- Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018
Ćwiczenia ratownicze MEDYK 2018
wtorek, 08 maja 2018
Dnia 26 kwietnia 2018 r. niedaleko Oleszna odbyły się ćwiczenia ratownicze pod nazwą MEDYK 2018, zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną w Drawsku Pomorskim, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, Delegaturę Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Szczecinie, Wojskową Straż Pożarną, Ochotnicze Straże Pożarne z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego z powiatu drawskiego oraz Nadleśnictwo Drawsko. Wzięła w nich udział w charakterze pozorantów młodzież z kaliskiego Liceum, z grupy Medical Team Kalisz Pomorski, pod opieką Karola Kaliny.

Czytaj całość...
Sukces Medical Team w Zawodach Ratowniczych o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim
wtorek, 08 maja 2018
Dnia 25 kwietnia 2018 r. w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim odbyły się Zawody Ratownicze o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim. Wzięła w nich udział grupa Medical Team z kaliskiego Liceum pod opieką Karola Kaliny, zajmując po zaciętej rywalizacji drugie miejsce.

Czytaj całość...
NA STRZELNICY W WIERZCHOWIE
środa, 02 maja 2018
W dniu 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas policyjnych 1d i 2d, pod opieką nauczycieli Zbigniewa Jarząbka, Sebastiana Statecznego i Krzysztofa Wójciaka przeprowadzili trening strzelecki na strzelnicy w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. Zajęcia na strzelnicy prowadzone były w ramach zajęć z przysposobienia penitencjarnego w ramach porozumienia o współpracy między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i Zakładem Karnym w Wierzchowie.

Czytaj całość...
Przedszkolaki z Recza uczą się pierwszej pomocy
środa, 02 maja 2018
Dnia 17 kwietnia 2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Reczu odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z grupy sześciolatków. Grupa uczniów należących do zespołu Medical Team Kalisz Pomorski, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk, Rafał Gumny oraz Franciszek Halapacz, pod opieką pana Karola Kaliny, podzieliła się z najmłodszymi swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie technik dotyczących ratowania życia ludzkiego. Dzieci mogły zapoznać się jak wyglądają manekiny ćwiczebne, profesjonalny sprzęt medyczny, taki jak kołnierze ortopedyczne, szyny usztywniające i wiele innych.

Czytaj całość...
Obóz szkoleniowy klasy pierwszej policyjno  penitencjarnej w Komornicy i Warszawie.
wtorek, 24 kwietnia 2018
W dniach od 18 do 20 kwietnia 2018 roku, 30 uczniów pierwszej klasy policyjno – penitencjarnej wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, oraz opiekunami: nauczycielem przysposobienia policyjnego i historii, panem Krzysztofem Wójciakiem i ks. Wojciechem Marcinkiewiczem, przebywało na obozie szkoleniowym w miejscowości Komornica (powiat legionowski).

Czytaj całość...
NAJLEPSI W REGIONIE Z MATEMATYKI I JĘZYKA NIEMIECKIEGO
piątek, 20 kwietnia 2018
Piątek 13 kwietnia 2018r. okazał się szczęśliwym dniem dla zwycięzców II Regionalnego Konkursu dla Gimnazjalistów z Języka Niemieckiego i Matematyki, który odbył się w ZSP w Kaliszu Pomorskim. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 58 uczniów klas gimnazjalnych z Drawna, Drawska Pomorskiego, Wałcza, Choszczna, Chwiramu, Recza, Tuczna, Ińska, Wierzchowa, Świerczyny, Ostrowic, Nowego Worowa oraz Kalisza Pomorskiego.

Czytaj całość...
Honorowy profesor kaliskiego Liceum
wtorek, 17 kwietnia 2018
Jak niebanalnie rozpocząć lekcję z uczniami o Ferdydurke Witolda Gombrowicza, czy o Weselu Stanisława Wyspiańskiego. Co jest zaszyfrowane w tematach prac pisemnych i ustnych, jak pokonać tremę przed egzaminem i najważniejsze, czym jest literatura – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiadał Jarosław Klejnocki, literat, wykładowca na UW i dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie.

Czytaj całość...
Zajęcia z chemii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym
wtorek, 17 kwietnia 2018
Dnia 13 kwietnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim udali się na zajęcia laboratoryjne z chemii, na Pomorski Uniwersytet Medyczny do Szczecina. Były to kolejne zajęcia laboratoryjne z cyklu lekcji prowadzonych przez wykładowców uczelni w ramach umowy o patronacie szczecińskiego PUM nad klasami medyczno – politechnicznymi kaliskiego Liceum.

Czytaj całość...
Finaliści konkursu SUPERMATEMATYK
wtorek, 17 kwietnia 2018
W dniu 5 kwietnia 2018r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Katarzyny Witek wzięli udział w konkursie SUPERMATEMATYK, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskimdla gimnazjalistów, uczniów szkoły podstawowej i dla licealistów. Kaliskie Liceumi Technikum reprezentowali: Wojciech Pindor, Paulina Polewczak, Arkadiusz Wawruniak, Jakub Krzemień, Weronika Mazur, Zofia Hurka, Jakub Sankowski, Agata Jasiewicz, Szymon Gabrysiak, Adrian Kociuba.

Czytaj całość...
II MISTRZOSTWA SZKOŁY W UKŁADANIU TANGRAMÓW
wtorek, 17 kwietnia 2018
Dnia 27 marca 2018r.odbyły się II Mistrzostwa Układania Tangramów, czyli konkurs organizowany przez uczniów klasy 1 Ti pod opieką zastępcy zastępcydyrektora Katarzyny Witek. Do konkursu zgłosiło się 52 uczniów ze wszystkich klas, spośród których wyłoniono dziesiątkę finalistów, wśród których byli:Monika Nikorowicz kl. I a, Jakub Pietroń kl. I Ti, Mateusz Martenka kl. I a , Arkadiusz Wawruniak kl. I Ti , Kacper Woźniak kl. I b , Zofia Hurka kl. II b , Julia Sikora kl. II b, Olivia Kucharska kl. III a, Wiktoria Rakowska kl. II a, Łukasz Szczygielski kl. II d.

Czytaj całość...
"Kalisz Pomorski - moja mała Ojczyzna"
niedziela, 15 kwietnia 2018
Gdyby w poczet obywateli Kalisza Pomorskiego zaliczyć wszystkich licealistów, którzy zainteresowali się jego historią na lekcjach wiedzy o kulturze, to okazałoby się, że nasze miasto ma przynajmniej kilkuset mieszkańców więcej, a także kilkuset gorących jego propagatorów.

Czytaj całość...
Medical Team szkoli dzieci z Ośrodka wychowawczego w Niemieńsku
piątek, 13 kwietnia 2018
Dnia 10 kwietnia 2018 r. odbyło się szkolenie dla dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Atmosfera niesamowita, zaangażowanie dzieci jeszcze większe. Wspólnie mogliśmy przećwiczyć pozycję boczną bezpieczną, resuscytację krążeniowo-oddechową, złamania, rany i krwotoki, epilepsję oraz zadławienia. Na sam koniec krótkie odpytanie z tego co się nauczyliśmy i tutaj szok... Dzieciaki wykazały się dobrą pamięcią z przeprowadzonego szkolenia!!!!

Czytaj całość...
Klasa 3f zwycięzcą Ligi Klas w kategorii klas trzecich
piątek, 13 kwietnia 2018
W dniu 11 kwietnia 2018 r. klasa 3f, policyjno-prawna odebrała z rąk dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim Macieja Rydzewskiego dyplom i nagrodę finansową za zajęcie pierwszego miejsca w Lidze Klas w roku szkolnym 2017/2018 w kategorii klas trzecich. Zwycięzcy uzyskali imponującą łączną liczbę 297 punktów.

Czytaj całość...
MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY W SZCZECINIE
piątek, 13 kwietnia 2018
W dniu 9 kwietnia 2018r. drużyna Medical Team Kalisz Pomorski, działająca w kaliskim Liceum wzięła udział w XXVI Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Szczecinie.Opiekunem zespołu był pan Karol Kalina. Młodzi ratownicy wrócili zadowoleni, z bagażem doświadczeń, zajmując 3 miejsce w rejonie Drawskim i 5 miejsce w rejonach Drawskim i Szczecińskim na 10 uczestniczących zespołów.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 72 z 208