- Szkoła do hymnu!
Szkoła do hymnu!
sobota, 16 listopada 2019
W piątkowe przedpołudnie 8 listopada 2019r. społeczność kaliskiego liceum i technikum spotkała się na szkolnym dziedzińcu, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości przez wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego w ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła do hymnu”.
Do przedsięwzięcia włączyli się uczniowie i nauczyciele ZSP w Kaliszu Pomorskim. O symbolicznej godzinie 11.11 po wprowadzeniu sztandaru szkoły, zebrani odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego podczas ceremonii wciągnięcia na masz flagi państwowej przez poczet flagowy wystawiony przez klasę wojskową 1c. Spotkanie było również okazją do pożegnania przez zastępcę dyrektora szkoły Katarzynę Witek ustępującego Samorządu Uczniowskiego z przewodniczącą Zuzanną Jedynowicz oraz powitania nowo wybranej przewodniczącej Małgorzaty Mickun.
Młodzież do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” przygotowywali wychowawcy oraz opiekunowie klas mundurowych – Andrzej Kowalewski i Krzysztof Wójciak. Oprawę muzyczną zorganizował nauczyciel historii i opiekun Samorządu Uczniowskiego Konrad Chwastek. Zdjęcia z uroczystości wykonało koło fotograficzne „Pozytyw” pod opieką Pawła Łuczki.

Maciej Rydzewski