- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
ZWYCIĘSTWO W ZAWODACH PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
poniedziałek, 20 marca 2017
Dnia 13 marca 2016 r. w ZSP w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Kaliskie Liceum reprezentowały: Angelika Maciąg, Karolina Gierzkiewicz, Zuzanna Menżyk, Aleksandra Góralczyk, Hanna Krzak, Hurka Zofia, Ławniczak Paulina, Paulina Zajączkowska, Bujkiewicz Klaudia, Zuzanna Mieszkowska.
Zawodniczki z naszej szkoły wygrały zdecydowanie nie dając żadnych szans reprezentacji z Drawska Pomorskiego 11:2 i pokonały drużynę ze Złocieńca 14:5, zostając Mistrzyniami Powiatu Drawskiego i będą reprezentować Powiat Drawski w Zawodach Regionalnych Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej
Czytaj całość...
Spektakl profilaktyczny ,,Spacer po linie
poniedziałek, 20 marca 2017
Dnia 17 marca 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się spektakl „Spacer po linie” wystawiony przez Teatr „Kurtyna” z Krakowa. Był on poświęcony problemom towarzyszącym okresowi dorastania. Wygórowane wymagania, niespełnione potrzeby dorastającej młodzieży są przyczyną rozczarowań i inicjacji zachowań ryzykownych i dysfunkcyjnych. Tematyka dotyczyła czynników niszczących całą strukturę emocjonalno-psychiczną młodego człowieka omawiając: agresję, używki, powielanie wzorców łamiących tradycyjne normy etyczne, moralne i społeczne, poczucie braku odpowiedzialności i braku samoakceptacji. Aktorzy prezentując ten model zachowania ukazali alternatywną, właściwą drogę rozwoju.
Czytaj całość...
"Klepsydra" w Białym Zdroju
poniedziałek, 20 marca 2017
Z okazji Dnia Kobiet panie z Białego Zdroju zorganizowały spotkanie uświetnione występem dwóch solistek z licealnej grupy teatralnej "Klepsydra": Aleksandry Grous i Julii Zinczuk. Gdy w miejscowej świetlicy zapłonęły nastrojowo świece, a stoły, przy których zasiadło ponad 30 pań, zastawiono ciastami domowego wypieku, ze sceny popłynęły pieśni o miłości oraz sile kobiet.
Czytaj całość...
ODWIEDZINY W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W DRAWNIE
sobota, 18 marca 2017
W czwartek 9 marca 2017r. uczniowie kaliskiego Liceum z klasy 1c o profilu wojskowym pod opieką wychowawcy Sebastiana Statecznego oraz majora Andrzeja Kowalewskiego wybrali się wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy w Drawnie, który jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób dorosłych z upośledzeniem umysłowym oraz wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.
Czytaj całość...
UCZEŃ KALISKIEGO LICEUM FINALISTĄ OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI
czwartek, 16 marca 2017
W dniu 15 marca 2017r. dwóch uczniów z klasy 2a i 2c Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Szymon Wytlib i Grzegorz Rydzewski, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego wzięło udział w etapie wojewódzkim IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się w siedzibie ZCDN w Szczecinie. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyło 33 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.
Czytaj całość...
ELIMINACJE DO TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH
czwartek, 16 marca 2017
Dnia 15.03.2017 r. w Szkole Policji w Pile odbyły się eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych, który zostanie rozegrany od 28 do 30 maja 2017 r. w pilskiej placówce.
Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z pytań dotyczących ustawy o policji oraz wiedzy o społeczeństwie. Nasza Szkoła była reprezentowana przez czwórkę uczniów z klasy 1d i 2f, Dominika Groblicę, Karolinę Hofman, Klaudię Wydrzyńską i Arletę Janeczek. O wyniku drużyny będą decydować punkty z pojedynczych testów rozwiązywanych przez naszych uczestników. Wyniki testu wiedzy o policji poznamy pod koniec marca. Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych.
Czytaj całość...
I miejsce w Drugim Powiatowym Konkursie Matematyczno  Językowym Z matematyką do Europy
środa, 15 marca 2017
W dniu 3 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno– Językowego „Z matematyką do Europy”. W tym roku o podium walczyło 11 drużyn w trzech kategoriach wiekowych z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu drawskiego.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim reprezentowały trzy zespoły. Zadania matematyczne, z którymi zmierzyli się uczestnicy konkursu, zapisane były w języku angielskim, co stanowiło dodatkową trudność w ich rozwiązaniu.
Czytaj całość...
PODWÓJNY SUKCES UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM
środa, 15 marca 2017
W dniu 8 marca 2017r. dwoje uczniów z klasy 2a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib, pod opieką Krzysztofa Wójciaka wzięło udział w II etapie okręgowym jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i Jego Czasy”, który odbył się w Bydgoszczy. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyło ponad 100 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Czytaj całość...
SPOTKANIE Z HISTORIĄ W KALISKIM LICEUM
środa, 15 marca 2017
W dniu 13 marca 2017r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie historyczne „ORŁA WRONA NIEPOKONA”. INTERNOWANI W OŚRODKACH ODOSOBNIENIA W POWIECIE DRAWSKIM”.
W spotkaniu wzięła udział pani dr Marta Marcinkiewicz, starszy specjalista Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Szczecinie. Autorka opracowania „Ośrodki odosobnienia 1981–1982. Wierzchowo Pomorskie, Jaworze, Darłówek i Głębokie”. Pan Wiesław Romanowski, m.in. rzecznik prasowy Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Koszalinie, a następnie redaktor naczelny tygodnika "Sierpień 80". Internowany w stanie wojennym, przebywał w ośrodkach internowania w Wierzchowie i Darłówku. Pan Eugeniusz Piecewicz, działacz NSZZ „Solidarność” w Drawsku Pomorskim, który prowadził działalność konspiracyjną w stanie wojennym, m. in. uczestniczył w drukowaniu i powielaniu ulotek oraz pomocy internowanym działaczom Solidarności oraz pan Wiesław Piotrowski, mieszkaniec Drawska Pomorskiego, przyjaciel szkoły, pasjonat historii, kolekcjoner i autor wystaw historycznych.
Czytaj całość...
SUKCES W VI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NIEZŁOMNI
poniedziałek, 13 marca 2017
W dniu 8 marca 2017r. w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród etapu regionalnego VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs organizowany jest przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenie Kresy Wschodnie – Dziedzictwo i Pamięć oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod patronatem m. in. Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj całość...
PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH
poniedziałek, 06 marca 2017
W dniu 2 marca 2017r. młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim we współpracy z kaliskim Ośrodkiem Kultury oraz szkołą podstawową i gimnazjum zorganizowali i godnie uczcili obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uroczystości rozpoczęły się o godz.11.30 od biegu ku czci Wyklętych. Bieg zgromadził ponad 100 uczestników z liceum i szkoły podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Najszybsi oraz najbardziej patriotycznie ubrani uczniowie otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.
O godz. 13.00 w Ośrodku Kultury rozpoczęła się druga część obchodów poświęconych "Pamięci Niezłomnym". Oprócz uczniów kaliskiego Liceum, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych:
Czytaj całość...
Żołnierze Wyklęci
środa, 01 marca 2017
Walentynki w kaliskim Liceum
środa, 15 lutego 2017
Dzień zakochanych w kaliskim Liceum, jak w każdej szkole, jest podporządkowany rytmowi zajęć, dlatego w tym roku odbył się cztery dni wcześniej, w piątek 10 lutego, gdyż był to ostatni dzień nauki przed zimowymi feriami. I tradycyjnie czerwone serca rozdawały uczniom i nauczycielom dziewczęta z grupy teatralnej "Klepsydra", której opiekunem jest pani Joanna Mączkowska. Ubrane w białe szaty występowały w roli posłańców św. Walentego, wręczając serca opatrzone odpowiednimi sentencjami. Głosiły one na przykład, iż "miłość to patrzenie w tym samym kierunku" lub "miłość jest spacerem tą samą ścieżką". Takich czerwonych serc rozdano ponad sto. Ucieszyły one każdego obdarowanego.
Czytaj całość...
DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR
sobota, 11 lutego 2017
W dniu 8 lutego 2017r. grupa uczniów kaliskiego Liceum z klas pierwszych o profilu wojskowym i policyjnym pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego, wychowawcy klasy policyjnej Karola Kaliny i księdza Piotra Śmiechury wzięło udział w Dniu Otwartych Koszar, zorganizowanym przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim na Rampie Kolejowej Jankowo.
Uczniów powitał komendant CSWL Drawsko, pułkownik Marek Gmurski, oraz przedstawiciele sojuszniczych armii – amerykańskiej, kanadyjskiej i holenderskiej. Kaliscy licealiści mogli zapoznać się z uzbrojeniem, wyposażeniem i ciężkim sprzętem używanym przez wojska uczestniczące w ćwiczeniu Bison Drawsko 2017. Mieli też okazję do porozmawiania z żołnierzami przebywającymi na poligonie drawskim i sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego. Udzielili też wywiadu przedstawicielom lokalnych mediów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 108 z 210