- Kaliskie mistrzynie pióra
Kaliskie mistrzynie pióra
czwartek, 12 grudnia 2019
We wtorek 10 grudnia 2019 r. na 54. posiedzeniu Zarządu Powiatu Drawskiego, odbyło się wręczenie dyplomów i wyróżnień dla laureatów „VII Dyktanda o Pióro Starosty Drawskiego”. W trójce laureatów znalazły się dwie uczennice ZSP w Kaliszu Pomorskim – Michalina Romanowska i Natalia Stańczyk, które przyjechały na uroczystość z dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim.
Michalina Romanowska z klasy 3ti zdobyła tytuł Wicemistrzyni Dyktanda, a Natalia Stańczyk została II Wicemistrzynią. Gratulacje laureatom i wyróżnionym wręczyli: Starosta Drawski Stanisław Cybula, Wicestarosta Mariusz Nagórski oraz Członkowie Zarządu Powiatu Drawskiego Waldemar Włodarczyk i Zbigniew Dudor.
Kaliskim mistrzyniom pióra pogratulował również dyrektor Maciej Rydzewski, który podkreślił, że są godnymi kontynuatorkami sukcesów ZSP w Kaliszu Pomorskim we wcześniejszych edycjach „Dyktanda o Pióro Starosty Drawskiego”. Podziękował również nauczycielkom języka polskiego Aleksandrze Radeckiej, Grażynie Czerner oraz Joannie Mączkowskiej za zmotywowanie i zgłoszenie licznej grupy uczniów do udziału w dyktandzie, a także Joannie Mączkowskiej za zorganizowanie wyjazdu grupy uczniów z Kalisza Pomorskiego na dyktando.
Z zawiłościami ortografii i interpunkcji zmagało się w tegorocznej edycji „Dyktanda o Pióro Starosty Drawskiego” łącznie około 100 mieszkańców powiatu drawskiego i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w tym prawie trzydziestoosobowa grupa z ZSP w Kaliszu Pomorskim.

Maciej Rydzewski