- Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018
DZIEWCZĘTA TUŻ ZA PODIUM W STARGARDZIE
piątek, 30 marca 2018
Dnia 26 marca 2018 r. w Stargardzie odbyły się Zawody Regionalne w Ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt z udziałem drużyny ZSP w Kaliszu Pomorskiem trenowanej przez Renatę Effenberg – Nawrot. Kaliskie licealistki zajęły tak nie lubiane przez sportowców IV miejsce.

Czytaj całość...
ŚWIETNY UBAW, CZY PROWOKACJA W TEATRZE POLSKIM?
piątek, 30 marca 2018
Uczniowie klas 2a i 3a kaliskiego Liceum postanowili w sposób nietypowy spędzić pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2018r. Tego dnia udali się wraz z wychowawczyniami Mirosławą Kacperską i Joanną Boniecką na wycieczkę do Teatru Polskiego w Szczecinie.

Czytaj całość...
Matematyczny sukces uczniów z ZSP w Kaliszu Pomorskim
piątek, 30 marca 2018
W dniu 23.03.2018r. odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczno-Językowy „Z Matematyką do Europy”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Kaliscy licealiści i uczniowie technikum informatycznego zajęli w rachunkowych zmaganiach dwa pierwsze miejsca w kategorii klas pierwszych i drugich.

Czytaj całość...
Zaszyfrowana matematyka na wykładzie prof. Michała Szurka
środa, 28 marca 2018
Dnia 19.03.2018r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim gościliśmy po raz kolejny wybitnego polskiego matematyka i publicystę pana profesora Michała Szurka z Uniwersytetu Warszawskiego. Nasz gość tym razem wprowadził nas w świat szyfrowania i kodowania. Zwrócił uwagę, że wynalazek szyfrowania nie jest wymysłem dzisiejszych czasów, jak mogłoby się wydawać, lecz już na początku XX wieku powstały pierwsze maszyny szyfrujące. Na ciekawych przykładach pan profesor zaprezentował te techniki. Uczniowie mogli potrenować rozszyfrowywanie kodów. Pan profesor był pod ogromnym wrażeniem uczennicy Weroniki Mazur, która w krótkim czasie odszyfrowała zapisany kodem tekst.

Czytaj całość...
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
wtorek, 27 marca 2018
W dniu 22.03.2018r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim odbyły się eliminacje miejsko – gminne LXI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „ Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym startowali uczniowie kaliskiego Liceum pod opieką Andrzeja Kowalewskiego. Turniej prowadził starszy kapitan Michał Bany z Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Czytaj całość...
Szkolenie na Strzelnicy Jaworze
wtorek, 27 marca 2018
W dniu 23.03.2017r. uczniowie klas pierwszej i drugiej o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach planu planu współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim uczestniczyli w praktycznych szkoleniu ogólnowojskowym na terenie Strzelnicy Jaworze. Opiekunami uczniów byli mjr Andrzej Kowalewski i Sebastian Stateczny.

Czytaj całość...
MOC NAUKOWCÓW W SZCZECINIE
wtorek, 27 marca 2018
Młodzież z kaliskiego Liceum i Technikum o zainteresowaniach naukami matematyczno – przyrodniczymi 16 marca 2018r., pod opieką Katarzyny Witek, Renaty Effenberg – Nawrot i Emilii Grabowskiej – Grządziel, brała udział w zajęciach warsztatowych na MOCY NAUKOWCÓW zorganizowanych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Czytaj całość...
Dzień Wiosny, dniem Samorządu Uczniowskiego
wtorek, 27 marca 2018
Dnia 21 marca 2018 r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim rywalizowali między sobą w konkurencjach sportowo-artystycznych z okazji Dnia Wiosny. Dzień Wiosny od dawna nazywany był dniem Samorządu Uczniowskiego. Witając Wiosnę, mogliśmy w ten sposób świętować także owocną i pełną poświęcenia pracę opiekuna Samorządu wraz z zaangażowanymi w jego pracę uczniami. Tego dnia klasy uczniowie pokonywali przeszkody podczas wyścigów rzędów, rozwiązywali rebusy, odpowiadali na pytania i wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową w czasie biegu terenowego wynoszącego około 10 km.

Czytaj całość...
Sześć spektakli "Klepsydry"
wtorek, 27 marca 2018
Dzięki grupie teatralnej „Klepsydra” i jej opiekunce pani Joannie Mączkowskiej uczniowie kaliskich szkół (Podstawowej i Liceum) oraz mieszkańcy przeżyli 19 marca Dzień Teatru w sposób najwłaściwszy, czyli jako widzowie na sztuce „Manekiny” odegranej aż sześć razy.

Czytaj całość...
WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
wtorek, 27 marca 2018
Dnia 22 marca 2018 r. w Szczecinie odbyły się Zawody Regionalne w Ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. Wzięli w nich udział kaliscy Licealiści pod opieką Renaty Effenberg – Nawrot, którzy po zaciętej walce zostali wicemistrzami zawodów.

Czytaj całość...
KONKUES REGIONALNY "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NIEZŁOMNI"
czwartek, 22 marca 2018
W dniu 20 marca 2018 r. w Izbie Pamięci, a zarazem pracowni historycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się wręczenie nagród laureatkom etapu regionalnegoVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Dwie kaliskie Licealistki zajęły w nim pierwsze miejsca – Aleksandra Roganz klasy 3c w kategorii prac literackich oraz Emilia Sikora z klasy 2a w kategorii prac plastycznych.

Czytaj całość...
KALISKA LICEALISTKA FINALISTKĄ "OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI"
wtorek, 20 marca 2018
W dniu 15 marca 2018 r. dwie uczennice z klasy 2a i 2b Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Weronika Mazur i Marta Maciąg, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego wzięły udział w etapie wojewódzkim V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się w siedzibie ZCDN w Szczecinie. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyło36 uczniów z 21 szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj całość...
MISTRZYNIE I MISTRZOWIE POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ
poniedziałek, 19 marca 2018
Dnia 13 marca 2018 r. w hali ZSP Złocieniec odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopcówz udziałem reprezentacji z powiatu drawskiego. W zawodach wzięły udział dwie drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim trenowane przez Renatę Effenberg – Nawrot.

Czytaj całość...
Rekordowa liczba Pi
poniedziałek, 19 marca 2018
Tradycyjnie w dniu święta liczby Pi, czyli 14 marca 2018 r. kaliscy Licealiści i uczniowie technikum informatycznego uhonorowali ludolfinę wyjątkowo słodko. Rano powitał nas Albert Einstein z plakatu Weroniki Mazur informując o dzisiejszych wydarzeniach. Martyna Czerepaniak o drugiej w nocy upiekła pyszne czekoladowe ciasto, w kształcie liczby Pi, a kolorowymi babeczkami uraczyła nas Wiktoria Rakowska. Głównym punktem święta był konkurs zapamiętywania cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, zorganizowany pod kierunkiem nauczycielek matematyki – zastępcy dyrektora Katarzyny Witek, Danuty Stempień i Zyty Bogacz.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 90 z 208