- DRUŻYNA ZSP W KALISZU POMORSKIM NA PODIUM W MISTRZOSTWACH SMOCZYCH ŁODZI
DRUŻYNA ZSP W KALISZU POMORSKIM NA PODIUM W MISTRZOSTWACH SMOCZYCH ŁODZI
niedziela, 24 czerwca 2018
W dniu 16.06.2018 r. w Cieszynie nad Jeziorem Siecino odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Wyścigach Smoczych Łodzi o puchar Dyrektora Generalnego Służby Więziennej i Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW, zorganizowane przez Zakład Karny w Wierzchowie. Na mistrzostwa została zaproszona także drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, szkoły która współpracuje z ZK Wierzchowo, realizując wspólnie szkolenie klasy policyjno – penitencjarnej.

W imprezie wzięło udział łącznie osiem zespołów, sześć z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz strażacy ze Złocieńca i kaliscy licealiści. Drużyna ZSP w Kaliszu Pomorskim złożona głownie z uczniów i absolwentów szkoły okazała się podobnie jak w ubiegłym roku „czarnym koniem” mistrzostw, pokonując dzięki determinacji, woli walki i dobrej kondycji silniejszych fizycznie przeciwników. Ostatecznie obroniła zdobyte w 2017 r. trzecie miejsce, odbierając pamiątkowy smoczy puchar z rąk dyrektora ZK Wierzchowo podpułkownika Radosława Pewniaka.

Do sukcesu naszej drużyny walnie przyczyniła się pani Violetta Zbytek, nauczycielka wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, a wcześniej wioślarka, członkini kadry narodowej na igrzyska w Moskwie, która udzieliła kaliskim wioślarzom bezcennych wskazówek i wzięła udział w wyścigach. Dziękujemy pani Violetcie Zbytek za wielką pomoc w doprowadzeniu kaliskiej załogi do trzeciego miejsca.

Pragniemy też podziękować dyrektorowi ZK Wierzchowo podpułkownikowi Radosławowi Pewniakowi za zaproszenie kaliskiego Liceum na zawody. Drużynę skompletował i zorganizowali nauczyciel historii i przedmiotów policyjnych ZSP w Kaliszu Pomorskim Krzysztof Wójciak. W mistrzostwach wzięli też udział nauczyciele Konrad Chwastek – kapitan załogi i Wojciech Sztobryń, a także dyrektor szkoły Maciej Rydzewski.


Maciej Rydzewski