- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
Ogłoszenie
środa, 21 września 2016
Nocne niebo nad kaliskim Liceum
poniedziałek, 19 września 2016
Dnia 16 września 2016r. odbyły się w kaliskim Liceum warsztaty astronomiczne, które poprowadził astrofizyk i pasjonat fizyki pan Piotr Sieradzon. Swoją wyprawę po Drodze Mlecznej rozpoczęliśmy od krótkiej prelekcji na temat kosmosu, podczas której znacznie poszerzyliśmy swoją wiedzę.
Gdy niebo pociemniało wyszliśmy na zewnątrz by wspólnymi siłami rozstawić teleskopy i podziwiać półcieniowe zaćmienie księżyca. Gdy już skończyliśmy podziwiać naszego satelitę i wyszukaliśmy kilka pięknie prezentujących się gwiazdozbiorów wróciliśmy do szkoły aby rozegrać na sali gimnastycznej mecz koszykówki.
Czytaj całość...
"Bardzo Młoda Kultura" w kaliskim Liceum
poniedziałek, 19 września 2016
Od 15 września 2016r. ruszyły warsztaty dla licealistów z ZSP w Kaliszu Pomorskim. Ich nazwa - "Widzieć więcej" podpowiada, że podczas ich trwania uczniowie będą poznawali siebie i innych, przełamując stereotypy i ciesząc się z odkrywania świata, który stanie się dla nich fascynującym tematem różnorodnych twórczych działań. Warsztaty prowadzą: Dorota Izdebska (arteterapeuta, absolwentka poznańskiej ASP) oraz Aleksandra Radecka (polonistka, absolwentka dziennikarstwa UW). Podczas trwających do połowy listopada zajęć pojawią się ciekawi rozmówcy: artyści, ale także osoby wykluczone lub takie, które walczą z nietolerancją czy współczesnym nihilizmem.
Czytaj całość...
Święto kaliskiego Liceum
poniedziałek, 19 września 2016
To była podniosła uroczystość podczas której zabrzmiały ważne słowa o tym, że kaliskie Liceum przynosi swojemu miastu coraz większy i zasłużony rozgłos. Jak stwierdził Starosta Drawski, pan Stanisław Kuczyński, nasza Szkoła osiągnęła najwyższy edukacyjny poziom. W takiej atmosferze uznania dla osiągnięć Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim obchodzono jego święto w piątek, 16 września 2016r. Jak przypomnieli uczniowie prowadzący uroczystość, niemal dokładnie piętnaście lat temu miały miejsce wydarzenia, które wstrząsnęły współczesnym światem. Ataki terrorystyczne na World Trade Center w Nowym Jorku oraz Pentagon pokazały, że nikt nie może czuć się bezpiecznie. Nasza Szkoła, solidaryzując się z ofiarami tych tragicznych wydarzeń, przyjęła imię Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku. Odtąd jest to bardzo ważny dzień w życiu Liceum, kiedy uczniowie klas pierwszych przez ślubowanie stają się częścią szkolnej społeczności.
Czytaj całość...
Zawody paintballowe klasy policyjno-prawnej kaliskiego Liceum
poniedziałek, 19 września 2016
Dzień przed ślubowaniem klas pierwszych, w czwartek 15 września 2016r. klasa I D policyjno – prawna kaliskiego Liceum pod opieką wychowawcy Karola Kaliny oraz Wojciecha Sztobrynia brała udział w zawodach paintballowych w Drawnie.
Przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zostali szczegółowo poinformowani o zasadach bezpieczeństwa w czasie trwania zawodów. W strzelaniu wzięło udział łącznie 25 osób, które zostały podzielone na drużyny pięcioosobowe. Rywalizowano w trzech konkurencjach, a każdy z uczestników w czasie ich trwania mógł sprawdzić swoją celność oraz skuteczność taktyki obronnej drużyny. Uczniowie, którzy nie brali udziału w paintballu ćwiczyli strzelanie z wiatrówek do celu. W obydwu przypadkach młodzi adepci pierwszej klasy policyjnej wykazali się dużym zaangażowaniem i celnością podczas strzelania.
Czytaj całość...
KLASA WOJSKOWA KALISKIEGO LICEUM NA ŚWIĘCIE 1. REGIONALNEJ BAZY LOGISTYCZNEJ W WAŁCZU
niedziela, 18 września 2016
W dniu 15 września 2016r. klasa 1c o profilu wojskowym pod opieką wychowawcy Sebastiana Statecznego, nauczyciela przysposobienia wojskowego Andrzeja Kowalewskiego oraz dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wzięła udział w obchodach święta 1. Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu. Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej, gdzie pełnili także funkcję ministrantów oraz wręczeniu odznaczeń i nagród, a także defiladzie pododdziałów biorących udział w uroczystościach. Wśród licznie zaproszonych gości w święcie 1. RBLOG wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Paweł Suski oraz wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.
Czytaj całość...
Magicznie na warsztatach Klepsydry
niedziela, 18 września 2016
Pierwsze po wakacjach warsztaty działającej w kaliskim Liceum grupy teatralnej „Klepsydra”, upłynęły pod znakiem rozwijania wyobraźni oraz zdolności improwizacji. Służyły temu jako rekwizyty: „magiczne krzesło” i „tajemnicze drzwi”. Kilkudziesięciu uczniów, którzy chcą występować na scenie w szkolnych spektaklach, odgrywało wymyślone przez siebie etiudy.
Czytaj całość...
Godziny pracy pedagoga szkolnego
czwartek, 08 września 2016
OBÓZ INTEGRACYJNY PIERWSZYCH KLAS PIERWSZYCH
środa, 07 września 2016
W dniach od 1 do 2 września 2016r. w ośrodku wypoczynkowym w Nowej Studnicy odbył się obóz integracyjny klas pierwszych ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawców: Sebastiana Statecznego - klasa 1c, Karola Kaliny - klasa 1d, Mirosławy Kacperskiej - klasa 1a, Zyty Bogacz - klasa 1b oraz opiekunów: Renaty Effenberg-Nawrot, Krzysztofa Wójciaka, Danuty Stempień oraz Grażyny Czerner.
W ramach integracji pierwsza klasa wojskowa oraz klasa policyjna miały zaplanowany dokładny harmonogram zajęć. Po przybyciu na teren ośrodka i wypakowaniu się przystąpiliśmy do turnieju piłki siatkowej. Klasa wojskowa oraz policyjna musiały wyłonić w turnieju wewnętrznym najlepsze czteroosobowe drużyny w swojej klasie, a następnie te drużyny spotkały się w finale rywalizacji klas mundurowych. Minimalnie lepsza okazała się klasa policyjna, która wygrała po bardzo emocjonującym meczu.
Czytaj całość...
BLIŻEJ HISTORII WRZEŚNIA 1939
niedziela, 04 września 2016
W dniu 2 września 2016r. uczniowie klasy 2e o profilu wojskowym Liceum w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawcy Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wzięli udział w „Projekcie Wrzesień 1939”. Działania w ramach projektu miały miejsce w Drawsku Pomorskim. Przybliżyły młodzieży wydarzenia sprzed 77 lat, klimat epoki oraz uzbrojenie i sprzęt wykorzystywane do walk przez obie strony wojny obronnej.
Czytaj całość...
Pogrzeb Jerzego Płachty
piątek, 02 września 2016

Pogrzeb Jerzego Płachty, zasłużonego dla Kalisza Pomorskiego pedagoga i działacza społecznego, odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Kaliszu Pomorskim, w poniedziałek, 5 września, o godz. 13. Wystawienie trumny w kaplicy cmentarnej, nastąpi dzień wcześniej, w niedzielę, o godz. 16.

Czytaj całość...
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
piątek, 02 września 2016
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim ma powody do dumy i satysfakcji. Jak stwierdził podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego pan Janusz Garbacz - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, to wiodąca placówka oświatowa szczebla średniego. A wiceprzewodnicząca samorządu uczniowskiego Olivia Kucharska zapewniała pierwszoklasistów, że trafili do dobrego miejsca, bo dzięki nauczycielom pasjonatom mogą tu nie tylko realizować program, lecz również rozwijać swoje pozalekcyjne zainteresowania (np. wolontariat, fotografię, rysunek, teatr, dziennikarstwo).
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 199 - 210 z 210