- Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018
SPOTKANIE KLASY WOJSKOWEJ Z PRZECIWLOTNIKAMI
wtorek, 13 marca 2018
W dniu 8 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli żołnierze 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, ćwiczący na poligonie drawskim. Oficer wychowawczy por. Dariusz Kwaśniewski, dowódca kompanii remontowej por. Marcin Nowara oraz szeregowy Przemysław Kowalski z sekcji wychowawczej spotkali się z uczniami klasy 1c o profilu wojskowym oraz dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim.

Czytaj całość...
Grupa teatralna Klepsydra w Krakowie
wtorek, 13 marca 2018
Spektakl „Lot nad kukułczym gniazdem” zachwycił kaliskich Licealistów z grupy teatralnej „Klepsydra”, którzy pojechali do Krakowa na ósmą już z kolei wycieczkę warsztatową, która trwała od 28 lutego do 3 marca 2018 r.

Czytaj całość...
Szkolenie Medical Team ze strażakami z Drawska
wtorek, 13 marca 2018
Dnia 6 marca 2018 r. nad jeziorem Kociołek w Olesznie odbyło się szkolenie z ratownictwa wodnego w warunkach zimowych Medical Team Kalisz Pomorski przeprowadzone przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnejw Drawsku Pomorskim.

Czytaj całość...
Dzień Kobiet w kaliskim Liceum
wtorek, 13 marca 2018
Dnia 8 marca 2018 r. w kaliskim Liceum wszystkim Paniom zostały wręczane tulipany z okazji Światowego Dnia Kobiet. W związku z tak wyjątkowym dniem, Samorząd Uczniowski chciał obdarować pięknymi kwiatami wszystkie Panie, a uśmiech i radość na ich twarzach były bezcenne.

Czytaj całość...
SPOTKANIE Z HISTORIĄ BOHATERÓW NIEZŁOMNYCH
piątek, 09 marca 2018
W dniu 07.03.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościł Kajetan Rajski, pisarz i publicysta, Redaktor Naczelny Kwartalnika „Wyklęci”. Spotkał się z młodzieżą klas mundurowych, pod opieką nauczyciela historii Konrada Chwastka i nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Andrzeja Kowalewskiego.

Czytaj całość...
Najważniejsze działania "Klepsydry" w 2017 roku
środa, 07 marca 2018
Działająca w kaliskim Liceum od ośmiu lat grupa teatralna „Klepsydra” także w 2017r. odegrała ważną rolę w życiu naszego miasta. Uczniowie pod kierunkiem Joanny Mączkowskiej (polonistki i absolwentki reżyserii krakowskiej PWST) twórczo uczestniczyli w wielu ważnych wydarzeniach, tak społecznych jak i kulturalnych. Warto zatem przypomnieć ten artystyczny ślad w pejzażu Kalisza Pomorskiego.


Czytaj całość...
Kaliscy licealiści zgłębiają tajniki biologii na ZUT w Szczecinie
wtorek, 06 marca 2018
Dnia 26 lutego 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycielki biologii mgr Emilii Grabowskiej-Grządziel i nauczyciela akademickiego dr inż. Marceliny Krupy-Małkiewicz wzięli udział w praktycznych warsztatach naukowych opartych na nowoczesnych metodach badawczych. Zajęcia miały miejsce na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i odbyły się w ramach współrealizowanego z uczelnią projektu „Licealista w świecie nauki”.

Czytaj całość...
Weekendowe zmagania z matematyką
wtorek, 06 marca 2018
Pierwszy weekend marca upłynął w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod znakiem matematyki. W dniach od 2 do 4 marca 2018 r. odbyły się warsztaty matematyczne, w których uczestniczyło 25 tegorocznych maturzystów. Zajęcia poprowadził dr Przemysław Kamiński, wykładowca akademicki oraz nauczyciel matematyki ze Szczecina, a także nauczycielki matematyki z kaliskiego Liceum: zastępca dyrektora Katarzyna Witek, Zyta Bogacz i Danuta Stempień, inicjatorki spotkania z Królową Nauk.

Czytaj całość...
CZYTAMY GŁOŚNO PO ANGIELSKU
wtorek, 06 marca 2018
W dnia 1 marca 2018 r. odbył się w kaliskim Liceum Konkurs Głośnego Czytania Literatury Anglojęzycznej. Pomysłodawczynią czytelniczych zmagań była nauczycielka języka angielskiego Izabella Chojnacka. Idea przyświecająca konkursowi to propagowanie wśród uczniów czytelnictwa literatury anglojęzycznej w oryginale, które nie tylko pomaga w rozwijaniu umiejętności językowych, ale jest też ogromną przyjemnością. Głośne zaś czytanie, jest przyjemnością podwójną, bo dzieloną z innymi. Doświadczyło jej 11 kaliskich Licealistek i Licealistów: Daria Bernat, Wiktoria Kujawska, Paulina Ławniczak, Filip Maculewicz, Zuzanna Marcinkowska, Maksymilian Markowski, Weronika Mazur, Katarzyna Pluto-Prądzyńska, Wiktoria Rakowska, Aleksandra Ramza i Klaudia Tukindorf. Zaprezentowali oni fragmenty prozy anglojęzycznej przed audytorium składającym się z zaproszonych, zaprzyjaźnionych osób, koleżanek i kolegów oraz nauczycieli.

Czytaj całość...
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
wtorek, 06 marca 2018
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miały miejsce 28 lutego 2018 r. Głównym organizatorem działań upamiętniających Bohaterów Niezłomnych był nauczyciel historii Krzysztof Wójciak we współpracy z nauczycielem historii i opiekunem zespołu muzycznego Dystractor Konradem Chwastkiem.

Czytaj całość...
Szkolenie klas policyjnych w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
wtorek, 06 marca 2018
W dniu 28 lutego 2018r. klasy o profilu policyjno – penitencjarnym: 1d i 2d pod opieką wychowawców Pawła Łuczki oraz Karola Kaliny wzięły udział w kolejnych zajęciach w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, realizowanych w ramach porozumienia o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI LIDERAMI POMORSKIEJ LIGI HISTORYCZNEJ
wtorek, 27 lutego 2018
W dniu 22 lutego 2018r. drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Dyrektora Macieja Rydzewskiego wzięła udział w trzeciej rundzie Pomorskiej Ligi Historycznej, debacie punktowanej „Polska Odrodzona”, która odbyła się na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Kaliscy Licealiści wygrali wszystkie debaty i zostali zwycięzcami rundy.

Czytaj całość...
Zajęcia na strzelnicy w Złocieńcu
wtorek, 27 lutego 2018
W dniu 20 lutego 2018r. uczniowie klasy 1c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy w Złocieńcu, zorganizowanym przez Klub Strzelecki LOK „Cel”. Głównym zadaniem szkolenia było przeprowadzenie strzelania z broni sportowej kbks, podnoszenie umiejętności celowania, właściwego przyjmowania postaw strzeleckich, przestrzegania warunków bezpieczeństwa.

Czytaj całość...
Licealiści w świecie nauki
wtorek, 27 lutego 2018
W dniu 12 lutego 2018r. piętnaścioro kaliskich Licealistów pod opieką nauczycielki biologii Emilii Grabowskiej – Grządziel uczestniczyło w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Licealista w świecie nauki”, realizowanego przez Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim we współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 108 z 208