- Rok szkolny 2018/2019
Rok szkolny 2018/2019
BLIŻEJ FUNDUSZY EUROPEJSKICH
poniedziałek, 03 grudnia 2018
W piątek 30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościła pani Joanna Radomska, pracownik Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Szczecinku. Przeprowadziła z uczniami klas drugich i trzecich zajęcia na temat możliwości, jakie dają młodym ludziom, absolwentom liceów Fundusze Europejskie.
Czytaj całość...
Ciekawe lekcje o energetyce jądrowej
poniedziałek, 03 grudnia 2018
W dniu 30.11.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościł dr Tomasz Denkiewicz, zastępca dyrektora Instytutu Fizyki Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.
W ramach porozumienia o współpracy między władzami Wydziału, a ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz realizacji programu Ministerstwa Energii, Fundacji Instytutu Zrównoważonej Energetyki, doktor Denkiewicz przeprowadził z młodzieżą lekcje na temat energetyki jądrowej. Inicjatorką współpracy szkoły z Uniwersytetem Szczecińskim jest nauczycielka fizyki Marta Kaczmarek.
Czytaj całość...
KALISCY DEBATANCI NA SZKOLENIU W SZCZECINIE
czwartek, 29 listopada 2018
W dniach 20 – 21 listopada 2018 r. w Szczecinie odbyło się szkolenie przeddebatanckie dla drużyn zakwalifikowanych do ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych IPN. Wśród 8 zespołów, z których w lutym 2019 r. zostanie wyłoniona reprezentacja naszego województwa znalazła się ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza Pomorskiego.
Kalisz Pomorski reprezentuje pięcioro uczniów z klasy 1a – Julia Dębiec, Dariusz Guz, Jakub Jakim, Wiktor Piwnicki i Nikolas Richter. Podczas szkolenia rolę opiekuna pełnił ksiądz Wojciech Marcinkiewicz oraz w drugim dniu także przygotowujący zespół do konkursu, dyrektor Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Odwaga wyrażania opinii
czwartek, 29 listopada 2018
Jakich polityków podziwiam, czy youtuberzy wiedzą więcej o młodych ludziach niż wszystkie rady pedagogiczne razem wzięte? Dlaczego młodzi wciąż myślą o seksie? To tylko niektóre pytania, z którymi zmagali się licealiści z Kalisza Pomorskiego podczas trzydniowych warsztatów.
Kto chciałby poświęcić swój weekend jedynie na naukę? Okazuje się, że 16 osób z naszego liceum podjęło się takiego wyzwania bez wahania, a dla niektórych chętnych nawet zabrakło miejsc. Pod okiem polonistki Aleksandry Radeckiej, redaktora Roberta Mazurka oraz malarza Sebastiana Kroka młodzi zgłębiali tajemnice dziennikarstwa i współczesnej sztuki.
Czytaj całość...
Dziennikarze Kontrastu pracują na Warszawę
poniedziałek, 26 listopada 2018
Drzazgi w palcach, dziury w spodniach, brudne buty… Tak wyglądała w sobotnie popołudnie ( 24 listopada 2018 r.) grupa uczniów ze szkolnej gazety. Powód ważny, chcąc zrealizować plan warsztatów dziennikarskich w Warszawie, ujętych w projekcie „ Kulturalny kalejdoskop z Niepodległą”, postanowili na nie zapracować.
Taką możliwość stworzył młodzieży lokalny przedsiębiorca pan Cezary Gozdera, który w ubiegłym roku otrzymał z rąk dyrektora Macieja Rydzewskiego tytuł „ Przyjaciela Liceum w Kaliszu Pomorskim”. Jak widać przyjacielem szkoły można być na wiele sposobów.
Czytaj całość...
Młodzieży czytanie z udziałem Klepsydry
sobota, 24 listopada 2018
Uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra” działającej przy kaliskim Liceum uczestniczyli w akcji „Młodzieży czytanie”, która odbyła się 20 listopada w sali konferencyjno–kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela. Gospodarzami spotkania w Koszalinie byli: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Robert Stępień oraz Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Dariusz Pawlikowski.
Udział w akcji „Młodzieży czytanie” polegał na publicznej prezentacji fragmentów klasycznych dzieł literatury polskiej. Naszym uczniom przypadło „Kazanie wtóre” Piotra Skargi, zatytułowane: „O miłości ku ojczyźnie i o pierwszej chorobie Rzeczypospolitej, która jest z nieżyczliwości ku ojczyźnie”.
Czytaj całość...
KLASY POLICYJNO PENITENCJARNE W ZAKŁADZIE KARNYM W WIERZCHOWIE
sobota, 24 listopada 2018
W środę 21 listopada 2018 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej o profilu policyjno-penitencjarnym wraz z komisarzem Krzysztofem Wójciakiem i wychowawcą Pawłem Łuczko, uczestniczyli w zajęciach na terenie Zakładu Karnego w Wierzchowie.
Dla uczniów drugiej klasy były to kolejne zajęcia z panią porucznik Dorotą Zwolańską. Natomiast uczniowie klasy pierwszej byli pierwszy raz w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, z którym ZSP w Kaliszu Pomorskim z wiążące umowa o współpracy.
Czytaj całość...
Robert Mazurek z tytułem przyjaciela kaliskiej szkoły
czwartek, 22 listopada 2018
16 listopada współautor rubryki „Z życia koalicji, z życia opozycji” i prowadzący poranną rozmowę w RMF FM - Robert Mazurek odebrał honorowy tytuł „Przyjaciela Liceum w Kaliszu Pomorskim”.
Specjalnie na tę okazję w kaliskim liceum zorganizowano apel. Nagrodę dziennikarzowi wręczył dyrektor szkoły Maciej Rydzewski. Uczennice prowadzące spotkanie dowcipnie komentowały obecność gościa. A to dlatego, że dziennikarz w ubiegłym roku nie odebrał żadnej z prestiżowych ogólnopolskich nagród, które mu przyznano. Ani nie pofatygował się do Krakowa po statuetkę Mediatorów, ani nie udał się na galę Grand Press.
Czytaj całość...
WARSZTATY W DZIKIEJ ZAGRODZIE
wtorek, 20 listopada 2018
Dnia 16.11.2018 r. w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie odbyły się warsztaty z udziałem kaliskich Licealistów z klasy 3c o profilu wojskowym pod opieką księdza Wojciecha Marcinkiewicza.
W spotkaniu uczestniczyły rówież służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo: policja, wojsko, straż gminna i miejska. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały informacyjne. Program warsztatów obejmował zwiedzanie zagrody i karmienie żubrów oraz wykłady, które poruszały następujące tematy:

Czytaj całość...
Zmagania z Utopią  konkurs rozstrzygnięty
wtorek, 20 listopada 2018
W środę 14 listopada 2018 r. podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Drawskiego zostały wręczone nagrody laureatom VI Dyktanda o Pióro Starosty Drawskiego.
Statuetka Mistrza Ortografii 2018 r. powędrowała do ucznia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Roberta Jankowskiego, tytuł pierwszego Wicemistrza otrzymała również uczennica kaliskiego liceum Maja Piskorowska, natomiast drugim Wicemistrzem ortografii została Katarzyna Lewandowska.
Czytaj całość...
Klasy wojskowe na manewrach Anakonda-18
wtorek, 20 listopada 2018
Chłodny, ale słoneczny piątek 16 listopada 2018r. był wyjątkowym dniem dla uczniów klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie klas 1c i 2c pod opieką nauczycieli – mjr rez. Andrzeja Kowalewskiego, Pawła Łuczko i Renaty Effenberg-Nawrot na zaproszenie dowódcy CSWL Drawsko płk Marka Gmurskiego, wzięli udział w „Dniu Obserwatora”, odbywającym się w ramach manewrów ANAKONDA 2018 na poligonie drawskim.
Czytaj całość...
II Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Drawskiego
sobota, 17 listopada 2018
Dnia 15 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się II edycja Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Drawskiego.
W zawodach wzięło udział 8 zespołów z trzech szkół Powiatu Drawskiego. W kategorii Szkół Podstawowych do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego i Złocieńca, natomiast w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza Pomorskiego i Drawska Pomorskiego. Rywalizacja zarówno w jednej jak i drugiej kategorii była bardzo zacięta.
W pierwszym etapie zespoły musiały sobie poradzić z testem wiedzy, który zawierał 30 pytań z pierwszej pomocy przedmedycznej dla szkoły podstawowej i 30 pytań z kwalifikowanej pierwszej pomocy dla szkół ponadgimnazjalnych.
Czytaj całość...
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA WOJSKOWO
sobota, 17 listopada 2018
W dniu 08.11.2018r w Drawsku Pomorskim odbyły się obchody Święta Niepodległości przygotowane przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i władze miasta. Na zaproszenie dowódcy CSWL pułkownika Marka Gmurskiego w uroczystościach wzięli udział uczniowie klasy 1c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora rez. Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego.
Czytaj całość...
Uczennice z kaliskiego Liceum nagrodzone w ogólnopolskim konkursie w Warszawie
sobota, 17 listopada 2018
Uczennice z kaliskiego Liceum od kilku lat uczestniczą z wielkim powodzeniem w ogólnopolskim konkursie historyczno- artystycznym „Pamięć nieustająca” w Warszawie. Każdego roku zdobywają tam czołowe miejsca i tak było w obecnej VI edycji, w której tytuł laureata przyznano Karolinie Budnickiej, a wyróżnienie otrzymała Oktawia Gwiaździńska.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 163 - 180 z 225