- Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
czwartek, 11 września 2014
11 września 2014 r. w Inteligentnym Ogrodzie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim.
Na uroczystość, która jak co roku przypada w rocznicę zamachów terrorystycznych w USA z 2001 r. zostało zaproszonych wielu wspaniałych gości, którzy reprezentowali instytucje na co dzień współpracujące ze szkołą. Nie zabrakło władz samorządowych w osobach starosty drawskiego pana Stanisława Cebuli, burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego, przedstawicieli wojska, żandarmerii, straży pożarnej oraz straży miejskiej.
W tym rok swoją obecnością zaszczycili nas także żołnierze wojsk amerykańskich i kanadyjskich odbywających ćwiczenia na Poligonie Drawskim.
Przybyłych gości przywitała pani dyrektor Joanna Kulesza, wspominając o podstawowych zasadach jakimi kieruje się LO w Kaliszu Pomorskim, czyli tolerancji i samodzielnym myśleniu. Nawiązała także do zagrożeń dzisiejszego świata, które są pochodną nierespektowania tych zasad.
Następnie miało miejsce uroczyste ślubowanie i wpięcie uczniom klas pierwszych tarcz szkolnych jako symbolu przyjęcia w poczet uczniów. W trakcie ceremonii swoje wokalne talenty zaprezentowali uczniowie z koła teatralnego "Klepsydra".
Po zabraniu głosu przez pana starostę Stanisława Cybulę, który w bardzo ciepłych słowach powitał i pogratulował uczniom, uczniowie wraz z przedstawicielami wojsk amerykańskich i kanadyjskich udali się na zajęcie lekcyjne, gdzie podczas rozmów na wszelkie nurtujące tematy zawiązywały się nici przyjaźni polsko-amerykańsko-kanadyjskiej.