- Rok szkolny 2018/2019
Rok szkolny 2018/2019
LICEALIŚCI ODDALI HOŁD LOTNIKOM
środa, 30 stycznia 2019
W mroźny wieczór, dniu 23 stycznia 2019 r. pododdział 19 uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora rez. Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wziął udział w uroczystościach rocznicowych związanych z upamiętnieniem 11. rocznicy katastrofy samolotu CASA C-295M pod pomnikiem na miejscu tragedii.

Czytaj całość...
POLONEZ NA PIĘĆDZIESIĄT PAR!
środa, 30 stycznia 2019
W mroźny sobotni wieczór 26 stycznia 2019r. maturzyści z czterech klas licealnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, dokładnie na 100 dni przed maturą, rozpoczęli bal studniówkowy. Mimo chłodu za oknami nikomu nie było zimno, dobra zabawa i tańce do białego rana rozgrzewały młodzież, rodziców i zaproszonych gości.
Bal odbył się w auli i na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim. Uroczystość przebiegała w pięknej scenerii wystroju marynistycznego. Głównymi bohaterami studniówki byli uczniowie klas maturalnych – 3a o profilu dwujęzycznym wraz z wychowawczynią Mirosławą Kacperską, 3b o profilu dziennikarsko – politechnicznym wraz z wychowawczynią Zytą Bogacz, 3c o profilu wojskowym z wychowawcą Sebastianem Statecznym i 3d o profilu policyjnym z wychowawcą Karolem Kaliną.
Czytaj całość...
Pierwsza pomoc w Dziennym Domu Senior+
niedziela, 27 stycznia 2019
W środę 23 stycznia 2019 r. członkinie grupy medycznej Medical Team przy ZSP w Kaliszu Pomorskim Aleksandra Kowalczyk i Natalia Kopczyk, wraz z opiekunem Karolem Kaliną, przeprowadziły szkolenie dla seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Kaliszu Pomorskim.
Była to okazja to do powtórzenia procedury wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i osób dorosłych, a także do przećwiczenia ratowania ludzkiego życia przy zadławieniach. Uczestnicy szkolenia mogli sprawdzić swoje umiejętności na specjalnym fantomie do ćwiczeń pierwszej pomocy w przypadku zadławień. Poza przypomnieniem podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pokazały jak udrożnić drogi oddechowe przy pomocy sprzętu medycznego.
Czytaj całość...
Upamiętnienie 74. rocznicy ewakuacji jeńców Oflagu IID
niedziela, 27 stycznia 2019
W środę 23 stycznia 2019r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pojechali na teren Oflagu IID, aby upamiętnić rocznicę ewakuacji jeńców obozu – polskich oficerów, którzy w dniu 28 stycznia 1945 roku wyruszyli w trudną drogę zakończoną w ostatnich dniach marca 1945 r. w Stalagu XB, w Sandbostel.
Rajd Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu IID od kilku lat ma miejsce w czerwcu. Jednak upamiętnienie polskich oficerów odbywa się także zimą, by uczcić pamięć tamtych dni w styczniu, w rocznicę dramatycznych wydarzeń.
Czytaj całość...
Sukces wokalistki Klepsydry
piątek, 25 stycznia 2019
Tegoroczną laureatką „XIII Konkursu Kolęd i Pastorałek” w Reczu, który odbył się 17 stycznia 2019r., została uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wokalistka grupy teatralnej „Klepsydra” – Wiktoria Spieler. Jury przyznało jej pierwszą nagrodę za umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz „ogólne wrażenie artystyczne”.
W przesłuchaniach uczestniczyło kilkudziesięciu wykonawców podzielonych na trzy grupy wiekowe. Wiktoria występowała w kategorii trzeciej (wiek od 15 do 19 lat). Przypomnijmy, iż rok temu w tym samym konkursie zdobył wyróżnienie ubiegłoroczny absolwent ZSP w Kaliszu Pomorskim, także wokalista „Klepsydry” – Adrian Kociuba.

Czytaj całość...
PODSUMOWANIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA
piątek, 25 stycznia 2019
W piątkowe południe 18 stycznia 2019r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim spotkali się na sali gimnastycznej, na apelu podsumowującym pierwsze półrocze roku szkolnego 2018/2019. Spotkanie było okazją do podziękowania nauczycielom i uczniom za wytężoną naukę i liczne działania oraz sukcesy w zawodach sportowych i konkursach. Dyrektor Maciej Rydzewski podziękował również organowi prowadzącemu, jaki jest Starostwo Drawskie, Gminie Kalisz Pomorski oraz osobom i instytucjom współpracującym ze szkołą.
Apel rozpoczął się od minuty ciszy upamiętniającej tragiczne wydarzenia w Gdańsku – śmierci prezydenta miasta Pawła Adamowicza.
Czytaj całość...
Połowinki w kaliskim Liceum
piątek, 25 stycznia 2019
19 stycznia 2019 r. odbyły się długo przygotowywane i wyczekiwane połowinki , w trakcie których wszystkie klasy drugie świętowały półmetek swojej historii w naszym Liceum.
Uroczystość licealistów rozpoczęła się od przemowy prowadzących: Julii Enders (kl.2b) i Nikodema Dziermańskiego (kl.2a), którzy w imieniu swoich koleżanek i kolegów mile przywitali zaproszonych wychowawców, rodziców oraz gości. Powitalnym prezentem dla wszystkich był występ wokalny Wiktorii Spieler (kl.2b), która jak zawsze zachwyciła swoim głosem. Uczniowie serdecznie podziękowali kwiatami - symbolem wdzięczności za okazaną życzliwość pomoc i wyrozumiałość swoim wychowawcom: Kamili Kulik ( klasa druga A –dwujezyczna, Joannie Mączkowskiej- klasa druga B medyczno-politechniczna, Grażynie Czerner - klasa druga C wojskowa, Pawłowi Łuczce- klasa druga D policyjno- penitencjarna). Kwiaty wdzięczności otrzymali także zaangażowani rodzice, którzy sporo czasu poświęcili w przygotowanie uroczystości.
Czytaj całość...
Zajęcia w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
wtorek, 22 stycznia 2019
W dniu 16 stycznia 2019r. uczniowie z klasy pierwszej policyjno-penitencjarnej pod opieką nauczyciela przysposobienia penitencjarnego Krzysztofa Wójciaka, w ramach porozumienia o współpracy ze szkołą wzięli udział w zajęciach na terenie Zakładu Karnego w Wierzchowie.
W części teoretycznej dowiedzieli się jaka jest struktura i organizacja więziennictwa, rodzaje zakładów karnych w naszym kraju. Zostali zapoznani z programami resocjalizacyjnymi prowadzonymi przez funkcjonariuszy w pracy ze skazanymi. W części praktycznej zostali wyposażeni w alkogogle i narkogogle, dzięki czemu mieli możliwość sprawdzenia jak zmienia się zachowanie i postrzeganie rzeczywistości po zażyciu środków odurzających lub spożyciu alkoholu.
Czytaj całość...
Gala Talentów w ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 16 stycznia 2019
W piątkowe popołudnie 11 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się Szkolna Gala Talentów, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście i rodzice. Wydarzenie to miało wyjątkowy i nowatorski przebieg. Jego myślą przewodnią było zaprezentowanie szerokiej widowni uczniowskich talentów, zainteresowań i pasji. Pomysłodawczynią zorganizowania Gali była pedagog Anna Józiak. Całość uroczystości koordynowała Joanna Mączkowska, polonistka, reżyser teatralny.
Czytaj całość...
Optyka oraz modele Wszechświata na Uniwersytecie Szczecińskim
środa, 16 stycznia 2019
W poniedziałek 14 stycznia 2019r. grupa uczniów rozszerzających fizykę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycielki fizyki – Marty Kaczmarek, w ramach współpracy z uczelnią, uczestniczyła w zajęciach w pracowni fizycznej na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Było to drugi z cyklu wyjazdów. Tym razem uczniowie poszerzyli wiedzę i umiejętności podczas doświadczeń z optyki falowej i optyki geometrycznej oraz wykładu z kosmologii.
Czytaj całość...
Medical Team na finale WOŚP 2019 w Reczu
środa, 16 stycznia 2019
Dnia 13 stycznia 2019r. na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu Macieja Gryczewskiego w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięli udział członkowie Medical Team ZSP Kalisz Pomorski Karolina Biskupska i Dariusz Ostrowski. Impreza miała miejsce w hali widowiskowo-sportowej w Reczu.
Czytaj całość...
STUDIA ZA GRANICĄ  BLIŻEJ NIŻ MYŚLISZ!
środa, 16 stycznia 2019
W piątek 11 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przebywali Janusz Dragiewicz, Certyfikowany Konsultant Edukacyjny British Council, twórca portalu studiawanglii.pl oraz absolwent klasy dwujęzycznej kaliskiego liceum Mateusz Gajda, obecnie student kierunku Business Management, na Buckinghamshire New University w Wielkiej Brytanii. Goście spotkali się z młodzieżą klas dwujęzycznych – pierwszej i trzeciej, przekazując cenne informacje i dzieląc się doświadczeniami związanymi z możliwościami i realiami studiów na uczelniach brytyjskich.
Czytaj całość...
Jak śpiewa wszechświat?
wtorek, 15 stycznia 2019
Po raz czwarty kaliscy Licealiści mogli posłuchać jak „śpiewa wszechświat” na warsztatach astronomicznych. W piątek 11.01.2019r. uczniowie klas 1a, 1ti i 2a mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach z astronomii prowadzonych przez nauczyciela fizyki i informatyki Piotra Sieradzona, z wykształcenia i zamiłowania, świetnego astrofizyka.
Czytaj całość...
Otwarta lekcja pierwszej pomocy z kaliskimi gimnazjalistami
wtorek, 15 stycznia 2019
Dnia 11 stycznia 2019 r. na zaproszenie wychowawcy klasy gimnazjalnej 3c Viollety Zbytek odbyła się otwarta lekcja pierwszej pomocy, prowadzona przez Karola Kalinę, nauczyciela wychowania fizycznego z kaliskiego liceum, Instruktora Pierwszej Pomocy i Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jakie są różnice między Instruktorem Pierwszej Pomocy, a Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a Ratownikiem Medycznym, jak zdobyć uprawnienia w poszczególnych specjalnościach. Mogli także zobaczyć jak wygląda profesjonalny sprzęt medyczny do ćwiczeń pierwszej pomocy. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a uczniowie wykazywali się dużym zainteresowaniem tematyką związaną z pierwszą pomocą.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 127 - 144 z 225