- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ I NIE TYLKO&
czwartek, 13 kwietnia 2017
W dniach od 4-8 kwietnia 2017r. odbyła się pielgrzymka maturzystów z Liceum w Kaliszu Pomorskim oraz Liceum w Drawsku Pomorskim na Jasną Górę. Maturzyści odwiedzili również Kraków, Łagiewniki, Centrum Jana Pawła w Wadowicach oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
Pielgrzymkę Maturzystów rozpoczęliśmy we wtorek, 4.04.2017 od wyjazdu spod kościoła św. Pawła Apostoła w Drawsku Pomorskim i ZSP w Kaliszu Pomorskim. Kierowaliśmy się bezpośrednio do Krakowa. W godzinach rannych 5.04.2017 r. odwiedziliśmy Łagiewniki, miejsce w którym ponad 5 lat mieszkała św. s. Faustyna Kowalska i gdzie znajdują się jej relikwie. Zatrzymaliśmy się w Centrum Jana Pawła II w którym w 2016 roku w czasie Światowych Dni Młodych Msze świętą odprawił papież Franciszek.
Czytaj całość...
KALISKIE LICEALISTKI LAUREATKAMI KONKURSU HISTORYCZNEGO
czwartek, 13 kwietnia 2017
W dniu 3 kwietnia 2017r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Zmagania wojenne żołnierza polskiego na Pomorzu Zachodnim w czasie II wojny światowej”, organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego.
W tym etapie konkursu wzięły udział trzy uczennice klasy 2b kaliskiego Liceum: Edyta Gilewicz, Marta Pierzgalska i Daria Bernat, pod opieką księdza Piotra Śmiechury, przygotowywane przez dyrektora Macieja Rydzewskiego. Rozwiązywały test oraz pisały pracę na podstawie opracowania historycznego „Berlingowcy. Żołnierze tragiczni”.
Czytaj całość...
"Klepsydra" z kaliskiego Liceum w Krakowie
wtorek, 11 kwietnia 2017
Ta wycieczka, chociaż trwała łącznie z podróżą cztery dni (od 30. marca do 2. kwietnia), minęła niczym cztery akty zajmującego, teatralnego spektaklu, w którym Kraków zaprezentował się kaliskim licealistom jak prawdziwa, kulturalna stolica Polski.
Uczestnicy teatralnej wycieczki, którą zorganizowała jak każdego roku pani Joanna Mączkowska, jeszcze tego samego dnia udali się na spacer po Rynku Głównym. Zdążyli nie tylko zobaczyć Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim, ale także przejechać się stylową dorożką po fragmencie Drogi Królewskiej, prowadzącej na Wawel.
Czytaj całość...
Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim
niedziela, 09 kwietnia 2017
Dnia 3 kwietnia 2017 r. w hali Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn z naszego liceum i gimnazjum. Mecze rozgrywane były ,, każdy z każdym " i zawodnicy mogli zmierzyć się ze wszystkimi zespołami. Rozegraliśmy 15 meczów, które przebiegały w sportowej atmosferze i zaciętej rywalizacji. Po rozegraniu emocjonujących meczów mogliśmy wyłonić zwycięzców turnieju.
I miejsce zajęła drużyna reprezentująca klasę IIId, która nie przegrała żadnego meczu w składzie: Aleksandra Góralczyk, Hanna Krzak, Martyna Serafin, Eryk Poliński, Radosław Rembiałkowski, Piotr Lewandowski, Kamil Gonciarz, Damian Stoiński.
Czytaj całość...
SUKCES W POMORSKIEJ LIDZE HISTORYCZNEJ
niedziela, 09 kwietnia 2017
W dniu 1.04.2017r. zostały ogłoszone wyniki II rundy Pomorskiej Ligii Historycznej, konkursu historycznego organizowanego przez Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego pod patronatem Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Drużyna z kaliskiego Liceum „Historyczne Świry” w składzie: Alicja Machnik, Weronika Mazur, Zuzanna Gabrych, Hubert Marek i Jakub Wójciak, wszyscy z klasy 1a, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zajęła w II rundzie drugie miejsce, odrabiając straty z I rundy, w której zajęła siódmą lokatę.
W klasyfikacji łącznej po dwóch rundach kaliscy Licealiści zajmują drugie miejsce.
Zadanie II rundy konkursu polegało na wykonaniu projektu na temat wybranego przez siebie symbolu, leżącego na terenie gminy. Symbol ten musiał mieć szczególne znaczenie dla społeczności lokalnej ze względu na swoją ważną rolę historyczną. Uczniowie z Kalisza Pomorskiego uznali, że takim obiektem jest ich szkoła, której budynek został oddany do użytku 116 lat temu i nieprzerwanie trwa w nim edukacja dzieci i młodzieży. Przygotowali blog historyczny pt. „Czerwona Szkoła, wyjątkowe miejsce w Kaliszu Pomorskim”.
Czytaj całość...
KALISKA LICEALISTKA FINALISTKĄ VI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NI
niedziela, 09 kwietnia 2017

W dniu 31.03.2017r. zostały ogłoszone wyniki VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni. Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Aleksandra Rogan z klasy 2c została finalistką konkursowych zmagań. Zdobyła wyróżnienie w kategorii prac literackich ze szkół ponadgimnazjalnych za esej historyczny pt. „Perełka, Lala i Siostra Izabela, czyli Kobiety Niezłomne”.
Czytaj całość...
I MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH
piątek, 31 marca 2017
I MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH O PUCHAR DYREKTORA ZSP KALISZ POMORSKI W KONKURENCJACH SPORTOWO-OBRONNYCH

Dnia 27.03.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się pierwsza edycja Mistrzostw Szkoły Klas Mundurowych w Konkurencjach Sportowo-Obronnych o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim. W zawodach brały udział wszystkie klasy policyjne i wojskowe uczestnicząc w konkurencjach strzeleckich i sportowych.
Czytaj całość...
WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
piątek, 31 marca 2017
Dnia 29 marca 2017 r. w X Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbyły się Zawody Regionalne Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W turnieju wzięły udział drużyny: II LO Stargard, I LO Wałcz, X LO Szczecin i drużyna z kaliskiego Liceum. Mecze były rozgrywane systemem ,,każdy z każdym”. Nasze zawodniczki zagrały mecze na wysokim poziomie pokonując drużynę ze Stargardu 10 : 2 , pokonały również LO z Wałcza 12 : 3. Niestety ulegliśmy gospodarzom turnieju 12 : 3. Tym samym zawodniczki z Kalisza Pomorskiego zajęły bardzo dobre II miejsce w województwie.
Czytaj całość...
ZAJĘCIA Z ŻANDARMERIĄ
piątek, 31 marca 2017
W dniu 24.03.2017r. uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli niepowtarzalną okazję gościć w murach szkoły funkcjonariuszy Wydziału Żandarmerii Wojskowej z Oleszna.
W ramach planu współpracy przeprowadzono zajęcia na temat zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zrealizowano praktyczny pokaz jazdy na symulatorze 3D. Do dyspozycji uczniów pozostawało również urządzenie do imitacji zderzeń. Uczniowie klas wojskowych, ale też z pozostałych klas, biorący udział w szkoleniu mieli niepowtarzalną okazję spróbowania swoich sił w symulatorze jazdy samochodem i „rozbijania się pojazdami na drodze” bez konsekwencji.
Czytaj całość...
Dyżury pedagoga dla rodziców
czwartek, 30 marca 2017
Szanowni Rodzice!

Jeżeli potrzebują Państwo rozmów, gabinet pedagoga jest dla Państwa otwarty.

Dyżury pedagoga dla rodziców:
Pierwszy piątek miesiąca, godz. od 15.00 do 17.00
Dyżury: 7 kwietnia, 12 maja, 2 czerwca
Serdecznie zapraszam do współpracy.

Anna Józiak – pedagog szkolny
Laureaci Powiatowego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych
czwartek, 30 marca 2017

Troje kaliskich licealistów: Adrian Kociuba, Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk zostało laureatami Powiatowego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych, który odbył się 25. marca w Drawsku Pomorskim. W czerwcu pojadą do Szczecina na Przegląd Wojewódzki.
- Tych troje solistów, członków działającej przy kaliskim Liceum grupy teatralnej „Klepsydra”, nieustannie rozwija swoje muzyczne talenty. Potwierdzają to ich nagrody w kolejnych konkursach, czy też oklaski i uznanie publiczności wszędzie tam, gdzie występują. Widać, jak cieszy ta artystyczna pasja laureatów – zauważa opiekunka „Klepsydry” , Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
Spacer wśród kaliskich tajemnic
środa, 29 marca 2017
Co kryją kaliskie ulice i stojące przy nich budowle przed oczyma przechodniów? O tym zagadkowym świecie i miejscowych tajemnicach opowiadał uczniom kaliskiego Liceum pan Bogumił Kurylczyk na spotkaniu zorganizowanym 23. marca przez panią Joannę Mączkowską.
Zaczął od dziedzińca Czerwonej Szkoły, który jest podobnie jak wgłębienie terenu za stojącym po sąsiedzku Ratuszem śladem po fosie płynącej w średniowieczu pod miejskimi murami. Ich ostatni, zachowany fragment biegnie od Pałacu do ul. Wolności, gdzie dawniej stała Brama Recka.
Czytaj całość...
Kalisz Pomorski- moja mała Ojczyzna
poniedziałek, 27 marca 2017
Już od siedmiu lat, każdego roku, kolejni uczniowie kaliskiego Liceum dowiadują się o wielu nieznanych sobie wcześniej faktach - o gmachu Czerwonej Szkoły, do którego uczęszczają na lekcje i o mieście, w którym on stoi. Tę wiedzę zdobywają na lekcjach wiedzy o kulturze, gdzie prowadząca ten przedmiot Joanna Mączkowska realizuje autorski projekt „Kalisz Pomorski – moja mała Ojczyzna”.
Czytaj całość...
Matematyka - sprężyna rzeczywistości - uniwersytecki wykład w kaliskim Liceum
poniedziałek, 27 marca 2017
W poniedziałek 20.03.2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli niepowtarzalną okazję gościć w murach swojej szkoły wybitnego matematyka, pracownika i wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego - pana prof. Michała Szurka. Jego główną specjalnością naukową jest geometria algebraiczna. Jest autorem wielu publikacji np. Opowieści matematyczne, Opowieści geometryczne, Matematyka dla humanistów, ośmiotomowy cykl wykładów O nauczaniu matematyki czy ostatnio wydanego przez Oficynę Edukacyjną Krzysztof Pazdro dzieła Podróże matematyczne oraz wielu, wielu innych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 90 z 210