- Uczniowie klasy policyjnej z wizytą w Straży Miejskiej
Uczniowie klasy policyjnej z wizytą w Straży Miejskiej
sobota, 16 listopada 2019
W dniu 5 listopada 2019r. uczniowie klasy 2d policyjno – penitencjarnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z wychowawcą Wojciechem Sztobryniem gościli w siedzibie Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim przy ul. Toruńskiej 3.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zadaniami i specyfiką pracy funkcjonariuszy kaliskiej Straży Miejskiej. Komendant Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Wojciech Czyżak przedstawił uczniom historię tej formacji w Polsce. Zostały przedstawione kompetencje strażników w kwestii uprawnień z zakresu Kodeksu Wykroczeń, ustaw i uchwał lokalnych oraz Prawa o Ruchu Drogowym. Strażnicy przedstawili w jaki sposób realizowane są przez nich zadania.
Uczniowie podczas wizyty mieli okazję zobaczyć na czym polega praca dyżurnego Straży Miejskiej, który jako pierwszy przyjmuje zgłoszenia o różnych zagrożeniach czy zdarzeniach. Niemałą atrakcją było zaprezentowanie młodzieży samochodu specjalnego, którym na co dzień funkcjonariusze wykonują swoje zadania w terenie.
Wizyta odbyła się dzięki uprzejmości i życzliwości dla uczniów Burmistrza Kalisza Pomorskiego Janusza Garbacza oraz Komendanta Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Wojciecha Czyżaka, za co serdecznie dziękujemy.

Wojciech Sztobryń