- Debiut w mistrzostwach Polski
Debiut w mistrzostwach Polski
niedziela, 16 czerwca 2019
W dniach do 7 do 9 czerwca 2019 r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim zmierzyli się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski, uczestnicząc w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie pod opieką trenerki Renaty Effenberg – Nawrot.
Wspaniała atmosfera i dobra organizacja turnieju sprawiają, że uczestniczy w nim wiele znanych klubów. Do turnieju zgłosiło się w tym roku aż 46 zespołów. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach. Kaliscy zawodnicy mogli oglądać i uczestniczyć w meczach na bardzo wysokim poziomie. Korzyścią dla drużyny była możliwość zdobycia doświadczenia w rywalizacji z największymi klubami w Polsce. Mecze dostarczyły zawodnikom niezapomnianych wrażeń.
Debiutująca w mistrzostwach ekipa z Kalisza Pomorskiego ostatecznie zajęła XVI miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Szkołę godnie reprezentowali: Szymon Andrzejczak, Kacper Dudzik, Filip Kramm i Hubert Przybylski. W przyszłym roku, dzięki zdobytemu doświadczeni i ciężkiej pracy na treningach z pewnością osiągną jeszcze lepszy wynik.

(ZSP)