- Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018
Klasa wojskowa na Dniu Otwartych Koszar CSWL Drawsko
wtorek, 05 czerwca 2018
W dniu 24.05.2018 r. uczniowie z klasy 1c o profilu wojskowym ZSP w Kaliszu Pomorskim wraz z Dyrektorem Maciejem Rydzewskim oraz nauczycielami: mjr rezerwy Andrzejem Kowalewskim oraz ks. Wojciechem Marcinkowskim uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim, zorganizowanych na Strzelnicy jeziora Ostrowiec z okazji jubileuszu 72. rocznicy powstania CSWL.

Czytaj całość...
Nowy spektakl plenerowy
poniedziałek, 04 czerwca 2018
Kaliscy informatycy na Akademii Morskiej w Szczecinie
czwartek, 31 maja 2018
W dniach od 16 do 19 maja 2018 r. uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego pod opieką wychowawcy Magdaleny Łojek oraz opiekunów Izabelli Chojnackiej i Joanny Bonieckiej wzięli udział w zajęciach z programowania i grafiki komputerowej, organizowanych przez Akademię Morską w Szczecinie, uczelnię, która objęła patronatem kaliskich informatyków. W ramach Kontraktu Samorządowego ZSP w Kaliszu Pomorskim współrealizuje projekt pn. „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.

Czytaj całość...
Dzień Otwarty Starostwa w Drawsku Pomorskim
czwartek, 31 maja 2018
W czwartek, 24 maja 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu pomorskim, a wśród nich reprezentantka grupy Medical Team z naszej szkoły, wraz z opiekunem Pawłem Łuczko, reprezentowali kaliskie Liceum podczas Dnia Otwartego Starostwa w Drawsku Pomorskim.

Czytaj całość...
Matura i co dalej...
środa, 30 maja 2018
W roku szkolnym 2017/18 maturę w kaliskim Liceum zdawało aż sześć klas: dwie klasy dwujęzyczne, medyczno-politechniczna, dziennikarsko-artystyczna, policyjna i wojskowa. Do egzaminu przystąpiła rekordowa liczba 114 abiturientów. Z arkuszami maturalnymi zmierzyli się w sali gimnastycznej, auli oraz w salach lekcyjnych. Najwięcej emocji budziły egzaminy pisemne na czele z królową nauk – matematyką.

Czytaj całość...
NA UCZELNIACH W LUTON I LONDYNIE
niedziela, 27 maja 2018
W dniach od 11 do 17 maja 2018 r. grupa uczniów z klasy pierwszej o profilu dwujęzycznym kaliskiego Liceum pod opieką wychowawczyni Kamili Kulik i nauczyciela języka angielskiego Macieja Tuźnika oraz pani Angeliki Buchholz z firmy Oxfordon, wzięła udział w warsztatach językowych w Londynie, podczas których młodzież uczestniczyła m. in. w zajęciach na wyższych uczelniach, miała okazję zapoznania się z perspektywą studiów w Wielkiej Brytanii. Z licealistami pojechała również zwyciężczyni IV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, organizowanego przez ZSP w Kaliszu Pomorskim.

Czytaj całość...
Najlepsi w województwie
niedziela, 27 maja 2018
Dnia 22 maja w siedzibie Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów przedmiotowych zorganizowanych w województwie zachodniopomorskim w roku szkolnym 2017/18 przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy ze szczecińskimi uczelniami. Wśród najlepszych znalazła się Maria Wiewiórkowska uczennica kaliskiego Liceum.

Czytaj całość...
O demokracji w Szczecinie
czwartek, 24 maja 2018
Refleksje na temat demokracji, wolności i swobód obywatelskich, a także rozmowy o prawach i obowiązkach młodych obywateli były tematem spotkania pt.,,Demokracja w praktyce”, w którym w dniu 15 maja 2018 r. uczestniczyła w Szczecinie, w Operze na Zamku młodzież z klasy 1d, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycielek wiedzy o społeczeństwie – Katarzyny Drab i Barbary Tuziak.

Czytaj całość...
Kaliskie piłkarki i piłkarze wicemistrzami Regionu w Wojewódzkiej Licealiadzie piłki nożnej
czwartek, 24 maja 2018
W dniach 14 i 17 maja 2018 r. zostały rozegrane dwa turnieje piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Wojewódzkiej Licealiady piłki nożnej, w których uczestniczyły drużyny z ZSP w Kaliszu Pomorskim trenowane przez nauczyciela wychowania fizycznego Karola Kalinę.

Czytaj całość...
Medical Team szkoli w Dziennym Domu Senior+
środa, 23 maja 2018
Dnia 15 maja 2018 r. opiekun grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski Karol Kalina przeprowadził szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w dla emerytów z Dziennego Domu Senior+. Szkolenie polegało na przekazaniu najważniejszych informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrażających życiu i zdrowiu, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, złamania oraz krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne. Seniorzy bardzo aktywnie brali udział w zajęciach ćwicząc każdy omawiany aspekt.

Czytaj całość...
Obóz policyjny klasy drugiej
środa, 23 maja 2018
W dniach od 9 do11 maja 2018 r. klasa druga o profilu policyjno – prawnym pod opieką wychowawcy Karola Kaliny i nauczyciela przysposobienia policyjnego Krzysztofa Wójciaka brała udział w obozie policyjnym w Nowej Studnicy. Podczas trzech dni szkolenia uczniowie musieli pokonać swoje słabości podczas ćwiczeń fizycznych, doskonalili umiejętności strzeleckie, trenowali współpracę w grupie. Poznawali również pracę policyjnych techników kryminalistyki oraz saperów ćwiczących na poligonie drawskim.

Czytaj całość...
OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS WOJSKOWYCH NA POLIGONIE DRAWSKIM
środa, 23 maja 2018
W dniach 8 do 10 maja 2018r. uczniowie klas 1c i 2c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w obozie szkoleniowym zorganizowanym wspólnie z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim w ramach planu współpracy na rok 2018. W zajęciach na terenie poligonu brało udział 32 uczniów. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: mjr rezerwy Andrzej Kowalewski, Sebastian Stateczny i Paula Kononowicz – Nowak.

Czytaj całość...
SPOTKANIA Z HISTORIĄ W KALISKIM LICEUM
wtorek, 22 maja 2018
W dniu 16 maja 2018r. w pracowni historycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie z historią w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna”. Uczestnicy projektu wzięli udział w praktycznych warsztatach renowacji pamiątek z przeszłości. Pod kierunkiem pana Wiesława Piotrowskiego, pasjonata historii regionalnej, kolekcjonera, autora licznych wystaw, a także ambasadora akcji eksploracyjno – poszukiwawczej „Jezioro Tajemnic” przywracali dawny blask przedmiotom pozyskanym do szkolnej izby pamięci od mieszkańców Kalisza Pomorskiego. W zajęciach uczestniczył również dyrektor szkoły Maciej Rydzewski.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 37 - 54 z 208