- Spotkanie z Lechem Dyblikiem
Spotkanie z Lechem Dyblikiem
środa, 19 czerwca 2019
W dniu 10.06.2019 r. w auli ZSP w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z Lechem Dyblikiem, polskim aktorem teatralnym i filmowym oraz pieśniarzem. Na wydarzenie zaproszeni zostali licealiści oraz gimnazjaliści, którzy z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa artysty.
Aktor podzielił się z uczniami swoimi przeżyciami, udzielił wielu wartościowych rad oraz pokazał jak można oraz należy zmierzyć się z przeciwnościami losu. Poruszony został temat używek oraz uzależnień między innymi od alkoholu. Artysta opowiedział młodzież o swoim niełatwym dzieciństwie, o trudnych sytuacjach rodzinnych, wspomniał także o kwestii wiary, która od pewnego czasu odgrywa istotną rolę w jego życiu.
W trakcie spotkania artysta zaśpiewał także kilka ze swoich utworów, które młodzież nagrodziła gromkimi brawami. Rozmowa odbywała się w miłej, przyjaznej atmosferze, pomimo tego że poruszano trudne tematy.
Dziękujemy panu Sewerynowi Szymczykowi z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim, za współpracę w organizacji spotkania, którego koordynatorką była pedagog szkolny Anna Józiak oraz panu Lechowi Dyblikowi za przyjęcie zaproszenia do szkoły i słowa, które dały wielu z nas do myślenia, pozwoliły wyciągnąć cenne wnioski na przyszłość.

Natalia Stańczyk, uczennica klasy 1b