- SUKCES W MISTRZOSTWACH POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ PLAŻOWEJ
SUKCES W MISTRZOSTWACH POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ PLAŻOWEJ
niedziela, 24 czerwca 2018
Już po raz kolejny w dniach 15 -17.06.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim trenowani przez nauczycielkę wychowania fizycznego Renatę Effenberg – Nawrot mogli zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całego kraju w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie.

Wspaniała atmosfera i dobra organizacja turnieju sprawia, że wiele znanych klubów uczestniczy w mistrzostwach. Do turnieju zgłosiło się aż 46 zespołów. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach. Mogliśmy oglądać rozgrywki na bardzo wysokim poziomie. Kaliscy zawodnicy dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji zajęli miejsce tuż za podium. Naszym ogromnym sukcesem jest możliwość rywalizacji z największymi klubami w Polsce i pokonanie wielu z nich w bezpośredniej walce, co ostatecznie dało drużynie ZSP w Kaliszu Pomorskim czwarte miejsce.

Godnie reprezentowali kaliskie Liceum: Oskar Gonciarz. Szymon Hańczak, Tomasz Durmiński, Nikodem Dziermański, Remigiusz Strauchman i nasz przyszły uczeń Szymon Andrzejczak.

Ogromne gratulacje!


Renata Effenberg-Nawrot