- ODEBRALI NAGRODY I SPOTKALI SIĘ Z PREZYDENTEM RP
ODEBRALI NAGRODY I SPOTKALI SIĘ Z PREZYDENTEM RP
środa, 25 grudnia 2019
Kadeci z certyfikowanej klasy wojskowej 2c – Tobiasz Głowacki, Kacper Kłos, oraz Konrad Nowak pod opieką Krzysztofa Wójciaka w dniu 17 grudnia 2019r. w Warszawie odebrali nagrody za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dla klas wojskowych „Siła w Tradycji”, zorganizowanym przez Biuro do Spraw Proobronnych.
Po odebraniu nagród wzięli udział w spotkaniu wigilijnym zwierzchnika Sił Zbrojnych prezydenta RP Andrzeja Dudy i pierwszej damy oraz Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka z żołnierzami, kadrą dowódczą i pracownikami Wojska Polskiego, które odbyło się w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Była to dodatkowa forma wyróżnienia i uhonorowania zwycięzców konkursu „Siła w tradycji”.
Uczniowie pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego opisali postać patrona klasy 2c gen. Witolda Dzierżykraja – Morawskiego herbu Nałęcz, ps. „Konrad Wallenrod”, wzorowego żołnierza i oficera, charyzmatycznego dowódcy, człowieka odważnego, który poświęcił życie za Ojczyznę, do końca wiernego Polsce, niezwykle aktywnego konspiratora, zamordowanego przez Niemców 9 listopada 1944r. w obozie koncentracyjnym w Mauthausen.
Dla przyszłych żołnierzy możliwość wzięcia udziału w spotkaniu takiej rangi było ogromnym przeżyciem i wyróżnieniem. Gratulujemy sukcesu w konkursie!

Krzysztof Wójciak