- Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018
Wyróżnienie dla solisty z grupy teatralnej Klepsydra
sobota, 13 stycznia 2018
Uczeń kaliskiego Liceum Adrian Kociuba otrzymał wyróżnienie na regionalnym „XIII Konkursie Kolęd i Pastorałek”, który odbył się 10. stycznia w Reczu pod patronatem Księdza Biskupa Henryka Wejmana oraz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Celem konkursu jest m.in. popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek oraz rozwijanie uczniów utalentowanych muzycznie.

Czytaj całość...
Połowinki w kaliskim Liceum
wtorek, 09 stycznia 2018
W dniu 5 stycznia 2018r. ponad stu uczniów kaliskiego Liceum wraz z wychowawcami, przedstawicielami rodziców oraz Dyrektorem i Zastępcą Dyrektora szkoły wzięło udział w połowinkach klas drugich w Sali Biesiadnej w Pomierzynie. Zabawę rozpoczęły podziękowania dla organizatorów połowinek – uczniów, rodziców i wychowawców – klasy 2a, Mirosławy Kacperskiej, klasy 2b, Zyty Bogacz, klasy 2c, Sebastiana Statecznego oraz klasy 2d, Karola Kaliny. Kilka słów do uczestników skierował Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski, życząc wszystkim udanej zabawy, przypominając o wejściu w dorosłość, odpowiedzialności oraz zbliżającej się w przyszłym roku maturze.

Czytaj całość...
Mistrzostwa Układania Tangramów
środa, 03 stycznia 2018
Dnia 20 grudnia 2017r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Układania Tangramów, zorganizowane przez uczniów klasy 1 Ti pod opieką Zastępcy Dyrektora Katarzyny Witek. W konkursie wzięło udział trzydziestu ośmiu uczniów z całej szkoły, pośród których wyłoniono dziewiątkę finalistów. Trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: Dominika Skorupa z klasy 2a, Zofia Hurka z klasy 2b i Patrycja Rzeszuto również z klasy 2b.

Czytaj całość...
Wigilia w internacie
środa, 03 stycznia 2018
W dniu 20 grudnia 2018r. internacka rodzina Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim oraz zaproszeni goście zebrała się w holu szkoły, wokół choinki udekorowanej własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.Od wielu lat tradycją internatu jest uroczysta kolacja wigilijna. Również w tym roku w przedświąteczną środę młodzież w rekordowej liczbie ponad 200 osób, zasiadła do wigilijnego stołu. Było nam niezmiernie miło gościć przyjaciela szkoły i jej absolwenta, Burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego, Dyrektora Szkoły Macieja Rydzewskiego i Zastępcę DyrektoraKatarzynę Witek. Gospodarzem spotkania była młodzież pod opieką Kierownika Internatu Jadwigi Czernigi oraz wychowawców.

Czytaj całość...
Świąteczny konkurs w internatach
środa, 03 stycznia 2018
Każdego roku w przedświątecznym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, mieszkający w internatach rywalizująw konkursie na najładniej udekorowany internat oraz najładniej udekorowany pokój. W związku z tym, że zajmujemy aż cztery różne obiekty,konkurencja była bardzo duża. Znacznie wcześniej uczniowie oraz wychowawcy planowali oraz wykonywali dekoracje świąteczne. Ażdo 18 grudnia 2017r., kiedy komisja konkursowa na czelez Dyrektorem Szkoły Maciejem Rydzewskim, Kierownikiem Internatu Jadwigą Czernigą oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Grażyną Błądek, a także uczniami z internatów odwiedziła wszystkie obiekty, gdzie mieszkają uczniowie i każdy pokój.

Czytaj całość...
WICEMISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA W UNIHOKEJU
wtorek, 02 stycznia 2018
W dniu 29 grudnia 2017 r. w Hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu w Mrzeżynie odbył się finał Wojewódzkiej Licealiadyw Unihokeju Dziewcząt. W zawodach wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, która zdobyła wicemistrzostwo województwa.Opiekunem i trenerem drużyny była nauczycielka wychowania fizycznego Renata Effenberg – Nawrot.

Czytaj całość...
Z WIZYTĄ W 2 BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ
sobota, 30 grudnia 2017
W dniu 20 grudnia 2017r. uczniowie klasy 2c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Andrzeja Kowalewskiego, w ramach planu wspólpracy uczestniczyli w szkoleniu zapoznawczym realizowanym w koszarach 2 Brygady Zmechanizowanej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu. Uczniom przedstawiono historię 2 Brygady Zmechanizowanej w oparciu o salę tradycji. Jednostka przejęła tradycje oddziałów – jednostek Wojska Polskiego oznaczonych cyfrą 6 oraz 2. Kierownik Klubu Żołnierskiego w Złocieńcu opowiedział o jednostce i zaprezentował polskie mundury wojskowe używane w ubiegłym wieku oraz mundury pustynne.

Czytaj całość...
Jasełka w kaliskim Liceum
sobota, 30 grudnia 2017
21 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra”, której opiekunem jest Joanna Mączkowska, wystawili Jasełka, odgrywając biblijne postaci: Świętej Rodziny, pastuszków przybyłych do Betlejem oraz aniołów i diabłów. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz goście: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego- Janusz Garbacz, Radna Powiatu Drawskiego- Halina Samek, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim- ksiądz Kazimierz Serafin, przedstawiciel Składu Cybowo, reprezentantka Zakładu Karnego w Wierzchowie, przyjaciele Szkoły i pasjonaci historii: Wiesław Piotrowski i Eugeniusz Piecewicz.

Czytaj całość...
Subkultury
sobota, 23 grudnia 2017
Różnorodność jest zawsze twórcza, co potwierdza nie tylko przyroda, a przede wszystkim kultura, dlatego warto poznawać inne systemy wartości, czy religie i uczyć się wobec nich tolerancji. Temu właśnie służy prezentacja subkultur na lekcjach wiedzy o kulturze w kaliskim Liceum prowadzonych przez polonistkę Joannę Mączkowską. Uczniowie „wcielają się” w wybrane przez siebie grupy, najchętniej opisując zwyczaje dzieci kwiatów, czyli hipisów oraz dresiarzy.

Czytaj całość...
Kaliscy licealiści na sztuce Moliera
sobota, 23 grudnia 2017
To ciekawe doświadczenie przejść zaraz po zakupach w szczecińskim centrum handlowym „Galaxy” do Teatru Współczesnego, by tam znaleźć się w oddalonej o kilka stuleci epoce Moliera na jego sztuce „Szkoła żon”. W niej Arnolf, zamożny i ustatkowany mężczyzna, którego marzeniem jest znaleźć odpowiednią żonę, postanawia wychować sobie oddaną i wierną małżonkę. Wszystko rozgrywa się w komediowej konwencji.

Czytaj całość...
Wicemistrzowie Unihokeja
piątek, 22 grudnia 2017
Dnia 19 grudnia 2017 r. w sali widowiskowo-sportowej w miejscowości Grzmiąca zostały rozegrane finały Wojewódzkiej Licealiady chłopców w Unihokeja. W całym turnieju wzięło udział dziewięć szkół ponadgimnazjalnych: z Kalisza Pomorskiego, Szczecinka, Kołobrzegu, Koszalina, Szczecina, Goleniowa i Świdwina. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy. Nasza drużyna znalazła się jako rozstawiona w grupie B z I LO Kołobrzeg i II LO Szczecin. Obydwa spotkania pewnie wygraliśmy odpowiednio 8:0 i 3:0, wychodząc z pierwszego miejsca w grupie. W II rundzie spotkaliśmy się z ekipą ze Świdwina, tam również nie mieliśmy większych problemów z pokonaniem rywala, gromiąc przeciwników 8:0.
Czytaj całość...
ROCZNICOWY KONCERT ZESPOŁU DYSTRAKTOR
środa, 20 grudnia 2017
W czwartek 14 grudnia 2017r. w kaliskim Ośrodku Kultury odbył się koncert zorganizowany przez młodzieżowy zespół muzyczny Dystraktor, działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Tym razem młodzi muzycy wraz z opiekunem zespołu, na co dzień nauczycielem historii, Konradem Chwastkiem postanowili za pomocą muzyki upamiętnić 36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Czytaj całość...
Bezpieczeństwo w sieci - szkolenie dla uczniów
poniedziałek, 18 grudnia 2017
Dnia 15 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się szkolenie dla uczniów klas pierwszych z zakresu cyberprzemocy. Na zaproszenie pedagoga szkolnego, Anny Józiak przyjechała i zajęcia prowadziła pani Agnieszka Żych z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

Czytaj całość...
13 GRUDNIA NA WALE POMORSKIM
poniedziałek, 18 grudnia 2017
W dniu 13 grudnia 2017r. uczniowie klasy pierwszej o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczyciela przysposobienia wojskowego Andrzeja Kowalewskiego odwiedzili Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 127 - 144 z 208