- Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP w Kaliszu Pomorskim
Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP w Kaliszu Pomorskim
niedziela, 27 października 2019
W dniu 11 października 2019 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 września 2001 roku w Kaliszu Pomorskim odbyła się debata kandydatów na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Pięć dni później uczniowie wybrali swoich przedstawicieli w demokratycznych wyborach.
W trakcie debaty kandydaci zaprezentowali przed uczniami swoje pomysły i plany, które chcieliby zrealizować po objęciu funkcji przewodniczącego. Debacie przyglądali się wszyscy obecni tego dnia uczniowie i nauczyciele. Klasy kolejno wraz z nauczycielami przychodziły na debatę, aby wysłuchać prezentacji każdego z uczestników. Każdy z obecnych uczniów miał również możliwość zadawania kandydatom pytań odnośnie ich programu wyborczego. Nad prawidłowym przebiegiem debaty czuwał urzędujący Samorząd wraz z panią Beatą Wrzosek-Majewską i panem Konradem Chwastkiem opiekunami SU.
Po debacie uczniowie mieli pieć dni na przemyślenie decyzji na kogo oddać swój głos. Po upływie tego czasu dnia 16 października zorganizowano wybory przewodniczącego SU. O wyznaczonych godzinach poszczególne klasy udały się do szkolnego lokalu wyborczego mieszczącego się w auli, aby wziąć udział w wolnych, równych, tajnych, i bezpośrednich demokratycznych wyborach. Po podliczeniu wszystkich kart umieszczonych w urnie szkolna komisja wyborcza ogłosiła zwycięzcę. Nową przewodniczącą samorządu uczniowskiego ZSP w Kaliszu Pomorskim została Małgorzata Mickun uczennica klasy 2b.
Gratulujemy Małgorzacie zwycięstwa i życzymy jej owocnej pełnej sukcesów kadencji. Jednocześnie dziękujemy uczniom za liczny udział w szkolnym święcie demokracji. Taka postawa pozwala wierzyć, że również w dorosłym życiu większość z nich będzie prezentować dojrzałą postawę obywatelską.

Konrad Chwastek