- Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018
TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH
wtorek, 20 lutego 2018
Przez cały tydzień od 12 do 19 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej kaliskiego Liceum rozgrywany był Turniej Trójek Siatkarskich o puchar Dyrektora Szkoły. W związku z dużym zainteresowaniem turniejem (17 zgłoszonych drużyn) rozgrywki musiały być podzielone na trzy dni. W poniedziałek 12 lutego rozgrywane były mecze w grupach A i B, natomiast 16 lutego swoje mecze grały drużyny z grup C i D. Finały zaplanowane zostały na 19 lutego 2018 r.

Czytaj całość...
Tłusty czwartek w Kaliskim liceum
wtorek, 20 lutego 2018
Tłusty czwartek, który w tym roku przypadł na 8 lutego był szczególnym dniemw kaliskim Liceum. Z okazji ostatniego czwartku przed Wielkim Postem Samorząd Uczniowski postanowił rozdać z tej okazji pączki uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły. Miło było oglądać uśmiechnięte twarze uczniów i nauczycieli, zajadających się pączkami.

Czytaj całość...
WICEMIS JEZIORA TAJEMNIC
wtorek, 20 lutego 2018
W dniu 14 lutego 2018 r. rozstrzygnął się konkurs zorganizowany w ramach akcji eksploracyjno – historycznej Jezioro Tajemnic, prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, w którym została wyłoniona DZIEWCZYNA JEZIORA TAJEMNIC. W konkursie wzięło udział 10 dziewcząt z powiatu drawskiego, a wśród nich uczennice kaliskiego Liceum.

Czytaj całość...
Powiew orientu w kaliskim Liceum
wtorek, 20 lutego 2018
Przez dwa tygodnie, od 29 stycznia do 9 lutego 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościły dwie wolontariuszki z Chin, w ramach współpracy szkoły z organizacją AIESEC zrzeszającą młodych ludzi z ponad 120 krajów, realizującą projekty edukacyjne o zasięgu globalnym. Wolontariuszki prowadziły zajęcia z młodzieżą, których głównym celem było przybliżenie kultury oraz tradycji Chin, a także doskonalenie języka angielskiego przez uczniów.

Czytaj całość...
Walentynki w kaliskim Liceum
piątek, 16 lutego 2018
Tegoroczne Walentynki obchodzone tradycyjne 14 lutego, zorganizowane w ramach Ligi Klas przez Samorząd Uczniowski, przyniosły do kaliskiego Liceum oprócz już tradycyjnego rozdawania serduszek z okolicznościowymi dedykacjami także pierwszą szkolną „Randkę w ciemno”. Poza tym w Szkole były rozdawane kwiaty, które chłopcy dawali swoim dziewczynom. Były również słodkie pierniki, serduszka z numerami, gdzie pary musiały się znaleźć. Nagrodą dla trzech pierwszych „odnalezionych” par była ufundowana przez Samorząd Uczniowski randka w pizzerii. Na przerwach rozbrzmiewały romantyczne piosenki, a na korytarzu na specjalnym tle w serduszka robione były zdjęcia dla zakochanych par. Zabawa była więc podwójnie radosna, ponieważ romantyczny, pełen pozytywnych uczuć nastrój wypełnił całą naszą Szkołę.

Czytaj całość...
Po drugiej stronie kaliskich legend
piątek, 16 lutego 2018
O niezwykłej historii wybudowania w Kaliszu Pomorskim Czerwonej Szkoły opowiadał licealistom badacz lokalnej historii Bogumił Kurylczyk na spotkaniu zorganizowanym 7 lutego 2018r. przez Joannę Mączkowską. - W tak niewielkim mieście, tak wielki gmach szkolny, służący edukacji do dzisiaj wybudowano dzięki splotowi kilku ważnych zdarzeń w dziejach Kalisza Pomorskiego. I co tu ukrywać, nie dzięki niezwykłej dobroci dla tutejszych mieszkańców okazanej przez władców lub ministrów, jak głoszą lokalne legendy, ale dzięki znajomościom. Decydujące były bowiem rodzinne koneksje, co jednoznacznie potwierdzają odkryte w archiwach dokumenty – stwierdził na wstępie prelegent.

Czytaj całość...
DNI OSADNIKA I KOMBATANTA W DRAWNIE Z UDZIAŁEM KALISKICH LICEALISTÓW
środa, 14 lutego 2018
Uroczyste obchody Dnia Osadnika i Kombatanta w Drawnie w rocznicę wyzwolenia Ziemi Drawieńskiej, odbyły się w dniu 12 lutego 2018 r. pod Pomnikiem Poświęconym Tym, Którzy Przywrócili Tę Ziemię Macierzy. O godzinie 14.00 wprowadzone zostały Poczty Sztandarowe, a wśród nich Poczet Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim im. pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R.

Czytaj całość...
OBCHODY 73. ROCZNICY ZDOBYCIA KALISZA POMORSKIEGO
środa, 14 lutego 2018
W dniu 12 lutego 2018 r. o godzinie 11.00 delegacja władz Kalisza Pomorskiego wraz z przedstawicielami szkół i instytucji złożyła wieniec pod pomnikiem „Tym co przywracali polskość tej ziemi” w Kaliszu Pomorskim. Po oficjalnych uroczystościach w kaliskim pałacu odbyły się odczyty i wykłady zaproszonych gości. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, przedstawiciele Rady Miasta Kalisz Pomorski, szkół, mieszkańcy miasta i gminy oraz goście, którym bliska jest historia naszego miasta i regionu.

Czytaj całość...
REDAKTORZY KONTRASTU NIE TYLKO NA KONCERCIE
wtorek, 13 lutego 2018
Pierwszego lutego 2018r. w Pile pięciu redaktorów gazety kaliskiego Liceum „Kontrast” wraz z opiekunem panią Barbarą Tuziak uczestniczyło w koncercie zespołu Happysad. Licealiści byli nie tylko na koncercie. Weszli za kulisy i przeprowadzili wywiad z wokalistą zespołu i jego menagerem. Występ planowo miał się rozpocząć o godzinie 19.00. Dziesięć minut przed nim menager zabrał młodych redaktorów na rozmowę z zespołem. Zdziwieni usłyszeli, że mogą się nie przejmować czasem, bo jak się wyraził zespół, „nam się nie spieszy, żeby rozpocząć koncert”.

Czytaj całość...
MEDICAL TEAM POSZERZA HORYZONTY
piątek, 09 lutego 2018
W dniu 6 lutego 2018r. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiegow Reczu kaliscy Licealiści z grupy Medical Team Kalisz Pomorski wraz z opiekunem, Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Karolem Kaliną,przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas drugich gimnazjum.

Czytaj całość...
MEDICAL TEAM NA TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ LIGII ŻAKÓW W KALISZU POMORSKIM
środa, 07 lutego 2018
W dniu 3 lutego 2018 r. na hali widowiskowo-sportowej w Kaliszu Pomorskim został przeprowadzony turniej piłki nożnej Ligii Żaków w grupie drawskiej. Zawody zabezpieczała kaliska grupa medyczna Medical Team Kalisz Pomorski, złożona z kaliskich Licealistów pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego i instruktora ratownictwa medycznego Karola Kaliny.

Czytaj całość...
Polub nasz nowy profil na FB
poniedziałek, 05 lutego 2018
Zimowy rajd upamiętniający ewakuację jeńców Oflagu II D
środa, 31 stycznia 2018
W poniedziałek 29 stycznia 2018 roku, 50 uczniów klas policyjnych i wojskowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wzięło udział w zimowym rajdzie upamiętniającym ewakuację polskich jeńców z Oflagu II D oraz uroczystościach z okazji 73. rocznicy ewakuacji. W ten sposób licealiści wpisali się w obchody „Roku dla Niepodległej”, jakim został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2017/2018.

Czytaj całość...
SZKOŁA LIDERÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM
środa, 31 stycznia 2018
W dniach od 13 do 19 stycznia 2018r. ośmioro kaliskich Licealistów z klas pierwszychpod opieką nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Łojek uczestniczyło w obozie językowym „EuroWeek – szkoła liderów” w Długopolu Zdroju. Podczas obozu mogliśmy zintegrować się z młodzieżą z innych szkół. Uczestnikami byli uczniowie od szkoły podstawowej po liceum. Zajęcia prowadzili w języku angielskim wolontariusze z całego świata, z Indonezji, przez Indie i Wietnam, aż po Etiopię i Urugwaj., Pracowaliśmy w grupach, braliśmy udział w wielu aktywnościach, m.in. tworzyliśmy CV, ćwiczyliśmy trudną sztukę publicznych wystąpień, braliśmy udział w debatach oxfordzkich, przez cały czas trwania obozu rozwijaliśmy umiejętności językowe, a w wolnym czasie tańczyliśmy w gorących kolumbijskich rytmach i śpiewaliśmy karaoke.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 109 - 126 z 208