- Programiści z kaliskiego technikum
Programiści z kaliskiego technikum
środa, 30 października 2019
W dniach od 21 do 23 października 2019r. kaliscy informatycy z klasy trzeciej podczas zajęć na Akademii Morskiej w Szczecinie wzięli udział w zajęciach z języka programowania Python oraz projektowania i eksploatacji sieci komputerowych w ramach projektu „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.
W ciągu trzech dni zajęć uczniowie ciężko pracowali pisząc strony internetowe w HTML. Pracując pod kierunkiem dr inż. Łukasza Nozdrzykowskiego, Prodziekana ds Kształcenia Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie, wykonali stronę z ułatwieniami dla osób niedowidzących. Witryna była wyposażona w takie funkcje jak wysuwany panel z możliwością zmiany rozmiaru i koloru czcionki. Na zajęciach z sieci komputerowych uczniowie zdobywali przydatne dla ich przyszłego zawodu umiejętności. Wraz z prowadzącym, panem mgr inż. Marcinem Breitsprecherem, mogli projektować sieci komputerowe w programie Cisco Packet Tracer bez ryzyka zepsucia sprzętu. Nie zabrakło także ćwiczeń praktycznych, na których kaliscy informatycy konfigurowali switcha.
Dziękujemy wykładowcom Akademii Morskiej w Szczecnie za profesjonalne, w przystępny sposób prowadzone zajęcia, dzięki którym uczniowie poszerzyli wiedzę i umiejętności przydatne na egzaminach zawodowych oraz w pracy informatyka.

Magdalena Światowa, uczennica klasy 3TI