- Rok szkolny 20219/2020
Rok szkolny 20219/2020
ZAKOŃCZENIE KURSU ECDL
środa, 04 grudnia 2019
W ramach Kontraktu Samorządowego Strefy Centralnej, w którym uczestniczy powiat drawski 27 uczniów klasy drugiej technikum informatycznego z ZSP w Kaliszu Pomorskim zakończyło kurs ECDL rozpoczęty w klasie pierwszej. W dniach od 25 do 29 listopada 2019r. poznawali i doskonalili treści zawarte w modułach S1 – S3. Są to zajęcia rozwijające umiejętności z zakresu informatyki, kończące się egzaminem pozwalającym na uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.
W module S1 uczniowie tworzyli m.in. bazy danych, doskonalili umiejętność pracy z formularzami i raportami: ich tworzenie, modyfikowanie i formatowanie. Moduł S2 rozwijał umiejętność pracy z prezentacjami i zapisywania ich w różnych formatach, korzystanie z wbudowanych opcji systemu pomocy w celu zwiększenia wydajności pracy. W module S3 kaliscy informatycy poznawali różne aspekty zabezpieczania informacji i danych, fizycznego bezpieczeństwa, prywatności i kradzieży tożsamości. Ćwiczyli umiejętność ochrony komputera, urządzeń i sieci przed szkodliwym oprogramowaniem i nieautoryzowanym dostępem. Poznawali pojęcia związane z siecią, rodzajami sieci, połączeniami sieciowymi i zaporą sieciową. Zajęcia odbywały się w pracowniach informatycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod okiem doświadczonych szkoleniowców.
Czytaj całość...
Absolwenci klasy policyjnej w Szkole Policji w Słupsku
środa, 04 grudnia 2019
Trzech tegorocznych absolwentów klasy policyjnej ZSP w Kaliszu Pomorskim, których przysposobienia policyjnego uczył pan Krzysztof Wójciak przebywa obecnie na kursie podstawowym w Szkole Policji w Słupsku. Potwierdzają tym samym sens funkcjonowania klas mundurowych.
Istotą klas mundurowych jest przygotowanie uczniów do pracy w wybranej przez siebie służbie. Poza nauką musztry, strzelania, podstawowych działań w danej służbie ważne jest, aby uczniowie jak najwięcej dowiedzieli się o warunkach pracy, o zagrożeniach i niedogodnościach związanych z daną służbą, o warunkach finansowych i możliwościach awansu. Temu służą spotkania z policjantami czy żołnierzami, wyjazdy do jednostek szkoleniowych, obozy, udziały w zawodach dla klas mundurowych. Dzięki temu z jednej strony szkoła wstępnie przygotowuje kadry dla wojska czy policji, ale także eliminowane są osoby, które nie do końca sprawdziły by się w takiej roli.
Czytaj całość...
How to be a soldier - język angielski dla przyszłych żołnierzy
środa, 04 grudnia 2019
W ramach innowacji pedagogicznej „How to be a soldier – język angielski specjalistyczny”, realizowanej przez nauczycielkę języka angielskiego Magdalenę Łojek, w dniu 28 listopada 2019r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z żołnierzami Armii USA.
Dlatego czwartek stał się szczególnym dniem dla młodzieży z klas wojskowych nie tylko z powodu amerykańskiego Święta Dziękczynienia, ale też z powodu wyjątkowego spotkania, którego celem jest przygotowanie uczniów do służby wojskowej i współpracy z wojskami sojuszniczych armii, do czego niezbędna jest znajomość specjalistycznego języka angielskiego, używanego przez żołnierzy.
Czytaj całość...
Andrzejkowe wróżby w internacie
środa, 04 grudnia 2019
Dania 28 listopada 2019r. w internacie ZSP w Kaliszu Pomorskim przy ul. Półwiejskiej odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Wychowankowie – „wróżbici” oferowali wszystkim zainteresowanym poznanie przyszłości. Były wróżby z kości i ze szpilek, ciasteczka z wróżbami. Młodzież mogła dowiedzieć się, jakie będzie imię przyszłego wybranka/wybranki, jaki zawód będzie wykonywać i co stanie się w najbliższym czasie. Wszyscy miło spędzili czas, było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Katarzyna Fajger, wychowawca internatu
Wizyta w Szkole Policji w Słupsku
środa, 04 grudnia 2019
Szkoła Policji w Słupsku to jedna z największych tego typu placówek w kraju, która nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat kształci policyjne kadry. We wtorek 26 listopada 2019r. uczniowie klas policyjnych 1c, 2d i 3d, pod opieką wychowawców i nauczycieli – Krzysztofa Wójciaka, Wojciecha Sztobrynia i Artura Stąporka odwiedzili szkołę.
Była to dla młodzieży okazja do zapoznania się z warunkami kształcenia oraz elementami procesu szkolenia policjantów. Być może, któryś z uczniów wkrótce wróci do słupskiej placówki już jako policjant lub policjantka, tak jak trzech tegorocznych absolwentów kaliskiego liceum, którzy szkolą się w Słupsku na kursie podstawowym.
Czytaj całość...
Zajęcia profilaktyczne  Żyję bez ryzyka AIDS.
środa, 04 grudnia 2019
W dniu 28 listopada w internacie przy ulicy Bolesława Krzywoustego odbyło się spotkanie profilaktyczne pt. "Żyjmy bez ryzyka AIDS" Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, który co roku przypada na dzień 1 grudnia. Uczestnicy spotkania w przystępny sposób pozyskali wiele informacji związanych z wirusem HIV oraz choroby AIDS. Dowiedzieli się, jakie są objawy wirusa HIV, w jaki sposób można się zakazić, ale przede wszystkim w jaki sposób można ograniczyć ryzyko zakażenia. W ramach zajęć zostały obalone mity o HIV/AIDS. Spotkanie młodzieży przybliżyło tak ważne w obecnych czasach problemy, jakimi są ryzykowne zachowania, które rzutują później na całe dorosłe życie. Ważnym elementem edukacji było przekazanie informacji o miejscach, w których można wykonać testy w kierunku HIV i podjąć leczenie.
Czytaj całość...
NASZA TURECKA PRZYGODA  MEDICAL TEAM W ANKARZE
niedziela, 01 grudnia 2019
Dzień pierwszy – 21 października 2019 - poniedziałek

Nasza podróż rozpoczęła się dość wcześnie. O godz. 4 rano spotkaliśmy się na stacji kolejowej w Kaliszu Pomorskim, by pociągiem dostać się do Szczecina. Było jeszcze ciemno, a tu trzeba było spakować liczne rzeczy i upominki, które musiały zmieścić się w naszych walizkach. Nasza podróż do Szczecina zaczęła się o 4.30. Na dworcu w Szczecinie czekał na nas bus, którym pojechaliśmy na lotnisko Tegel w Berlinie. Już wtedy zaczęłyśmy odczuwać zmęczenie, jednak emocje związane z podróżą nie pozwalały nam zmrużyć oka. Pierwszy lot – do Istambułu trwał około 3 godzin i minął nam bardzo szybko i przyjemnie, turecka linia lotnicza chcąc pokazać turecką gościnność zaserwowała swoim pasażerom ciepły posiłek oraz napoje. Gdy szczęśliwie dotarłyśmy do portu lotniczego Sabiha Gokcen, mieliśmy krótka przerwę na przesiadkę do samolotu , który zabrał nas ze Stambułu do Ankary.
Czytaj całość...
Kaliscy informatycy z certyfikatami z programowania i sieci komputerowych
niedziela, 01 grudnia 2019
Koniec listopada 2019r., uczniowie klasy trzeciej technikum informatycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim spędzili na specjalistycznych zajęciach w pracowni informatycznej Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie.
W dniach od 25 do 29 listopada pod fachowym kierunkiem wykładowców – dr inż. Łukasza Nozdrzykowskiego, Prodziekana ds. Kształcenia Wydziału Informatyki i Telekomunikacji AM oraz mgr inż. Michała Breitsprechera zdobywali wiedzę i doskonalili umiejętności z zakresu programowania w języku Python. Projektowali sieci komputerowe w programie Cisco Packet Tracer i konfigurowali sieć w praktyce. Uczyli się pisania skryptów do stron internetowych oraz konfigurowali protokoły VoiP i RIP.
Czytaj całość...
Szkolenie projektowe z pierwszej pomocy dla uczniów SP w Broczynie
niedziela, 01 grudnia 2019
Dzięki uprzejmości pani Edyty Romanowicz, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Broczynie grupa wolontariuszy z grupy Medical Team ZSP w Kaliszu Pomorskim w poniedziałek 25 listopada 2029r. mogła realizować kolejne działania w ramach zadania prowadzonego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” – ,,Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przez członów grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych”, dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Drawskiego.
Czytaj całość...
Szkolenie z pierwszej pomocy w MOW w Czaplinku
niedziela, 01 grudnia 2019
W ramach realizacji zadania publicznego prowadzonego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” – ,,Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przez członów grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych”, dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Drawskiego wolontariuszki z grupy Medical Team ZSP w Kaliszu Pomorskim w piątek 15.11.2019 przeprowadziły szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.
Czytaj całość...
PIERWSI NA STARCIE POMORSKIEJ LIGI HISTORYCZNEJ
sobota, 30 listopada 2019
Środa 20 listopada 2019 roku była szczęśliwym dniem dla drużyny ZSP w Kaliszu Pomorskim, uczestniczącej w Pomorskiej Lidze Historycznej. W I rundzie konkursu, która odbyła się w auli Uniwersytetu Szczecińskiego pięcioosobowy zespół pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zajął pierwsze miejsce, uzyskując 93 na 100 możliwych do zdobycia punktów.
Pomorska Liga Historyczna to konkurs dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, organizowany od 2016 roku przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Jego celem jest zgłębianie historii Pomorza Zachodniego w powiązaniu z dziejami Polski i Europy. Konkurs jest objęty patronatami Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Edwarda Włodarczyka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Historycznego prof. dr hab. Krzysztofa Mikulskiego.
Czytaj całość...
Mistrzostwo powiatu dla piłkarek i piłkarzy z Kalisza Pomorskiego
czwartek, 21 listopada 2019
W czwartek 14 listopada 2019r. na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim odbył się turniej piłkarski dla chłopców i dziewcząt w ramach powiatowej Licealiady. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół ponadpodstawowych z Kalisza Pomorskiego, Czaplinka, Złocieńca i Drawska Pomorskiego. Zarówno w kategorii chłopców, jaki i w kategorii dziewcząt kaliskie drużyny okazały się najlepsze i zwyciężyły w tych zawodach.
Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Drużyna chłopców z ZSP w Kaliszu Pomorskim odniosła zwycięstwa we wszystkich swoich meczach, wygrywając zdecydowanie cały turniej. Warto nadmienić, że było to mistrzostwo zdobyte po raz czwarty z rzędu.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również drużyna dziewcząt z ZSP w Kaliszu Pomorskim, która w meczu decydującym o mistrzostwie powiatu pokonała drużynę dziewcząt z Drawska Pomorskiego 7:1. Dziewczyny mogą pochwalić się zwycięstwem w tych rozgrywkach trzeci rok z rzędu.
Wiosną 2020r. odbędą się wojewódzkie ćwierćfinały Licealiady, w których drużyny z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim będą reprezentowały powiat drawski.
Czytaj całość...
Praktyczna nauka pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej w Pomierzynie
czwartek, 21 listopada 2019
W ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia „Rozwój Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu Pomorskim poprzez doskonalenie umiejętności w zakresie pierwszej pomocy oraz zwiększenie kompetencji dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w Gminie Kalisz Pomorski” członkowie grupy medycznej Medical Team działającej w ZSP Kalisz Pomorski wraz z opiekunami Renatą Pietroń i Jadwigą Czernigą w piątek 15.11.2019r. przeprowadzili szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Pomierzynie.
Czytaj całość...
Kaliscy licealiści wyróżnieni w konkursie Siła w tradycji
czwartek, 21 listopada 2019
W dniu 18 listopada 2019r. zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu „Siła w tradycji” dla uczniów certyfikowanych klas o profilu wojskowym, zorganizowanego przez Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych. Drużyna z klasy 2c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie Kacper Kłos, Tobiasz Głowacki i Konrad Nowak pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zdobyła wyróżnienie w konkursie.
Celami konkursu są m.in. kształtowanie u młodzieży z klas wojskowych postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej, kultywowanie tradycji niepodległościowych, pogłębienie wiedzy historycznej, rozwój umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 90 z 142