Kalina.
Nie zabrakło humoru oraz rywalizacji. W całym turnieju wzięło udział około 50 osób, co świadczy o tym, że turniej cieszył się duża popularnością ze strony zawodników, jak i kibiców, którzy zjawili się licznie na trybunach licealnego orlika. Poza zespołami młodzieżowymi można było zobaczyć również zespół nauczycieli w składzie: Karol Kalina (kapitan/sędzia turnieju), Zyta Bogacz, Wojciech Sztobryń, Artur Sydlewski, ks. Piotr Śmiechura, Konrad Chwastek.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 36 z 210