- Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim Mistrzami Powiatu w XVII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej
środa, 13 grudnia 2017
Dnia 08.12.2017r. uczennice kaliskiego Liceum: Michalina Kędzierska, Oktawia Gwiaździńska, Agata Kmiecik, Aleksandra Biegniewska oraz Michalina Bieńczak,pod opieką nauczycielki biologii Emilii Grabowskiej-Grządziel, uczestniczyły w XVII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Inicjatorem przedsięwzięcia był Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Do konkursu przystąpiło dwudziestu uczniów reprezentujących szkoły powiatu drawskiego.

Czytaj całość...
Kaliscy licealiści w świecie nauki
poniedziałek, 11 grudnia 2017
7 grudnia 2017 roku w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, odbyło się spotkanie inauguracyjne VI edycji projektu „Licealista w świecie nauki”, realizowanego przez Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie. Piętnastka licealistów z Kalisza Pomorskiego weźmie udział w cyklu praktycznych warsztatów naukowych opartych na nowoczesnych metodach badawczych.

Czytaj całość...
Autostopem przez świat
sobota, 09 grudnia 2017
„Autostopem przez świat” - sposób na życie, czy nietypowa lekcja? Nietypowa lekcja geografii dla ponad 200 uczniów z kaliskiego Liceum i Technikum, odbyła się w czwartek 7 grudnia w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim. Na zaproszenie nauczyciela geografii pana Pawła Łuczko, przyjechał na spotkanie z młodzieżą Rafał Paluszkiewicz - Paluch.
Czytaj całość...
ZAWODY STRZELECKIE W ZŁOCIEŃCU
środa, 06 grudnia 2017
W dniu 2 grudnia 2017r. na strzelnicy przy ul. Sportowej w Złocieńcu odbyły się IV Mikołajkowe Otwarte Powiatowe Zawody Strzeleckie o nagrodę główną – Mikołaja. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowali uczniowie klas wojskowych 2c i 1c pod opieką Andrzeja Kowalewskiego. W kategorii juniorów 4 miejsce zajął Kacper Bubel z wynikiem 90 punktów (10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 8), a 6 był Dominik Kuca z wynikiem 89 punktów (10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7). Dalsze miejsca zjęli Szymon Hańczyk, Dominik Wyrębek, Agnieszka Rumowska.

Czytaj całość...
DEBATA HISTORYCZNA W RAMACH PROJEKTU PODEBATUJMY O HISTORII
wtorek, 05 grudnia 2017
W dniu 1 grudnia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zorganizowali i wzięli udział w debacie historycznej w ramach projektu „Podebatujmy o historii”, realizowanego przez Fundację Polska Debatuje z grantu Muzeum Historii Polski w ramach działania „Patriotyzm Jutra”. Debata z udziałem ponad 120 uczniów i nauczycieli odbyła się w Sali Rycerskiej kaliskiego Pałacu.
Czytaj całość...
Zajęcia z autoprezentacji i wystąpień publicznych
wtorek, 05 grudnia 2017
W dniu 27.11.2017 r. odbyły się dla uczniów klas maturalnych zajęcia z autoprezentacji i wystąpień publicznych prowadzone przez absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej ze Szczecina. Celem spotkania było przygotowanie maturzystów do odpowiedzi ustnych w trakcie egzaminu maturalnego, a także do wystąpień publicznych i rozmów rekrutacyjnych na rynku pracy. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami autoprezentacji i poznali sposoby wykorzystania ich w życiu codziennym. - Anna Józiak.
Jak zostać studentem Akademii Morskiej w Szczecinie?
wtorek, 05 grudnia 2017
Dnia 17 listopada 2017r., w Auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorski, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Akademii Morskiej ze Szczecina. W zajęciach brali udział uczniowie klas maturalnych. Głównym celem spotkania było przedstawienie uczniom klas III, zasad rekrutacji oraz kierunków studiów. Licealiści zostali zapoznani z możliwościami zatrudnienia po ukończonych studiach i gwarantowanych sukcesach finansowych. W trakcie spotkania uczniowie pozyskali również informację na temat nowoczesnej bazy dydaktycznej na uczelni, włącznie ze świetnie wyposażonymi laboratoriami, pracowniami specjalistycznymi, symulatorami oraz nowoczesnymi pracowniami komputerowymi.
Czytaj całość...
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW
wtorek, 05 grudnia 2017
W dniu 1.12.2017r.w siedzibie Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego znalazła się uczennica klasy 2a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Weronika Mazur, która wzięła udział w uroczystości pod opieką kierownika internatu, Jadwigi Czernigi.
Czytaj całość...
Lekcja przysposobienia penitencjarnego
sobota, 02 grudnia 2017
Kolejna wizyta uczniów klas policyjnych 1d i 2d w ramach lekcji przysposobienia penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Wierzchowie miała miejsce w środę 29 listopada 2017r. Tym razem uczniowie mieli okazję zapoznać się z wynikami testu z ostatnich zajęć w ZK. Po weryfikacji ocen, przyszła okazja na kolejną porcję wiedzy. Tym razem garść zagadnień prawnych i ich szczegółowe wyjaśnienie przez panią porucznik Dorotę Zwolańską, które na długo pozostaną w pamięci.
Czytaj całość...
Nie ma pisania bez czytania i oglądania
sobota, 02 grudnia 2017
Minął zaledwie miesiąc od warsztatów, jakie publicysta Robert Mazurek przeprowadził dla dziennikarzy Liceum w Kaliszu Pomorskim, a już 24 listopada przyjechał do nich ponownie. Tym razem nie sam, towarzyszyli mu: Jarosław Klejnocki, dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie i Sebastian Krok, artysta malarz, wykładowca warszawskiej ASP.
Czytaj całość...
Podróż powinna być po coś
czwartek, 30 listopada 2017
Robert Mazurek, publicysta, znany przede wszystkim z ciętych ripost i ostrego pióra, opowiadałmłodzieży z Liceum w Kaliszu Pomorskim o swojej koncepcji podróżowania. 24 listopada w kaliskim Pałacu zabrakło miejsc. Dziennikarz już w pierwszych słowach w prześmiewczy sposób wyjaśnił, czym się różni typowy turysta od podróżnika. Pierwszy wybiera znane miejsca, jakby odhaczał je z przygotowanej przez siebie listy. Jest gotowy zakupić afrykańskie pamiątki z wizerunkiem niedźwiedzia, uznając, że to towar oryginalny. A podróżnik nie tylko nie da się nabrać, on ma wiedzę i plan. Pomysły na podróżowanie mogą być różne: literatura, malarstwo, architektura, muzyka.
Czytaj całość...
Poezja nie musi być nudna ani niezrozumiała
czwartek, 30 listopada 2017
Marcin Świetlicki, Adam Zagajewski i Jarosław Klejnocki – trzej poeci byli sprawcami zamieszania, czyli nietypowej lekcji języka polskiego, przeprowadzonej dla licealistów w Kaliszu Pomorskim. Ostatni z nich- Jarosław Klejnocki, dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie, wystąpił w roli prowadzącego zajęcia. Pierwszy raz w historii szkoły (23.11.17r.) miało miejsce tak niecodzienne spotkanie. Jedna z pracownikaliskiego Liceum wypełniła się po brzegi: trzydziestu maturzystów i osiemnastu polonistów z powiatu drawskiego.Warto podkreślić, że organizatorem praktycznego szkolenia nauczycieli było kaliskie Liceum, a wsparcia finansowego udzielił burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Michał Hypki.
Czytaj całość...
Udział młodzieży ZSP w Kaliszu Pomorskim w spektaklu profilaktycznym
wtorek, 28 listopada 2017
Dnia 17.11.2017 roku klasa 1a z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i grupa ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim udały się do Drawska Pomorskiego na wydarzenie zorganizowane przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Było to przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Labirynt”, przygotowane przez grupę teatralną ,,Kurtyna” z Krakowa.
Czytaj całość...
Szkolenie na strzelnicy w Jaworzu
wtorek, 28 listopada 2017
W dniu 24 listopada 2017r. uczniowie pierwszej i drugiej klasy wojskowej ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Andrzeja Kowalewskiego wzięli udział w szkoleniu poligonowym na strzelnicy Jaworze. Zajęcia zorganizowano we współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz przebywającymi na poligonie żołnierzy 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa. Uczniowie po zapoznaniu się z warunkami bezpieczeństwa podczas przebywania na poligonie oraz zapoznaniu z organizacją zajęć przystąpili do intensywnego szkolenia.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 145 - 162 z 208