- Sukcesy Medical Team Kalisz Pomorski
Sukcesy Medical Team Kalisz Pomorski
czwartek, 07 listopada 2019
Młodzież z grupy medycznej Medical Team, działającej przy ZSP w Kaliszu Pomorskim stale doskonali umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Doskonaląc siebie, młodzi ludzie uczą innych oraz sprawdzają swoje umiejętności w zawodach.
Podczas wymiany z projektu Erasmus+ w stolicy Turcji Ankarze uczyli pierwszej pomocy swoje koleżanki i kolegów z Włoch, Litwy, Łotwy i Turcji. Na podsumowanie szkoleń gospodarze wspólnie ze specjalistami z Czerwonego Półksiężyca w dniu 26 października 2019r. zorganizowali Międzynarodową Olimpiadę Pierwszej Pomocy. Składała się ona z części teoretycznej w języku angielskim oraz z części praktycznej. Olimpiadę wygrała drużyna z Polski w składzie: Zofia Stąporek, Paulina Klimczak, Ola Ramza, Karolina Budnicka, Jola Małysz, Ola Kowalczyk, Zuzia Kostrzewska oraz Natalia Kopczyk przygotowana przez nauczycielkę wychowania fizycznego Renatę Pietroń.
Po przyjeździe z Turcji 30 października 2019r. Medical Team wziął udział w Powiatowych Zawodach Ratowniczych w Drawsku Pomorskim zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Żarek”, ZSP Drawsko Pomorskie, Grupę Medyczną oraz PSP Drawsko Pomorskie. Grupa starsza z ZSP w Kaliszu Pomorskim w składzie: Zofia Stąporek, Ola Mickun, Maja Łastówka, Małgorzata Chwiłkowska oraz opiekunka zespołu Renata Pietroń uzyskała II miejsce ulegając jednym punktem gospodarzom. Zdobyła nagrodę w postaci 100 zł bonu do pizzerii oraz słowa uznania komisji konkursowej. Ratownicy z komisji docenili umiejętności ratowniczek słowami „Gdybyśmy potrzebowali kiedykolwiek pomocy chcielibyśmy być ratowani przez was”.

Sukcesy uskrzydlają i mobilizują nas do dalszego doskonalenia.

Opiekun drużyn pierwszej pomocy Renata Pietroń