- LICEALIŚCI ODDALI HOŁD LOTNIKOM
LICEALIŚCI ODDALI HOŁD LOTNIKOM
sobota, 15 lutego 2020
W chłodny wieczór, w dniu 23 stycznia 2020r. pododdział 20 uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora rez. Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wziął udział w uroczystościach rocznicowych związanych z upamiętnieniem 11. rocznicy katastrofy samolotu CASA C-295M pod pomnikiem na miejscu tragedii.
W uroczystościach brały udział rodziny ofiar katastrofy, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika oraz liczne delegacje jednostek wojskowych, a także przedstawiciele samorządów lokalnych i duchowieństwo. Obchody uświetniała Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych.
Udział w uroczystościach był dla młodzieży ważną lekcją historii, patriotyzmu i ceremoniału wojskowego. Uczniowie wykazali się wytrwałością i wytrzymałością. Mimo zimna godnie reprezentowali szkołę, stojąc w dwuszeregu, w pełnym umundurowaniu przez ponad godzinę oraz uczestnicząc razem z dyrektorem szkoły w ceremonii złożenia kwiatów pod pomnikiem ofiar katastrofy.
Dziękujemy Dowódcy 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu pułkownikowi dypl. pil. Łukaszowi Andrzejewskiemu – Popow za zaproszenie na uroczystości.

Maciej Rydzewski