- UDANY WYSTĘP KALISKIEJ OSADY W MISTRZOSTWACH SMOCZYCH ŁODZI
UDANY WYSTĘP KALISKIEJ OSADY W MISTRZOSTWACH SMOCZYCH ŁODZI
środa, 19 czerwca 2019
W dniu 15.06.2019r. w Cieszynie nad Jeziorem Siecino odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa w Wyścigach Smoczych Łodzi o puchar Dyrektora Generalnego Służby Więziennej i Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW, zorganizowane przez Zakład Karny w Wierzchowie. W zawodach z sukcesem wzięła udział osada z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
W imprezie wzięło udział łącznie osiem zespołów m. in. z zakładów karnych i aresztów śledczych, 2. Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca i ekipa ZSP w Kaliszu Pomorskim. Osada ZSP w Kaliszu Pomorskim złożona z uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców oraz rodzin nauczycieli, wykazała się determinacją i wolą walki wygrywając dwa i przegrywając również dwa wyścigi. Ostatecznie zajęła piąte miejsce, odbierając pamiątkowy smoczy puchar z rąk dyrektora ZK Wierzchowo podpułkownika Radosława Pewniaka.
Najważniejsza była jednak dla kaliskiej ekipy dobra zabawa, możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu oraz integracja i współpraca uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców.
W skład kaliskiej osady weszli: uczniowie i absolwenci – Oskar Dyszkant, Patryk Grembowski, Łukasz Szczygielski, Arkadiusz Antosiak, Antoni Nowak, Hubert Marek, Michał Wierzbiński, Dominik Kuca, Krzysztof Kuca, Natalia Kuca, rodzice – Artur Wyrębek i Tomasz Dyszkant, nauczyciele – Krzysztof Wójciak, Konrad Chwastek i Wojciech Sztobryń, z rodzin nauczycielskich – rkadiusz Powierza, Robert Szczepański.
Pragniemy podziękować dyrektorowi ZK Wierzchowo podpułkownikowi Radosławowi Pewniakowi za zaproszenie ZSP w Kaliszu Pomorskim na zawody. Osadę skompletował i zorganizował nauczyciel historii i społeczeństwa oraz przedmiotów policyjnych ZSP w Kaliszu Pomorskim Krzysztof Wójciak.

Maciej Rydzewski