- Medical Team z ZSP Kalisz Pomorski uczył młodych karateków
Medical Team z ZSP Kalisz Pomorski uczył młodych karateków
środa, 25 grudnia 2019
W ramach realizacji zadania publicznego „Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez członków grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych.” w środę 11 grudnia 2019 roku grupa Medical Team przeprowadziła szkolenie z pierwszej pomocy dla zawodników Klubu Karate Muks Oyama w Drawsku Pomorskim.
Zajęcia odbyły się w trzech grupach. Pierwsi ćwiczyli najmłodsi. Uczyli się wykonania RKO na fantomie oraz pierwszej pomocy przy omdleniu. W parach z prowadzącymi zajęcia ćwiczyli zgłaszanie zdarzenia na numer 112, a gra w memory miała im pomóc zapamiętać numery alarmowe. Karatecy z grupy starszej uczyli się układania nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej, RKO na fantomie oraz zgłaszania zdarzenia do CPR na numer 112. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonywanie zadań.
Zajęcia obserwowali rodzice młodych sportowców, a niektórzy z nich aktywnie przyłączyli się do ćwiczeń i doskonalili się w skutecznym wykonywaniu RKO.
Zajęcia prowadzili: Ola Mickun, Patrycja Zdyr, Kinga Czyrkun, Karolina Ratajczak, Wiktoria Łukaszczyk, Kacper Połubiak, Alicja Lemieszek oraz Viviane Januszke pod opieką instruktora pierwszej pomocy i nauczycielki wychowania fizycznego Renaty Pietroń.
Na zajęcia grupę Medical Team zaprosił sensei Andrzej Tylka, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Renata Pietroń