- Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018
Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej
niedziela, 24 września 2017
Dnia 19 września 2017 r. na boisku Orlik w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej.

W turnieju wzięło udział około 50 uczniów z ośmiu klas oraz jeden zespół nauczycieli. Rozgrywki były podzielone na dwie grupy, w których to zespoły rywalizowały między sobą. Do półfinałów awansowały 4 najlepsze drużyny z obydwu grup. Mecz o 3 miejsce zakończył się walkowerem dla klasy 2d policyjno-prawnej (klasa 2a zrezygnowała z meczu).
Czytaj całość...
Odkrywanie tajemnic rodziny Wittchow przez uczniów z kaliskiego Liceum
poniedziałek, 18 września 2017
Od maja 2017 r. grupa kaliskich licealistów uczestniczy w odkrywaniu tajemnic otaczających postać Alberta Wittchowa, właściciela przedwojennej firmy budowlanej, który pozostawił po sobie wiele gmachów w mieście oraz okazały grobowiec na Starym Cmentarzu.
Ukoronowaniem projektu „Nasza mała Ojczyzna”, realizowanego we współpracy z Urzędem Miejskim w Kaliszu Pomorskim, będzie publiczna prelekcja oraz kolejna publikacja na szkolnym portalu internetowym „my-Kalisz Pomorski – okolice – świat” z cyklu „Nasz przewodnik”. Trwają prace pod kierunkiem Joanny Mączkowskiej nad redakcją zebranych materiałów archiwalnych. Omawiał je na spotkaniu z uczniami tropiciel kaliskich, nieodkrytych tajemnic – Bogumił Kurylczyk. Wyszukał bowiem kolejne, dotąd nieznane dokumenty na temat działalności firmy budowlanej „Wittchow”.

Czytaj całość...
Nowy rok szkolny, nowy Samorząd Uczniowski
piątek, 15 września 2017
Dnia 13.09.2017r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018.
Zebranie przeprowadził nowy opiekun Samorządu Uczniowskiego, nauczyciel wychowania fizycznego Karol Kalina. W czasie trwania spotkania były omawiane działania w nowym roku szkolnym, takie jak zabawy edukacyjno-integracyjne dla klas pierwszych, zbiórka pieniędzy na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska, czy też przeprowadzenie kiermaszu ciast w ramach zbiórki pieniędzy dla rodzin potrzebujących pomocy w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Oprócz omawiania działań na rok szkolny 2017/2018, został zaprezentowany kalendarz roku szkolnego, a także omówiono i zaproponowano pewne zmiany w regulaminie Ligii Klas.
Czytaj całość...
Wyjątkowy początek roku szkolnego w klasie wojskowej
czwartek, 07 września 2017
Klasa 1c o profilu wojskowym z Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim w dniach od 4 do 5 września 2017r. przebywała na obozie integracyjnym w Górach Stołowych. W oddalonym od ludzi i pozbawionym zasięgu telefonicznego schronisku Szczelinka pod okiem profesjonalnych animatorów uczniowie uczestniczyli w wielu grach, które pozwoliły lepiej się poznać i nawiązać nowe przyjaźnie.
Czytaj całość...
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W ZSP W KALISZU POMORSKIM
czwartek, 07 września 2017
W poniedziałek 4 września 2017r. na dziedzińcu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel inaugurujący rok szkolny 2017/2018.
W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, pan Janusz Garbacz, Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie, pan dr hab.inż. kpt.ż.w. Wojciech Ślączka, przedstawiciel Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, pan mjr mgr inż. Tomasz Andrzejczak, Komendant Komisariatu Policji w Kaliszu Pomorskim, pan asp. sztab. Zbigniew Maślak oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim ks. Kazimierz Serafin.
Czytaj całość...
Obóz integracyjny klasy policyjno-penitencjarnej
czwartek, 07 września 2017
W sobotę 2 września 2017r. grupa 28 uczniów klasy 1d wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko rozpoczęła dwudniowy wyjazd integracyjny w Siemczynie. Bogata historia tej pięknej miejscowości w Gminie Czaplinek stała się tłem gry terenowej przygotowanej specjalnie dla nas przez pana Michała Olejniczakac, sołtysa tej wsi, a zarazem Sołtysa Roku 2016. Siemczyńska młodzież i przyjaciele wsi, w wyznaczonych punktach czekali z zadaniami dla poszczególnych grup. Była to wspaniała okazja to sprawdzenia swoich umiejętności i współpracy przez osoby, które w większości nie znały się wcześniej.
Po zmaganiach w terenie, przyszedł czas na konfrontację wiedzy i umiejętności dotyczących zasad funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej. Spacer po pałacowym parku, po którym oprowadził nas sołtys dał chwilę wytchnienia, a jednocześnie był okazją do pokonania lęku przed krótką wędrówką podziemiami przypałacowymi. Musztra której podstaw nauczył młodzież mjr Andrzej Kowalewski, to kolejne wyzwanie, któremu sprostali z dużym sukcesem uczniowie klasy mundurowej. Po stresujących chwilach podczas wydawania komend przyszedł czas na przymiarkę spodni i koszulek polowych, pierwszych elementów umundurowania klasy.
Czytaj całość...
Wyjazd integracyjny klas pierwszych kaliskiego Liceum
czwartek, 07 września 2017
W dniach od 2 do 3 września 2017r. dwie klasy pierwsze o profilu dwujęzycznym – 1a i dziennikarsko - politechnicznym – 1b, przebywały wraz z wychowawczyniami: Joanną Mączkowską i Kariną Antończak na dwudniowym wyjeździe integracyjnym w ośrodku wypoczynkowym w Nowej Studnicy. Dzięki wspólnej wycieczce łatwiej będzie teraz uczniom nie tylko zaadoptować się do warunków, jakie stawia nowa szkoła, ale i do pracy w zespole.
Pierwszego dnia młodzież poznawała się wzajemnie. W tym gronie spotkali się wszyscy po raz pierwszy. Służyło temu ognisko z pieczeniem kiełbasek, a potem dyskoteka, ponieważ wspólne przygotowanie posiłku, i zabawa stwarzają moc możliwości poznania rówieśników w działaniu, czyli od strony twórczej, praktycznej, prawdziwej.
Czytaj całość...
POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY Z ZAKŁADEM KARNYM W WIERZCHOWIE
środa, 06 września 2017
W dniu 1 września 2017r. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Maciej Rydzewski podpisał porozumienie o współpracy z Dyrektorem Zakładu Karnego w Wierzchowie majorem Radosławem Pewniakiem.
W ramach porozumienia została utworzona w ZSP w Kaliszu Pomorskim w roku szkolnym 2017/2018 klasa policyjno – penitencjarna, której uczniowie obok zajęć z przysposobienia policyjnego będą realizowali na terenie Zakładu Karnego w Wierzchowie również specjalistyczne zajęcia z przysposobienia penitencjarnego. Zapoznają się m.in. z rolą i zadaniami Służby Więziennej oraz jej miejscem w państwowym systemie bezpieczeństwa. Ze współczesnym modelem wykonywania kary pozbawienia wolności. Współpraca ma także na celu wzbudzanie i rozwijanie wśród młodzieży predyspozycji do służby w formacjach mundurowych, a także organizowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze patriotycznym i obywatelskim.
Czytaj całość...
Odkrywanie wspólnych korzeni
środa, 06 września 2017
Grupa niemieckich turystów powiązana rodzinnymi więzami z mieszkańcami Kalisza Pomorskiego sprzed 1945 r., przebywając przez kilka dni w naszym mieście, odwiedziła m.in. Stary Cmentarz, Pałac oraz kaliskie Liceum.
Po Starym Cmentarzu oprowadzał grupę znawca dawnej historii Kalisza Pomorskiego – Günther Korn. A o dziejach Pałacu opowiadał wnuk ostatniej prywatnej właścicielki tych dóbr – Hans Joachim Zühlke. Natomiast wizyta w Czerwonej Szkole rozpoczęła się od zwiedzenia Izby Muzealnej. Przewodnikiem był jej współtwórca: Maciej Rydzewski- Dyrektor kaliskiego Liceum. W uznaniu za pielęgnowanie polsko-niemieckiej historii naszego miasta i Szkoły otrzymał album zdjęć przedwojennych nauczycieli oraz uczniów, a także obraz przedstawiający nasz Kościół.
Czytaj całość...
REKRUTACJA 2018/2019
wtorek, 25 kwietnia 2017
REGULAMIN REKRUTACJI
Oświadczenie o niekaralności
Podanie do liceum i technikum
Podanie o przyjęcie do internatu

Zakres wymagań z języka angielskiego do klasy dwujęzycznej

- Klasa dwujęzyczna

• Certyfikaty B1, B2, C1 z języka angielskiego.
• Program wymiany międzynarodowej Erasmus+.
• Matura dwujęzyczna z języka angielskiego.
• Przedmioty w języku angielskim, m.in. historia Anglii, Buisness English.
• Warsztaty językowe w Londynie.
• Przygotowanie do studiów na kierunkach filologicznych oraz studiów za granicą.

- Klasa medyczno-politechniczna

• Zajęcia dodatkowe z grafiki komputerowej, programowania, projektowania AutoCAD.
• Zajęcia z chemii, biologii i fizyki w Szczecinie prowadzone przez pracowników PUM i ZUT.
• Warsztaty matematyczne i astronomiczne, praca na tabletach w programie GeoGebra.
• Warsztaty przygotowujące do egzaminu praktycznego z rysunku na uczelnie techniczne.
• Przygotowanie do studiów inżynierskich oraz przyrodniczych i medycznych.

- Klasa dziennikarsko-artystyczna

• Programy własne: komunikacja medialna, reżyseria i ruch sceniczny.
• Warsztaty regionalne, projekty i konkursy historyczne, teatralne, dziennikarskie.
• Zajęcia dodatkowe w szkolnej gazecie „Kontrast” i grupie teatralnej „Klepsydra”.
• Warsztaty dziennikarskie, m. in. w Warszawie oraz teatralne m.in. w Krakowie, prowadzone przez profesjonalistów.
• Warsztaty wokalne, muzyczne oraz rysunku i fotografii.
• Przygotowanie do studiów humanistycznych i do egzaminów na uczelnie artystyczne.

- Klasa wojskowa

• Obozy wojskowe w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Olesznie.
• Specjalistyczne zajęcia (strzelectwo, terenoznawstwo, przysposobienie wojskowe, taktyka inżynieryjno-saperska, pierwsza pomoc, musztra).
• współpraca z wojskiem polskim i wojskami sojuszniczymi państw NATO (Kanada, USA, Holandia).
• Konkursy i olimpiady z wiedzy o bezpieczeństwie, zawody sportowo – obronne.
• Przygotowanie do służby wojskowej oraz studiów na uczelniach wojskowych.

- Klasa policyjno-penitencjarna

• Lekcje prowadzone przez funkcjonariuszy Policji i Służby Więziennej według programów własnych.
• Specjalistyczne zajęcia (prewencja policji, podstawy prawa karnego, kryminalistyka, musztra policyjna, techniki interwencyjne i samoobrona, przysposobienie penitencjarne, strzelectwo).
• Zajęcia wyjazdowe w Zakładzie Karnym w Wierzchowie.
• Obozy szkoleniowe we współpracy z Policją i Służbą Więzienną.
• Przygotowanie do pracy w Policji, Służbie Więziennej oraz studiów w Wyższej Szkole Policji.

- Technikum Informatyczne - klasa patronacka Akademii Morskiej w Szczecinie

Podpisanie umowy patronackiej z Akademią Morską w Szczecinie


• Kształcenie kwalifikacji oraz suplement międzynarodowy w zawodzie technik informatyk.
• Umundurowanie, dodatkowe zajęcia na Akademii Morskiej w Szczecinie, m.in. z programowania, symulatorów komputerowych, pilotowania i zastosowania dronów.
• Bezpłatne kursy i dodatkowe zajęcia z projektu UE, m.in. prawo jazdy kategorii B, kwalifikacyjny kurs zawodowy technik cyfrowych procesów graficznych.
• Przygotowanie do studiów na kierunkach IT oraz na Akademii Morskiej w Szczecinie.Nasze atuty
• Bezpłatne zajęcia rozwijające pasje w ramach projektów edukacyjnych z historii regionalnej, teatru, dziennikarstwa, muzyki, astronomii, matematyki, języków obcych, samorozwoju, realizowane przez stowarzyszenie Jesteśmy Razem.
• Dofinansowanie do licznych warsztatów wyjazdowych ( Warszawa, Kraków, Szczecin).
• Współpraca z uczelniami wyższymi: PUM, ZUT, Uniwersytetem Szczecińskim, Collegium Balticum, Akademią Morską w Szczecinie oraz PWSZ w Wałczu, zajęcia w specjalistycznych laboratoriach.
• Międzynarodowe certyfikaty z języka angielskiego i niemieckiego.
• Wyjazdy w ramach programu Erasmus +.
• Język hiszpański w klasie pierwszej dwujęzycznej.
• Ogólnopolskie sukcesy indywidualne i redakcyjne szkolnej gazety „ Kontrast”, która ma ponad dziesięcioletnią tradycję.
• Twórcze działania i sukcesy w konkursach ogólnopolskich Grupy Teatralnej „Klepsydra”.
• Zajęcia w małych grupach międzyoddziałowych od pierwszej klasy.
• Klasy wojskowe działające nieprzerwanie od 17 lat.
• Współpraca z wojskiem i instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim, Wydziałem Żandarmerii Wojskowej w Olesznie, 12. Bazą Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, 1 Regionalną Bazą Logistyczną w Wałczu, 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu, Komendą Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim, Zakładem Karnym w Wierzchowie, Stowarzyszeniem Zachodniopomorskie Forum Bezpieczeństwa Pro Domo Sua, Fundacją Popularyzacji Bezpieczeństwa THORTAC, Armią Kanadyjską.
• Sukcesy na szczeblu centralnym w ogólnopolskich konkursach tematycznych i przedmiotowych.
• Życzliwa i przyjazna atmosfera.
• Prężnie działający Samorząd Uczniowski i radiowęzeł.
• Nowoczesne sale przedmiotowe i pomoce dydaktyczne.
• Koła zainteresowań prowadzone przez nauczycieli pasjonatów, m.in. zespół muzyczny, plastyczne, fotograficzne, językowe, historyczne, matematyczne, dziennikarskie, taneczne, teatralne, pierwszej pomocy, sportowe, wolontariat.
• Dobrze wyposażona siłownia, zajęcia z samoobrony.
• Sukcesy w zawodach sportowych, m.in. piłce ręcznej, piłce nożnej, unihokeju.
• Stypendia Starosty Powiatu Drawskiego dla uczniów klas pierwszych z najwyższymi wynikami egzaminu gimnazjalnego.
• Indywidualne planowanie rozwoju zawodowego ze wsparciem doradcy zawodowego.
• Rozwinięta pomoc psychologiczno – pedagogiczna, zajęcia z pedagogiem, psychologiem i doradcą zawodowym.
• Wykwalifikowana kadra pedagogiczna.
• Trzy bardzo dobrze wyposażone internaty, znajdujące się w bliskim sąsiedztwie szkoły.
• Kuchnia z domowym jedzeniem i stołówka.
• Stypendia dofinansowujące do wyżywienia.
<< Start < Poprzednia 11 12 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 199 - 208 z 208