- Studniówka kaliskich licealistów
Studniówka kaliskich licealistów
wtorek, 28 stycznia 2020
Tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim obchodzili w minioną sobotę 25 stycznia „Studniówkę 2020”. Tym razem uroczystość odbyła się w urokliwym miejscu, nieopodal Wałcza – w „Domu Weselnym Kołatnik”. Głównymi bohaterami tej cudownej nocy byli uczniowie czterech klas – klasa 3a dwujęzyczna z wychowawczynią panią Kamilą Kulik, klasa 3b dziennikarsko-politechniczna z wychowawczynią panią Joanną Mączkowską, klasa 3c wojskowa z wychowawczynią panią Grażyną Czerner oraz klasa 3d policyjno- penitencjarna z wychowawcą panem Pawłem Łuczką. Uroczystość poprowadzili: Julia Enders i Jakub Kotowicz.
Punktualnie o godzinie 20:00 przemową Dyrektora – pana Macieja Rydzewskiego rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Wychowawcy wygłosili kierowane do swoich uczniów przemówienia jako podsumowanie niemalże trzech lat spędzonych razem w szkole. Uczniowie podziękowali Dyrektorowi – panu Maciejowi Rydzewskiemu, Wicedyrektor – pani Katarzynie Witek, Kierownik internatu – pani Jadwidze Czernidze, Gronu Pedagogicznemu za okazane wsparcie, troskę, ogromną dawkę wiedzy, dzielenie się wspaniałymi doświadczeniami życiowymi i naukowymi podczas całego etapu edukacji w szkole średniej. Także rodzicom przybyłym na Studniówkę zostały złożone wyrazy uznania za ogromne wsparcie wychowawcze i opiekuńcze. W imieniu rodziców pani Alicja Kamińska oraz pan Ireneusz Makowski odczytali podziękowanie skierowane do Dyrekcji i wszystkich nauczycieli oraz złożyli uczniom życzenia pomyślnego zdania matury!
By tradycji stało się zadość tuż po części oficjalnej uczniowie klas trzecich zatańczyli poloneza, którego wyjątkowy układ opracowała i przygotowała pani Renata Effenberg-Nawrot. Po polonezie wzniesiony został toast, a następnie wszyscy goście udali się na uroczysty obiad.
Gwiazdami wieczoru byli uczniowie, którzy zaprezentowali fantastyczny program artystyczny i uatrakcyjnili swoimi talentami aktorskimi i wokalnymi Studniówkę. Pod opieką pani Joanny Mączkowskiej, nauczycielki j. polskiego i opiekunki szkolnej grupy teatralnej „Klepsydra”, przygotowali muzyczne przedstawienie, które zostało docenione przez publiczność gromkimi brawami. O nagłośnienie programu artystycznego zadbała Malwina Cybulska.
Dokładnie o północy uroczystość uświetnił tort z cukierni „Jagódka” z Wałcza. Podczas Studniówki o oprawę filmową i fotograficzną zadbał zespół „FotoPyrczak” z Łobza. Natomiast oprawę muzyczną uświetnił DF Rafał Jóźwik z Kołobrzegu.
Zabawa studniówkowa pozostanie na wiele lat w naszych myślach i pamięci! Z pewnością nieraz wspomnimy z utęsknieniem piękny wystrój sali, smaczne jedzenie, tańce do białego rana, pięknie bawiącą się młodzież oraz wyjątkową atmosferę tej magicznej nocy!

Wychowawcy klas trzecich